Następny mecz:  Juventus  -  Barcelona     ·  środa, 22 listopada 20:45  ·  5. kolejka Liga Mistrzów , Gr. D   ·  Transmisja: TVP 1   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Oceny za mecz z Juventusem

15 września 2017, 06:22

Ściah

34 komentarze

Przypominamy zasady, którymi kierujemy się podczas wystawiania ocen, zawarte w regulaminie oceniania zawodników. Pamiętajcie, że jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości lub uwagi związane z artykułem i zamierzacie zadać pytanie w komentarzu, zajrzyjcie uprzednio do działu FAQ – bardzo możliwe, że znajdziecie tam gotową odpowiedź. Życzymy owocnego zapoznawania się z tekstem oraz zachęcamy do pozostawiania komentarzy.

Oceniający: Gaspar, Ściah

90'

Ocena redakcji

7,5

Ocena czytelników

7,5

Bardzo dobry występ ter Stegena. Popisał się jedną klasową interwencją w 6. minucie po strzale De Sciglio i obroną dwóch mniej wymagających strzałów w 12. oraz 81. minucie. Reszta obron również na plus. W grze nogami jak zwykle pewny i niemalże bezbłędny. Podręcznikowy występ portero Blaugrany.

Faule: 0

90'

7,0

7,5

"Schował do kieszeni" Douglasa Coste, co jest niemałym osiągnięciem. Najwięcej odbiorów w drużynie, a co więcej, zaliczył dwie kluczowe interwencje w polu karnym, obie w 43. minucie. W ofensywie pokazał się tylko jedną przebojową akcją w 7. minucie. Trochę za mało i to jest po raz kolejny nawiększy mankament w grze Nelson, który nie pozwala nam na wystawienie zbyt wysokiej noty. Widać u niego potencjał, ale potrzeba czasu spędzonego na treningach i lepszego zgrania z naszymi prawoskrzydłowymi, by go uwolnić. Po tym, co widzieliśmy we wtorek, na pewno z optymizmem możemy patrzeć na rozwój Portugalczyka w Barcelonie.

Faule: 1

90'

7,5

7,0

Solidny, tak jak Samuel, ale wyższa ocena u wychowanka bierze się z wybicia piłki z linii bramkowej w 80. minucie. Znalazł się w odpowiednim miejscu, w odpowiednim czasie. Poza tym nie dawał rywalom szans na oddanie strzału z czystej pozycji. Do tego Pique należy pochwalić za 96-procentową celność podań. Jedyny minus za interwencję w 48. minucie, kiedy to wybił piłkę pod nogi Dybali. Geri z meczu na mecz gra coraz lepiej.

Samuel Umtiti

90'

7,0

7,5

Co prawda w początkowej fazie meczu miał problem z wyprowadzeniem piłki, ale było to głównie spowodowane tym, że jego koledzy nie dawali mu wyboru i musiał zwyczajnie wybijać futbolówkę. Skupiając się na pozytywach, to przede wszystkim na pochwałę zasługuje jego wygrany pojedynek 1 na 1 z Higuainem w 17. minucie. Pipita wyszedłby sam na sam z Ter Stegenem, gdyby nie interwencja Francuza. Poza tym stworzył bardzo solidny mur z Pique, przez który nie mogli przebić się Higuain z Dybalą. Bardzo dobry występ Umtitiego.

Faule: 1

90'

7,0

7,5

Mniej aktywny w ofensywie, niż w meczu z Espanyolem, ale to nie przeszkodziło mu w zaliczeniu udanego występu. W 24. minucie zaliczył kluczową interwencję w polu karnym Barcelony. Na uwagę zasługuje fakt, że aż 94 wykonane przez niego podania znalazły adresata - najwięcej spośród występujących piłkarzy. W ofensywie zaliczył dwa kluczowe podania (52. oraz 66. minuta). Oby tak dalej.

