Następny mecz:  Barcelona  -  Alaves     ·  Sobota, 18 sierpnia 22:15  ·  1. kolejka La Liga Eleven Sports 1   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Robert Fernández: Obecna przewaga nad Realem nie jest wystarczająca

 23 września 2017, 23:53

 Łukasz Lewtak

Źródło: Marca

 5 komentarzy

Dyrektor sportowy FC Barcelony Robert Fernández udzielił krótkiej wypowiedzi dla Movistar Partidazo po zwycięstwie drużyny Ernesto Valverde na stadionie Girony.

Zwycięstwo: "Nigdy nie jest łatwo wygrać, ale na pewno mamy dobrą dynamikę. Girona grała dobrze, jednak my konsekwentnie szukaliśmy gola, który zapewni nam spokój. Mimo wyniku przeciwnik był silny i doprowadzał do groźnych sytuacji".

Krycie Messiego: "Nie da się zlikwidować takiego piłkarza jak Leo. Nawet jeśli nie uczestniczy w akcji, skupia na sobie uwagę kilku zawodników i drużyna ma przewagę liczebną w innej strefie boiska. Messi jest inteligentny i wie, gdzie zaprowadzić kryjącego go piłkarza. Dziś krył go prawy obrońca i Leo zabierał go na lewą stronę, dzięki czemu dawał nam przewagę w innych częściach gry. Dążymy do sytuacji dwóch na jednego i do trójkątów".

Luis Suárez: "Dla zawodnika, który żyje z goli, strzelanie bramek jest bardzo ważne. Bardzo się cieszymy, ale należy też podkreślić, że kiedy Luis nie trafiał do siatki, pracował dla zespołu i pomagał w zacieśnianiu linii. Wymaga się od niego goli, ale on pomaga nam w wielu innych aspektach. Cieszę się również z powodu innych zawodników, np. Aleixa".

Aleix Vidal: "Wracał po ciężkiej kontuzji i musiał znosić to, że był wyłączony z gry. Powrót w takim stylu jest dla niego ważny".

Przewaga nad Realem: "Nikt nie myśli, że wygra pierwsze sześć meczów, mimo że wiele drużyn już tego dokonało. Nie jest to łatwe, rywale są silni. Mamy dobrą dynamikę, a to zawsze pomaga".

Wystarczająca przewaga?: "Nie jest wystarczająca. Liga jest bardzo długa, później przyjdzie czas na Ligę Mistrzów i Puchar Króla, na kolejne rundy i większą liczbę meczów. Trzeba też będzie daleko latać na spotkania międzynarodowe. Na koniec zobaczymy, kto jest najsilniejszy".

Udostępnij:

Komentarze (5)

Gorące tematy