Następny mecz:  Sporting CP  -  Barcelona     ·  środa, 27 września 20:45  ·  2. kolejka Liga Mistrzów , Gr. D   ·  Transmisja: Canal + Sport   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Luis Enrique: Nie byliśmy wystarczająco regularni, Real jest zasłużonym zwycięzcą

21 maja 2017, 23:22

Majerr

Źródło: Marca

37 komentarzy

Luis Enrique: Nie byliśmy wystarczająco regularni, Real jest zasłużonym zwycięzcą

Na tradycyjnej pomeczowej konferencji prasowej pojawił się Luis Enrique, który rozmawiał z przedstawicielami mediów o swoim ostatnim spotkaniu ligowym w roli trenera FC Barcelony.

– Na początku meczu rywal szybko odbierał nam piłkę i wiele kosztowało nas wyjście z naszej połowy. Przez nasze roztargnienie Eibar wyrządził nam krzywdę. Ten mecz był próbką tego, czym był ten zespół w ostatnich latach. Nigdy się nie poddajemy, chociaż nie zakończyło się to tak, jak tego chcieliśmy. Nie byliśmy wystarczająco regularni, szczególnie w meczach u siebie, dlatego ostatecznie za to zapłaciliśmy.

– Zachowanie kibiców jest bardzo pozytywnym aspektem, tym bardziej, że fani nie zwykli rozdawać pochwał. Jesteśmy im wdzięczni za wsparcie. Myślę, że w trakcie sezonu zespół dobrze wykonał wiele rzeczy, jednak niestety linia rozgraniczająca zwycięstwo od porażki jest bardzo cienka, co mogliśmy zobaczyć dzisiaj. Obyśmy mogli dalej wygrywać trofea, jednak są rywale, którzy pragną tego samego i znajdują się na naszym poziomie.

– Wiedząc, że nie zależymy od siebie, mam to samo odczucie co przed dwoma tygodniami. Walczyliśmy do samego końca. Trzeba pogratulować mistrzowi i myśleć o kolejnym możliwym do zdobycia pucharze. Nie zapominajmy, że Eibar mocno skomplikował nam dzisiaj życie i to samo może zrobić Alavés.

– Nie wygraliśmy tej Ligi z powodu braku regularności. Bez wątpienia. Uciekły nam pewne spotkania.

– Jeszcze nie wiem, kto zagra w finale Pucharu Króla. Pozycja prawego obrońcy nie jest nominalnym miejscem na boisku dla Andre Gomesa, jednak ma on mentalność i zdolność do tego, aby grać, gdzie zajdzie taka potrzeba. Oczywiste jest to, że będzie trzeba wzmocnić tę pozycję.

– Nie interesuje mnie moja spuścizna. Pozostaję przy uczuciu, jakim obdarzyli mnie piłkarze, klub i kibice. Reszta mnie nie interesuje. Przybyłem, aby zostać liderem drużyny, i nim byłem.

– Nieskończenie wiele razy słyszałem, jak Pep wychwalał swoich graczy. W moim przypadku jest tak samo. Bez tych zawodników nie jest możliwe zdobycie tylu trofeów. Z pewnością wiele rzeczy można było wykonać znacznie lepiej, ale też znacznie gorzej. Nie mam sobie nic do zarzucenia. Z pewnością wiele rzeczy wykonaliśmy dobrze.

– Jestem szczęściarzem, ponieważ uwierzono we mnie jako zawodnika i trenera. To nigdy nie było łatwym zadaniem. Nigdy też nim nie będzie. Myślę, że ogólna ocena zespołu może być pozytywna.

– Od jakiegoś czasu śledzimy poczynania Alavés i rozważamy kilka opcji na to spotkanie. Jesteśmy przygotowani na wszystko. Alavés jest jedną z rewelacji sezonu. Koniec końców wszystko będzie zależało od boiskowych wydarzeń.

– W ciągu trzech lat staraliśmy się rozwinąć, opierając się na tym, że z przodu mamy tę trójkę zawodników. Cały czas opieraliśmy się na grze kombinacyjnej. Dla tych, którzy lubią futbol, zrobiliśmy nieskończenie wiele, aby uniknąć sytuacji, w której rywal wiedziałby, w jaki sposób zagramy.

– Kiedy ktoś zdobywa mistrzostwo, jest zasłużonym zwycięzcą. Wiemy, gdzie zawiedliśmy, ale na tym polegają rozgrywki.

Udostępnij:

Komentarze (37)

Gorące tematy