Następny mecz:  Valencia  -  Barcelona     ·  Niedziela, 26 listopada 20:45  ·  13. kolejka La Liga   ·  Transmisja: Eleven Sports 1   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Oceny za goleadę z Getafe CF

14 marca 2016, 17:03

Ściah

39 komentarzy

Dwóch kapitanów - dwie legendy

Przypominamy zasady, którymi kierujemy się podczas wystawiania ocen, zawarte w regulaminie oceniania zawodników. Pamiętajcie, że jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości lub uwagi związane z artykułem i zamierzacie zadać pytanie w komentarzu, zajrzyjcie uprzednio do działu FAQ – bardzo możliwe, że znajdziecie tam gotową odpowiedź. Życzymy owocnego zapoznawania się z tekstem oraz zachęcamy do pozostawiania komentarzy.

Oceniający: Ero, Ściah

Claudio Bravo

90'

Ocena redakcji

6,5

Ocena czytelników

7,0

Praktycznie bezrobotny. Sprawdzony dopiero po przerwie. Dobrze zachował się w 68. minucie, a tuż przed końcem meczu ładnie interweniował w dość trudnej sytuacji. Gra nogami na poziomie perfekcyjnym - 100% celności.

Aleix Vidal

90'

6,0

7,0

W pierwszej połowie bardzo dobry. Utrzymał wysoki poziom intensywności, prezentując udane zagrania w ofensywie (5., 27. oraz 31. minuta). Plus za interwencję z 45. minuty. Po przerwie mocno przygasł, co musimy odnotować. Był dużo mniej efektywny - źle rozwiązał akcje w 74. oraz 76. minucie. W defensywie również słabiej. Miał dobre odbiory (55. oraz 74. minuta), ale popełniał też błędy (69. oraz 89. minuta). Mimo wszystko widać w jego grze delikatny progres - oby tak dalej.

Faule: 0

68'

7,0

7,0

Bardzo mało zatrudniany ze względu na słabość rywala. W związku z tym próbował swoich sił w ofensywie. Mało zabrakło, a zdobyłby gola w 31. minucie. Z dobrej strony pokazał się również przy golu Ardy. Asysta mocno przypadkowa, jednak na plus oceniamy aktywność Gerarda. Nota w górę.

Jérémy Mathieu

61'

6,5

7,0

Solidny i praktycznie bezbłędny. Zaliczył udane interwencje w 35., 51. oraz 56. minucie. Dobrze uzupełniał się z Pique i chwilami próbował odważniejszych podań. Francuz umacnia się na pozycji stopera nr 3 - tuż za Pique i Mascherano.

Faule: 0

90'

7,5

7,0

Gdyby grał tak zawsze, to nie byłby w klubie potrzebny rywal dla niego. Jordi pokazał dużą efektywność w ofensywie, czego przykładem jego udział przy golu samobójczym Rodrigueza oraz dobre podania z 10., 45. oraz 63. minuty. W defensywie bezbłędny. Na plus interwencje z 47., 63. oraz 74. minuty. Klasowy występ.

Faule: 0

90'

7,5

7,0

Po raz kolejny dał radę na innej pozycji, co tylko zwiększa podziw w jego kierunku. Zaliczył tylko dwie straty (67. oraz 91. minuta) i był bardzo odpowiedzialny w rozegraniu. Dał dużo w ofensywie, prezentując udane akcje w 9., 31. oraz 74. minucie. Inteligentny w defensywie (7. oraz 31. minuta). Momentami jego gra pachniała młodym Xavim. Oby rozwinął się równie dobrze.

Arda Turan

90'

7,0

7,5

Jak zwykle bardzo solidny w defensywie i pod kątem taktycznym. Zaliczył dobre interwencje w 28., 37. oraz 64. minucie. W ofensywie powoli rozwija skrzydła. Pokazał dobre zagrania w 13., 37. oraz 83. minucie. Jeśli chodzi o skuteczność, to minus za zmarnowanie idealnej okazji strzeleckiej z 49. minuty, a plus za bardzo ładnego gola.

Andrés Iniesta

61'

8,5

7,5

Typowy Andres z najlepszych sezonów. Brak gola bądź asysty, ale to on najczęściej po Messim rozstawiał rywali po kątach. Pokazał dobre podania (10., 19., 27., 31., 35. oraz 49. minuta), akcje (34. minuta), a także interwencje (6. i 8. minuta). Jedyne dwie groźniejsze straty Iniesty miały miejsce w 33. oraz 47. minucie. O jakości jego występu niech świadczy fakt, że miał pośredni udział w połowie zdobytych goli.

Faule: 1

90'

9,5

9,0

Pomimo słabości rywala trudno skalować dla niego ocenę. Rozegrał kapitalne zawody, na których cieniem kładzie się niestety zmarnowany karny. Tylko dlatego Argentyńczyk nie ma przy swoim nazwisku "10". Oczywisty Zawodnik Meczu.

Munir El Haddadi

90'

7,5

7,5

Po raz kolejny wykorzystał swoją szansę. Nie były dla nas zaskakujące dobre zagrania Munira w ofensywie, czy też strzelony gol. Co nas lekko oszołomiło, to praktycznie brak błędów wychowanka. Świetnie rozumiał się z partnerami i dobrze odgrywał piłki (36., 51., 57., 72. oraz 88. minuta), przy okazji dodając też świetny przechwyt w 25. minucie. Można lekko marudzić na małą liczę kontaktów z piłką Hiszpana, jednak to nie on był w tym meczu pierwszoplanową postacią i ze swojej roli wywiązał się bardzo dobrze. Kto wie, może już w przyszłym sezonie dojrzeje do miana poważnego zastępcy Suareza?

Neymar

90'

8,5

8,5

Kilka udanych akcji i podań (25., 34., 60. oraz 63. minuta), wywalczenie karnego i liczba udanych dryblingów podwyższają notę Brazylijczyka. Najważniejsza jest jednak odzyskana skuteczność Neymara, o czym świadczą dwa zdobyte gole. Zaliczył co prawda dwa "pudła" w 82. oraz 83. minucie, które ujemnie wpływają na ocenę, jednak jeśli w kolejnych meczach będzie prezentował 50% skuteczność, to bierzemy taką sytuację w ciemno, bo jest gwarantem sukcesu.

Thomas Vermaelen

29'

5,0

6,0

Występ bez historii. Zrobił to, co do niego należało i popełnił jeden błąd w wyprowadzaniu piłki w 67. minucie. Nota wyjściowa.

Sergi Samper

29'

5,5

6,0

Raczej udane wejście naszego wychowanka. Dwa wygrane pojedynki główkowe, dwa odbiory i niezłe ustawianie się. Powinien popracować nad precyzją podań.

Marc Bartra

22'

5,5

6,0

Poprawna zmiana, choć jak zwykle Marc wraz ze swoim zaangażowaniem wniósł misz masz dobrych (72. oraz 79. minuta) i złych (69. oraz 87. minuta) interwencji. W każdym razie lepszy od Vermaelena.