Luksusowy kontrakt dla Neymara

Łukasz Lewtak

31 sierpnia 2015, 08:43

Sport

671 komentarzy

Kataloński Sport informuje dziś, że w najbliższych kilku miesiącach ma zostać podpisany nowy kontrakt Barçy z Neymarem. Na jego podstawie Brazylijczyk ma awansować w drabince płac w zespole na drugie miejsce, tuż za Leo Messim. 

Sandro Rosell obiecał Neymarowi poprawę warunków jego umowy w 2016 roku, jeśli jego postawa będzie odpowiednia. Nie ma wątpliwości, że Brazylijczyk jest jedną z kluczowych postaci Barcelony, stąd też rozpoczęły się pracę nad ulepszeniem kontraktu kapitana reprezentacji Brazylii. 

Obecna umowa Neymara przewiduje, że zawodnik powinien otrzymać 44 miliony euro w ciągu pięciu lat, czyli 8,8 mln na sezon. Do tego dochodzi jeszcze siedem milionów tzw. zmiennych. Neymar nie jest obecnie wśród najlepiej opłacanych piłkarzy Barcelony, ale po przedłużeniu kontraktu ma ustępować w tej kategorii jedynie Leo Messiemu. 

Brazylijczyk chce, by część zmiennych zamieniła się w kwotę stałą tak, aby zarabiał on 14 milionów na sezon. Do tego należałoby jeszcze dodać trzy miliony w ramach motywacji. Barca doskonale wie, że kwoty będą oscylowały w tych granicach, jednak negocjacje i tak będą skomplikowane, ponieważ trzeba będzie ustalić wiele kwestii dotyczących różnego rodzaju klauzul i innych szczegółów.

Neymar jest cierpliwy i czeka też na galę Złotej Piłki. Jeśli znajdzie się on w finałowej trójce plebiscytu, zyska lepszą pozycję negocjacyjną. W każdym razie nie wydaje się możliwe, aby Brazylijczyk mógł nie pozostać na Camp Nou na dłużej. Zapytany po meczu z Málagą o rzekomą ofertę Manchesteru United, który ma mu oferować 20 milionów za sezon, odpowiedział: "kibice mogą być spokojni, jestem szczęśliwy w Barcelonie". Poza tym Neymar tworzy w Barçy najlepszy na świecie atak z Messim i Suárezem, w pełni spełniając się zawodowo. Wydaje się więc, że należy postawić pytanie, za ile, a nie czy brazylijski crack pozostanie w stolicy Katalonii.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

W d*pie mu się poprzewracało. Jego wkład w grę zespołu jest nieoceniony, ale gość ma 23 lata... Damy mu kontrakt do 2135 roku, i zarobki na poziomie 14 mln już teraz. To za 3-4 lata zaśpiewa nam 25 netto. Chore. Niech zapracuje na swój przez kilka lat.

ps. "Do tego należałoby jeszcze dodać trzy miliony w ramach motywacji". POrzy takich zarobkach, o jakiej my motywacji mówimy? :P

@bolinho89: Co z tego że ma 23 lata jak gra świetnie?

@20matirix10: Przeczytaj dokładnie mój komentarz. Wyciągnij cały sens. Nie dwa słowa wyrwane z kontekstu...
« Powrót do wszystkich komentarzy