Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:05  ·  International Champions Cup TVP Sport   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Rekordowe przychody w projekcie budżetu klubu na obecny sezon

 13 września 2017, 22:14

 Łukasz Lewtak

Źródło: Marca/Mundo Deportivo

 102 komentarze

Jak poinformował rzecznik prasowy FC Barcelony Josep Vives, w zatwierdzonym dziś przez zarząd projekcie budżetu klubu na sezon 2017/18 zostaną uwzględnione rekordowe przychody na poziomie 897 milionów euro.

Propozycja budżetu będzie musiała zostać przyjęta na zgromadzeniu ogólnym socios compromisarios, które odbędzie się 21 lub 22 października w Palau Blaugrana (ostateczną datę poznamy po tym, jak LFP poda, którego dnia odbędzie się mecz Barcelony z Málagą). Należy przypomnieć, że Josep Maria Bartomeu postawił sobie za cel, aby na koniec jego kadencji (2021 rok) klub osiągnął przychody w wysokości miliarda euro. Wydaje się, że wszystko zmierza w dobrym kierunku, ponieważ w poprzednim sezonie przychody wyniosły 708 milionów euro. Jeśli więc zostaną osiągnięte założenia budżetowe na obecne rozgrywki, będzie to oznaczać, że Barça zwiększyła swoje przychody niemal o 200 mln euro rok do roku.

Josep Vives zaznaczył dziś również, że po konsultacjach z niezależnymi prawnikami klub ustalił, że czas na dostarczenie do klubów podpisów pod wnioskiem o wotum nieufności wobec zarządu Josepa Marii Bartomeu, które zbiera Agusti Benedito, upływa 27 września o 23:30.

Udostępnij:

Komentarze (102)

Gorące tematy