Następny mecz:  Barcelona  -  Deportivo     ·  Niedziela, 17 grudnia 20:45  ·  16. kolejka La Liga   ·  Transmisja: Eleven Sports 1   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Poranny przegląd prasy FCBarca.com

17 listopada 2017, 06:21

Julia Cicha

49 komentarzy

Zapraszamy do krótkiego przeglądu dzisiejszych wydań hiszpańskiej prasy. O czym piszą Mundo Deportivo, Sport, L'Esportiu, Marca i AS? Przekonacie się poniżej.

Mundo Deportivo pisze o Mesucie Özilu jako o opcji na wypadek niepowodzenia transferu Coutinho. Niemiec mógłby grać w Lidze Mistrzów, a poza tym jego kontrakt wygasa w 2018 roku, więc zawodnik nie byłby zbyt drogi. Na górze okładki widzimy informację dotyczącą zbliżających się derbów Madrytu. Koke broni Griezmanna, a Cristiano Ronaldo jest urażony słowami kolegów. Poza tym dziennik informuje, że w przyszłym tygodniu rozpoczną się negocjacje nowej umowy Gerarda Piqué. Według Mundo Deportivo Cristiano Ronaldo rozważa również grę w Stanach Zjednoczonych.

Z kolei Sport jako alternatywę dla Coutinho widzi Fekira, z którym Barcelona miała się już skontaktować. Sztab szkoleniowy zwrócił uwagę na magię zawodnika, który strzelił już w tym sezonie jedenaście bramek w jedenastu meczach. Co ciekawe na zdjęciu widzimy Fakira naśladującego Leo Messiego po meczu na Santiago Bernabéu. Na dole okładki znajdziemy zapowiedź spotkania Girony z Realem Sociedad oraz informację o wątpliwościach Zidane'a w pojedynku z Atlético.

Nie inaczej wygląda okładka L'Esportiu. Dziennik informuje, że Barcelona sprowadzi zimą klasowego piłkarza i analizuje obecnie, kto z dwójki Coutinho-Griezmann bardziej odpowiada jej potrzebom. Na górze widzimy informację o bramkarzu Espanyolu. Jeśli Pau López nie przedłuży umowy do końca roku, od stycznia stanie się zmiennikiem Diego Lópeza, a klub założy, że istnieje ryzyko jego odejścia w czerwcu. L'Esportiu pisze również o meczu Girony z Realem Sociedad, który jest szansą na czwarte zwycięstwo Katalończyków.

Marca umieściła na okładce braci Hernández wraz z ich mamą. "Mamo, chcesz, żeby kto wygrał?". Widzimy również wypowiedzi samej Laurence Hernández: "Nie umiem wybrać, jestem z moimi synami. Przed meczem powiem im, by się nie bili. Jestem z nich bardzo dumna, nie mogę prosić o więcej. Dokuczają sobie wzajemnie, ale tak już mają bracia". Na dole okładki widzimy słowa Cristiano Ronaldo: "marzę o zdobyciu piątej Złotej Piłki", zapewnienie Koke, że "Griezmann jest bardzo oddany drużynie", oraz zapowiedź wywiadu z Lieke Martens, który uważa, że kobiety mają prawo wymagać tego samego co mężczyźni.

AS przytacza słowa Cristiano Ronaldo z wywiadu dla L'Equipe: "Zidane jest jak ja, nie martwi się". Napastnik w rozmowie z francuskim dziennikiem powiedział również, że chce mieć siódemkę dzieci i tyle samo Złotych Piłek. Na górze okładki widzimy wypowedzi hiszpańskiego ministra gospodarki Luisa de Guindosa: "mam dobre przeczucia, Atlético wygra derby. Kiedy przegrywamy, bardzo cierpię, nie śpię do 3 w nocy". Z kolei na dole widzimy wypowiedź Koke: "Griezmann jest oddany drużynie, ten, kto nie jest, niech odejdzie". AS informuje również, że Lucas, Correa i Thomas mają szansę na grę w pierwszym składzie w derbach Madrytu. Modrić trenował na siłowni, a Asensio i Ceballos będą mogli zagrać.

Udostępnij:

Komentarze (49)

Gorące tematy