Real Madryt i Atlético Madryt z sankcjami transferowymi!

Robert Wojtczak

14 stycznia 2016, 14:03

FIFA

401 komentarzy

Międzynarodowa Federacja Piłkarska kontynuuje walkę z nieprawidłowymi transferami nieletnich piłkarzy. Tym razem zakazem transferowym zostały ukarane Real Madryt i Atlético.

Nieminęły dwa tygodnie odkąd wygasł zakaz transferowy nałożony przez FIFA na Barcelonę półtora roku temu za niewłaściwe przeprowadzanie transferów do klubu zawodników poniżej osiemnastego roku życia. Pomimo licznych odwołań od tej decyzji Barca musiała odbyć karę i w trakcie zimowego oraz letniego okna transferowego 2015 nie mogła zarejestrować żadnego nowego piłkarza do oficjalnych rozgrywek. W międzyczasie FIFA ostrzegała, że podobne postępowanie toczy się przeciwko wielu innym klubom i kolejne sankcje są nieuniknione.

Kiedy wydawało się już, że sprawa odeszła w zapomnienie, dziś ogłoszono oficjalnie takie same zakazy transferowe dla Realu Madryt i Atlético Madryt na następne dwa okienka (lato 2016, zima 2017). Oba zespoły naruszyły regulamin w zakresie transferów piłkarzy nieletnich w latach 2005-2015 (Real) i 2007-2015 (Atlético). Kluby otrzymały także odpowiednio 360 tys. i 900 tys. franków szwajcarskich kary oraz 90 dni na uregulowanie sytuacji prawnej młodych piłkarzy szkółek.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Hahahahahhaha:D Tyle powiem. Wszyscy z nas się nabijali i jechali z nami, to teraz los się odpłacił xD

BRAWO!!!
« Powrót do wszystkich komentarzy