Następny mecz:  Barcelona  -  Alaves     ·  Sobota, 18 sierpnia 22:15  ·  1. kolejka La Liga Eleven Sports 1   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Barcelona zrezygnowała ze współpracy z Qatar Airways

 25 września 2017, 09:08

 Ola

Źródło: Mundo Deportivo

 70 komentarzy

Jak informuje dziś Mundo Deportivo, Barcelona zrezygnowała z wyboru Qatar Airways na oficjalne linie lotnicze klubu.

W marcu porozumienie to było niemal pewne, a umowy były już sporządzone. Qatar Airways miały pozostać związane z katalońskim klubem, a Barcelona miała otrzymać 12,5 miliona euro za każdy rok czteroletniej współpracy. Jednak porozumienie nigdy nie zostało podpisane i obie strony rozstały się wraz z wygaśnięciem umowy sponsorskiej. Qatar Airways od 2014 były oficjalnymi liniami lotniczymi FC Barcelony po przejęciu pałeczki po Turkish Airlines. 

Transfer Neymara do PSG, przy oczywistym udziale Kataru, nie został dobrze przyjęty przez zarząd FC Barcelony. Dopóki prezydentem będzie Josep Maria Bartomeu, raczej nie można się spodziewać współpracy z tym krajem.

W tej chwili klub pracuje nad pozyskaniem nowego sponsora na przednią część koszulki treningowej pierwszego zespołu. Wycenia się ją na 15 milionów euro. Na plecach trenujących zawodników widnieje logo Beko, które zostało umieszczone również na rękawach trykotu meczowego. Barcelona na mocy porozumienia z turecką firmą otrzymuje co roku 10 milionów euro. Umowa wygasa w 2018 roku, lecz istnieje szansa na jej przedłużenie.

Mundo Deportivo informuje też o planach pozyskania sponsora tytularnego dla nowego stadionu. Barcelona oczekuje jednak większej sumy niż 200 milionów euro, o których mówiło się wcześniej.

Udostępnij:

Komentarze (70)

Gorące tematy