Faule: 1

90'

6,5

7,0

Zaliczył dobre interwencje w 16., 45. oraz 73. minucie. Mimo tego Busi popełnił dwa, dośc widoczne błędy. Pierwszy w 48. minucie, kiedy to Dybala otrzymał piłkę po ofiarnej interwencji Pique - Busquets powinien przerwać akcję. Drugi, w 59. minucie, gdy stracił piłkę na własnej połowie. Do tego zbyt łatwo dał się ograć Pjanicowi w 12. minucie, który oddał groźny strzał. Na plus można zaliczyć celność podań na poziomie 93% - świetne operowanie futbolówką i błyskawiczne przekazywanie jej, a także podanie z 16. minuty, które mogło się skończyć asystą, gdyby Dembele wykazał się większą bezczelnością i cwaniactwem. Niezły mecz Busquetsa, ale stać go na więcej.

Faule: 0

77'

7,0

7,5

Zagrał na świetnym procencie celnych podań (95%), dołożył do tego ważnego gola (nota w górę) i pozostawił serducho na boisku. Dobrze pracował w obronie (53. minuta) i mimo zdobytej bramki, można było odnieść wrażenie, że w ofensywie było go trochę za mało. Co prawda służy mu nowa rola w drużynie Valverde, ale jego mobilność pozostawia wiele do życzenia. Tak naprawdę jeden z mniej wyróżniających się piłkarzy Barcy w przekroju całego meczu, jednak swoje zrobił.

Andrés Iniesta

83'

8,0

8,0

Efektywny występ Andresa. Najważniejsza naturalnie asysta przy drugim golu Messiego, ale warto także pamiętać o kapitalnej akcji wychowanka z 18. minuty, kiedy był faulowany tuż przed polem karnym. Regulował tempo gry, napędzał akcje (49. oraz 78. minuta) i do tego pracował w defensywie (32., 34. oraz 37. minuta). Świetny wstęp.

Faule: 0

90'

9,0

10,0

Messi zaliczył wiele niecelnych podań, w szczególności w początkowych fazach meczu, kiedy próbował rozruszać ofensywę. Stąd jego niski procent skuteczności w tym aspekcie. Na szczęście z minuty na minutę było coraz lepiej i finalnie okazał się decydujący. Dwie bramki, strzał w słupek i ciągłe napedzanie akcji (5 udanych dryblingów) - lider drużyny, co zresztą nie dziwi. Do tego należy zauważyć pracę La Pulgi w pressingu, jak choćby przy akcji Juventusu z 90.minuty. Najlepszy zawodnik spotkania.

Faule: 0

90'

5,0

6,5

Jak to powiedział mój redakcyjny kolega, Suarez był w tym meczu jak drzewo - jeśli kopniesz w nie dwadzieścia razy, to w końcu piłka odbije się w dobrym kierunku. Tak można podsumować grę Urugwajczyka i ogrom jego słabych zagrań (choćby podanie z 50. minuty), z których wyłania się jedna asysta przy golu Messiego (45. minuta) - to podwyższa mu notę. Poza tym słabo - niech dochodzi do formy, bo na razie wygląda jak dzieciak na diecie z "Maka", któremu nauczyciel kazał na wuefie wejść na boisko.

Faule: 3

71'

5,0

6,5

Dość słabo, choć w jego grze można było dostrzec pozytywy. W 5. minucie zaprezentował próbkę swoich możliwości, jednak zrobił o jeden drybling za dużo, przez co stracił futbolówkę. W 38. minucie wykazał się sprytem, przechwytując niecelne podanie De Sciglio na skraju pola karnego Juventusu - niewiele zabrakło do skutecznego wykończenia akcji. Jego udział przy pierwszej bramce też nie był mały - wykazał się świetnym wyszkoleniem technicznym, przyjmując kierunkowo trudną piłkę i przekazując ją dalej. Reszta akcji jest już historią. Zaliczył sporo strat, miał wiele niecelnych podań i widoczny był brak zrozumienia Francuza z resztą drużyny.

Rezerwowi:

19'

5,0

6,0

Wszedł w 70. minucie, ale przez 20 minut nie wykazał się niczym szczególnym, dlatego otrzymuje ocenę wyjściową.

Paulinho

13'

5,0

6,0

Podobnie jak Roberto. Wszedł w 76. minucie, ale nie odznaczył się żadnym wyjątkowym zagraniem, czy zaangażowaniem. Również ocena wyjściowa.