Następny mecz:  Barcelona  -  Alaves     ·  Sobota, 18 sierpnia 22:15  ·  1. kolejka La Liga Eleven Sports 1   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Finał Ligi Mistrzów 2019 na Wanda Metropolitano

 20 września 2017, 18:05

 Łukasz Lewtak/Majerr

Źródło: UEFA/Mundo Deportivo

 36 komentarzy

Po dzisiejszym zebraniu Komitetu Wykonawczego w Nyonie UEFA poinformowała, że finał Ligi Mistrzów w sezonie 2018/19 odbędzie się na nowym stadionie Atlético Madryt Wanda Metropolitano.

Decydujący mecz Champions League w sezonie 2018/19 zostanie rozegrany 1 czerwca 2019 roku. Stadion Wanda Metropolitano znajduje się na przedmieściach Madrytu i może pomieścić ok. 70 tysięcy widzów. Początkowo dziennikarze informowali, że UEFA przyzna organizację finału Ligi Mistrzów 2018/19 stolicy Azerbejdżanu Baku, jednak ostatecznie europejska federacja postawiła na Madryt.

W analizach UEFA zaznaczano, że stadion Atlético nie ma wystarczająco dużo miejsca dla wszystkich sponsorów finału Ligi Mistrzów. Oprócz tego wskazywano na to, że niemożliwe było sprawdzenie jakości murawy. Mimo to Rojiblancos zachowali szansę na organizację tego wydarzenia, a europejska federacja bardzo pozytywnie oceniła takie aspekty jak: wykorzystanie powierzchni 80 tys. metrów kwadratowych, przylegającej do stadionu, na stworzenie stref kibica czy wygodę i łatwy dostęp do stadionu za pomocą komunikacji miejskiej.

Mundo Deportivo pisze, że Baku zostało odrzucone przez członków UEFA m.in. z powodu zbyt dużej odległości stolicy Azerbejdżanu od innych europejskich stolic. Ponadto zwrócono uwagę na znacznie bogatszą ofertę hotelową Madrytu oraz fakt, że Barajas jest jednym z lotnisk o największym ruchu pasażerskim w Europie. Ostatecznie na Stadionie Olimpijskim w Baku rozegrany zostanie finał Ligi Europy 2019 (29 maja).

Stolica Hiszpanii gościła już finały Pucharu Europy w latach 1957, 1969, 1980 i 2010, zawsze na Estadio Santiago Bernabéu. Madryt zostanie drugim miastem (po Londynie), które przynajmniej pięć razy gościło finalistów najbardziej prestiżowych klubowych rozgrywek w Europie, i czwartym miastem (po Amsterdamie, Paryżu i Monachium), które zorganizowało decydujące mecze tego turnieju na dwóch różnych stadionach.

Udostępnij:

FC Barcelona w Lidze Mistrzów

Wyniki, tabele, statystyki, wszystko co musisz wiedzieć o Lidze Mistrzów!

Komentarze (36)

Gorące tematy