Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:05  ·  International Champions Cup TVP Sport   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Piłkarze Barçy przebiegli wczoraj 25 km mniej niż w poprzednim meczu z Juventusem

 13 września 2017, 15:00

 Dariusz Maruszczak

Źródło: Mundo Deportivo

 54 komentarze

Równowaga taktyczna Barcelony Ernesto Valverde była wczoraj jednym z największych pozytywów wygranego meczu z Juventusem. Barça zdominowała spotkanie z ubiegłorocznym finalistą Ligi Mistrzów i utrzymywała się w posiadaniu piłki przez 61% czasu gry. To identyczny wynik jak w rewanżowym pojedynku ćwierćfinałowym ze Starą Damą w poprzedniej edycji tych rozgrywek.

Jest jednak jeden szczegół, który wyraźnie pokazuje poprawę Barcelony Valverde w porównaniu do drużyny sprzed kilku miesięcy. 19 kwietnia w rewanżowym meczu z Juventusem podopieczni Luisa Enrique pokonali dystans 109,717 km. Natomiast wczoraj Katalończycy przebiegli 84,621 km, a więc o ponad 25 km mniej. Również Juventus zaliczył podobny regres ze 112,873 km do 87,982 km. W pozostałych siedmiu spotkaniach pierwszej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów żadna z drużyn nie przebiegła mniej niż 100 km. Najlepszy wynik w tym zakresie osiągnęła Bazylea (116,861) w konfrontacji z Manchesterem United.

Barcelona grała bardzo zwartą formacją, co pomogło jej kontrolować piłkę. Zawodnicy poszczególnych linii grali blisko siebie, a Juventus momentami wydawał się być na łasce dobrze ustawionych Katalończyków. Barça miała najwyższy procent celnych podań (90%) z grona wszystkich drużyn grających we wtorkowych meczach. W krótkich podaniach podopieczni Ernesto Valverde zaliczyli 86% celności i byli blisko najlepszej pod tym względem Romy (88%). Średnie podania były w wykonaniu Katalończyków najlepsze z wszystkich szesnastu zespołów (95%). Długie podania nie były istotnym elementem gry drużyny Valverde i w tym aspekcie Barcelona miała znacznie gorszy wynik (71%) od najlepszego Bayernu (87%).

Udostępnij:

Komentarze (54)

Gorące tematy