Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:00  ·  Presezon   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Valverde: Kiedy Messi przejmuje piłkę, dzieją się same dobre rzeczy

 12 września 2017, 23:38

 Łukasz Lewtak

Źródło: AS/Marca/Sport

 16 komentarzy

Ernesto Valverde wziął udział w konferencji prasowej po meczu Barcelony z Juventusem (3:0). Szkoleniowiec Barçy nie szczędził słów pochwały w kierunku Leo Messiego.

Istotne zwycięstwo: "Bardzo je doceniamy, przede wszystkim w kontekście awansu z grupy. Graliśmy z finalistą Ligi Mistrzów. Zachowaliśmy czyste konto, strzeliliśmy trzy gole. Rozpoczęcie fazy grupowej od zwycięstwa było kluczowe".

Gra zespołu: "Graliśmy dobrze, byliśmy cierpliwi, odzyskiwaliśmy piłki i tworzyliśmy akcje ofensywne. To bieg długodystansowy i nigdy nie wiadomo, kiedy mecz się otworzy. Wszystko zmieniło się po golu Messiego".

Leo Messi: "Ma się wrażenie, że kiedy Messi przejmuje piłkę, dzieją się same dobre rzeczy dla drużyny. Strzelił nadzwyczajną bramkę. Cierpiałem, kiedy mierzyłem się z Leo jako trener innych zespołów, a teraz na szczęście mam go po swojej stronie. Messi odblokował mecz, znalazł lukę. Jest w stanie strzelić bramkę z każdej pozycji. Jest jednym z najważniejszych piłkarzy w klubie i w całej historii".

Luis Suárez: "Chcemy, by grał blisko bramki. Ma tendencję do schodzenia do środka z lewej strony, jednak chcemy, by był blisko pola karnego i strzelał wiele goli".

Ousmane Dembélé: "Oczywiście może się jeszcze poprawić, tak jak wszyscy. Bardzo ciężko pracował i stopniowo będzie przystosowywał się do gry zespołu. Jest szybki i potrafi dryblować, zyskując w ten sposób przewagę".

Obrona: "Ważne jest to uczucie, że rywali wiele kosztuje strzelenie nam gola. Jeśli już pozwalamy na coś, to na strzały z dalszej odległości. Kiedy mamy piłkę, wszyscy atakujemy, natomiast bez niej wszyscy bronimy".

Wyjściowy skład: "Nie mam sztywnej podstawowej jedenastki. Drużynę tworzą wszyscy zawodnicy w kadrze. Obecnie niektórzy uczestniczą w grze częściej niż inni, ale wszyscy będą otrzymywać szanse. Dziś zagrali najlepsi piłkarze na taki mecz. Zobaczę, którzy będą najlepsi na spotkanie z Getafe".

Zaufanie kibiców: "Ludzie byli cierpliwi i rozumieli, że w tym meczu trzeba dochodzić do zwycięstwa małymi krokami. Na koniec jesteśmy szczęśliwi, podobnie jak kibice".

Udostępnij:

Komentarze (16)

Gorące tematy