Dziesięciu najlepiej zarabiających piłkarzy w Barcelonie

Dariusz Maruszczak

5 października 2016, 13:00

Sport

81 komentarzy

Wysokość płac w zespole Barcelony ciągle się zmienia. Klub musi w każdym sezonie podpisywać nowe kontrakty ze swoimi piłkarzami, zwiększając tym samym ich wynagrodzenia. Skala płatności ma odpowiadać hierarchii w szatni, czego pilnuje dyrekcja klubu.

Najlepiej zarabiającym graczem Barcelony jest naturalnie Leo Messi. Powód jest oczywisty:  to nie tylko najlepszy zawodnik drużyny, ale i najlepszy piłkarz na świecie. Poniżej poziomu płacowego Argentyńczyka rywalizacja jest bardziej zacięta, choć występuje w jej ramach konkretna hierarchia. Barcelona, która opiera swoją grę na tridente, najwięcej płaci właśnie trójce atakujących. Pensja Neymara po odnowieniu kontraktu sięga 16 milionów euro. Tyle samo będzie zarabiał Luis Suárez po podpisaniu nowej umowy.

Do drugiego kręgu płacowego należą pomocnicy najczęściej występujący w podstawowym składzie: Sergio Busquets, Andrés Iniesta i Ivan Rakitić. Dwaj pierwsi zarabiają po osiem milionów euro, a Chorwat - 6,5 miliona. Barcelona zamierza jednak przedłużyć kontrakt z Rakiticiem, dzięki czemu były piłkarz Sevilli osiągnie identyczny poziom płacowy co jego dwaj partnerzy z linii pomocy.

Na trzecim poziomie wynagrodzeń znajdują się obrońcy na czele z Gerardem Piqué, którego pensja wynosi niewiele mniej niż inkasował wcześniej Dani Alves, za to dużo więcej od zarobków Sergiego Roberto, który wkrótce podpisze nowy kontrakt na lepszych warunkach. Mniej od Piqué pobierają także jego pozostali partnerzy z linii obrony Jordi Alba i Javier Mascherano. Do czołowej dziesiątki załapał się jeszcze Arda Turan.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Może ja się nie znam, ale dla mnie to trochę "skandal" żeby Andres zarabiał 2x mniej niż Neymar...

@bolinho89: Neymar czy Suarez prawie 3x tyle co Pique :D dziwne
« Powrót do wszystkich komentarzy