Poranny przegląd prasy FCBarca.com

Majerr

8 kwietnia 2015, 08:45

85 komentarzy

Zapraszamy do krótkiego przeglądu dzisiejszych wydań hiszpańskiej prasy. O czym piszą Mundo Deportivo, Sport, Marca i AS? Przekonacie się poniżej.

zdjecie MD

„Brutalny Messi i jego 50 meczów bez przerwy”, to tytuł dzisiejszego wydania Mundo Deportivo. „Od starcia na Calderón 11 stycznia 2014 roku do teraz Leo zagrał w 49 spotkaniach z rzędu. Barça jest najlepszą ekipą w Europie w 2015 roku, zaś Luis Enrique dokona zmian w meczu przeciwko Almeríi, co ma związek z trudnym okresem, jaki czeka jego podopiecznych”. Powyżej informacja o „spotkaniu w sprawie Xaviego, którego agent potwierdził w rozmowie z Barçą, że zawodnik otrzymał ofertę z Kataru. Katalończycy jasno postawili sprawę, że to ich wychowanek ma prawo zadecydowania o swojej przyszłości”. Na samej górze zapowiedź dzisiejszego meczu Realu z Rayo: „Bale pomaga Ancelottiemu. Walijczyk ma swoje problemy zdrowotne i może ułatwić wspólną grę Isco i Jamesa”. Na samym dole przeczytamy między innymi o poważnej kontuzji Muniaina, który nie zagra przez siedem miesięcy.

zdjecie SPORT

„Wiara w Neymara”, to z kolei tytuł katalońskiego Sportu. „Barça potrzebuje najlepszej wersji Brazylijczyka”, a Luis Enrique mówi o byłym graczu Santosu, że „trenuje bardzo dobrze i jego gole oraz spektakularne zagrania powrócą”. Przewiduje się, że Asturyjczyk dokona w dzisiejszym meczu kilku zmian, mających na celu umocnienie się zespołu na pozycji lidera oraz przystąpienie w najlepszej dyspozycji do najbliższych decydujących spotkań. Powyżej przeczytamy o wczorajszym spotkaniu Xaviego z klubem, na którym Generał nie odrzucił możliwości kontynuowania swojej kariery na Camp Nou jeszcze przez kolejny rok. Na samej górze fotografia Pochettino i informacja, że Pellegrini nie będzie dalej trenował The Citizens, a o jego stanowisku marzą Frank De Boer i właśnie Pochettino. Na dole przeczytamy zapowiedź meczu Realu i stwierdzenie szkoleniowca Los Blancos: „Liga znajduje się w rękach Barcelony”.

zdjecie MARCA

„Kapitan-grzmot przeciwko Rayo”, w taki sposób zapowiada Marca dzisiejsze starcie Realu z drużyną z przedmieść Madrytu. „Cristiano Ronaldo, po ostatnim wielkim występie z Granadą przystępuje do tego meczu w pełni formy, a po drugiej stronie stanie Alberto Bueno, najlepszy hiszpański strzelec w lidze”. Tuż obok wypowiedź „lwa, który ma zatrzymać Cristiano”, czyli piłkarza Rayo Abdoulaye: „Zobaczymy, kto wygra, nie wywiesimy białej flagi”. Na górze podsumowanie spokojnego zwycięstwa Atlético na Calderón z Realem Sociedad, dzięki któremu Rojiblancos utrzymali trzecie miejsce w lidze, zaś na samym dole wzmianka o zawarciu pokoju przez Villara i Tebasa oraz zapowiedź dzisiejszego meczu Barçy i zapewnienie dziennika, że Messi w dalszym ciągu gra z bólem stopy.

zdjecie AS

„Do Vallecas z optymizmem”, z kolei tak spotkanie Realu z Rayo zapowiada AS. Dziennik zauważa, że jeżeli Cristiano strzeli dzisiaj gola, będzie to jego trafienie numer 300 w barwach Realu. „Sudoku rozwiązane: Bale’a boli noga”, co gazeta postrzega jako brak problemu dla Ancelottiego z wybraniem składu na ten mecz. Przeczytamy także wypowiedź trenera Rayo Paco Jémeza: „Moją jedyną obsesją jest zagranie lepszego spotkania niż Real”. Powyżej podsumowanie zwycięstwa Atlético przeciwko Realowi Sociedad, który został ustawiony w dziwny sposób przez Moyesa. Po lewej stronie znajdziemy słowa zadowolenia Luisa Enrique z transferów oraz zdjęcie cierpiącego Muniaina, który zerwał więzadła krzyżowe i nie zagra przez sześć-siedem miesięcy.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Kapitan grzmot? Pewnie dlatego pada jak rażony piorunem :)
konto usunięte

@wpwelement: Blisko blisko. Grzmot to skrót od "grzmotnąć o glebę", ale sie na obrazku nie miescilo. Jak mawial klasyk, im wieksza flaszka, tym latwiej ją obalić...

Kapitan Grzmot... Poezja. Bracia i siostry, nie pozwólmy umrzec temu przydomkowi.:D

@Endless: No i spełniły się twoje słowa - nie pozwoliliśmy umrzeć przydomkowi Kapitan Grzmot :)
« Powrót do wszystkich komentarzy