Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:05  ·  International Champions Cup TVP Sport   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

FC Barcelona otwiera cztery nowe szkółki w USA

 13 września 2017, 21:30

 Julia Cicha

Źródło: Sport

 9 komentarzy

FC Barcelona otworzyła w tym tygodniu cztery nowe szkółki w Stanach Zjednoczonych – w Austin w Teksasie, Chicago w Illinois, Północnej Wirginii i San Diego w Kalifornii.

Stany Zjednoczone są obecnie państwem z największą liczbą szkółek Barçy. W obecnym sezonie ich liczba w USA potroiła się, ponieważ od zeszłego roku FCBEscola ma już swoje filie na Florydzie i w Charlotte.

Ekspansja Barcelony w Ameryce Północna jest jeszcze większa, jeśli wziąć pod uwagę pięć istniejących szkółek w Kanadzie – w Edmonton, Montrealu, Ottawie, Toronto i Vancouver. Poza tym klub otworzył również akademie w Long Island i Arizonie. Nowe szkółki zostały uroczyście zainaugurowane w minionym tygodniu, a w wydarzeniach z tym związanych wziął udział dyrektor międzynarodowego projektu FCBEscola Iñaki Andréu.

W wydarzeniach w Wirginii wziął udział były zawodnik Barcelony i obecny piłkarz drużyny legend Sergi Barjuan, który w prezencie otrzymał koszulkę szkółki ze swoim nazwiskiem. Z kolei FCBEscola w Austin rozpoczęła sezon uroczystością w Circuit of the Américas, miejscu rozgrywania wyścigów Formuły 1 i Moto GP. Inauguracja szkółki w Chicago miała miejsce na stadionie Olympic Park. Wzięły w niej udział niemal wszystkie dzieci biorące udział w projekcie. Podzielono je na trzy drużyny: Messiego, Suáreza i Iniesty, a następnie zorganizowano trening ze sprawdzianem umiejętności oraz pokazowe spotkania dla krewnych.

Jako ostatnia otworzona została szkółka w San Diego. 10 września zaprezentowano wszystkie drużyny oraz trenerów, a następnie przekazano pamiątkową koszulkę Bobowi Turnerowi, jednej z osób odpowiedzialnych za rozwój południowej Kalifornii i zarazem prezesowi Presidio Soccer League, najważniejszej ligi młodzieżowej tego regionu.

Udostępnij:

Komentarze (9)

Gorące tematy