Następny mecz:  Sporting CP  -  Barcelona     ·  środa, 27 września 20:45  ·  2. kolejka Liga Mistrzów , Gr. D   ·  Transmisja: Canal + Sport   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Oceny za zwycięstwo z Las Palmas

17 maja 2017, 08:55

Ściah

13 komentarzy

Przypominamy zasady, którymi kierujemy się podczas wystawiania ocen, zawarte w regulaminie oceniania zawodników. Pamiętajcie, że jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości lub uwagi związane z artykułem i zamierzacie zadać pytanie w komentarzu, zajrzyjcie uprzednio do działu FAQ – bardzo możliwe, że znajdziecie tam gotową odpowiedź. Życzymy owocnego zapoznawania się z tekstem oraz zachęcamy do pozostawiania komentarzy.

Oceniający: Ero, Ściah

90'

Ocena redakcji

6,0

Ocena czytelników

6,0

Przy golu nie miał nic do powiedzenia. Poza tym cztery dobre interwencje, w tym jedna na refleks w 60. minucie - brawo. W grze nogami jak zwykle pewny i skuteczny. Jeśli jest skoncentrowany i rozważny, to trudno o lepszego bramkarza dla Barcelony.

Lucas Digne

58'

3,5

4,5

Większa część tej słabej noty powinna polecieć na konto Lucho - wystawianie lewego obrońcy na prawej stronie, to bardzo nierozważny pomysł. Już w 6. minucie Lucas powinien wylecieć z boiska za faul taktyczny na Jese - błąd ewidentnie spowodowany brakiem automatyzmów w grze na tej pozycji. Do tego brak pewności, który skutkował małą liczbą interwencji i zerową efektywnością w ofensywie. Zmiana tylko z powodu kontuzji nie świadczy zbyt dobrze o sztabie szkoleniowym.

Marlon Santos

90'

6,0

6,0

Przy golu zrobił wszystko co mógł - wyszedł do podającego i wykonał jeszcze próbę blokującego wślizgu. Poza tym poziom Umtitiego - kilka dobrych interwencji na wyprzedzenie (25., 60. oraz 67. minuta) i dokładność w wyprowadzaniu piłki. Oby w przyszłym sezonie dostawał szanse i mógł się rozwijać.

Samuel Umtiti

90'

6,0

6,0

Poprawnie. Przy golu nie zawinił. Poza tym stanowił pewny punkt defensywy, notując interwencję choćby w 38. minucie. Do tego w wyprowadzaniu piłki bardzo dokładny i skuteczny. W przyszłym sezonie może grać jeszcze częściej.

Faule: 0

90'

7,0

6,5

Typowy Alba - dużo biegania, nie zawsze przemyślanego, ale jak już dostawał piłkę na nogę w okolicy bramki rywala, to najczęściej potrafił dograć precyzyjnie (13. oraz 55. minuta). Do tego naturalnie nota w górę za asystę przy trafieniu Neymara. W defensywie oszczędnie, ale bez większych błędów. Finalnie bardzo dobry występ.

Faule: 1

90'

7,0

6,5

Jego klasę znamionuje zagranie piętą tuż przed golem na 1:0 - nie ma na świecie żadnego innego defensywnego pomocnika, który mógłby tak rozwiązać tę sytuację. Przy golu wracał co sił w nogach, ale nie udało mu się wpłynąć na przebieg wydarzeń. Poza tym typowy Busquets - trochę w defensywie (73. oraz 89. minuta), trochę w ofensywie (70. minuta). Bardzo dobrze.

Faule: 3

79'

6,0

6,0

Dość bierny i niewidoczny - miał tylko pięć podań więcej od ter Stegena. Na szczęście w drugiej połowie udało mu się uczestniczyć w dwóch akcjach bramkowych - przy jednej zaliczył nawet asystę. Plus za interwencję z 53. minuty.

Andrés Iniesta

90'

6,0

6,0

Pokazał kilka niezłych podań, które warto odnotować (14., 25. oraz 80. minuta), jednak nie stanowiły one bezpośredniego zagrożenia bramki Varasa. Dobrze utrzymywał się przy piłce i uspokajał grę, rozrzucając futbolówkę w odpowiednich kierunkach. Dobry występ.

Faule: 3

90'

6,0

6,0

Wyjątkowo nieefektywny. Nie można mu odmówić kilku zagrań, w których dobrze napędzał kolegów (5., 42., 55. oraz 62. minuta), ale finalnie notował sporo niecelnych lub zablokowanych strzałów, zero kluczowych podań i tylko jeden udanych drybling. Pięć bezpośrednich strat też nie działa na jego korzyść. Ogólnie pokazał dobry poziom, ale nic ponad to.

Faule: 1

79'

7,0

7,0

Przez cały mecz był niesamowicie bierny - zaliczył góra pięć istotnych zagrań - na szczęście większość była dużej wagi. Najpierw asysta przy golu Neymara w 25. minucie. Potem, dwie minuty później, idealne wyjście na pozycję i gol, zaś w drugiej połowie kluczowe podanie z 77. minuty. Na drugim biegunie 14 kontaktów z futbolówką, cztery spalone i znikomy udział w grze. Napastnika rozlicza się jednak przede wszystkim z goli, więc nota Urugwajczyka nie może być niska.

Neymar

90'

9,5

8,5

Iście snajperski występ Brazylijczyka. Poza kapitalną asystą do Suareza nie miał zbyt wielu efektów w kreowaniu gry, ale 100% skuteczność strzałów i hat - trick mogą robić wrażenie. Cieszy zwłaszcza drugi gol z 67. minuty - gra głowa zawsze była piętą achillesową Neymara. Trzy dryblingi uzupełniają fantastyczny obraz postawy naszej "jedenastki".

André Gomes

32'

5,0

5,5

Nie zdążył z zablokowaniem strzału przy golu dla Las Palmas - minus. Z drugiej strony zaliczył ogólnie poprawny występ na zupełnie nie swojej pozycji. Jeden odbiór i nawet udany drybling w 88. minucie.