MD: Barça zapłaci za Suáreza od 65 do 80 milionów euro

Maciej Fudala

5 lipca 2014, 15:15

Mundo Deportivo

233 komentarze

Jak podało Mundo Deportivo, Luis Suárez jest już praktycznie piłkarzem Barcelony. Według hiszpańskiej gazety Blaugrana i Liverpool osiągnęły finalne porozumienie. Po deklaracjach zawodnika o chęci odejścia i gry na Camp Nou w przyszłym sezonie The Reds ostatecznie pogodzili się z utratą swojej największej gwiazdy. Barça natomiast rok po sprowadzeniu Neymara znów pozyskuje najbardziej pożądanego gracza na rynku.

Obecnie nie jest znana jeszcze dokładna kwota transferu, jednak według Mundo Deportivo będzie ona oscylowała pomiędzy 65 a 80 mln euro (wczoraj TV3 informowało o sumie rzędu 79 milionów euro). W kontrakcie wiążącym Suáreza z Liverpoolem zapisane są trzy klauzule umożliwiające zawodnikowi odejście. Pierwsza z nich dotyczy klubów z Premier League, druga skierowana jest wyłącznie do Manchesteru United, Manchesteru City, Chelsea i Arsenalu, natomiast trzecia, opiewająca na 70 mln funtów (czyli ok. 88 mln euro) dotyczy zagranicznych klubów. Taka była też pierwsza kwota, jakiej Liverpool zażądał od Barcelony za urugwajskiego napastnika. Jednak ostatecznie, w wyniku prowadzonych negocjacji oraz prawdopodobnie jako następstwo sankcji nałożonych na zawodnika przez Komitet Dyscyplinarny FIFA, została ona nieco obniżona.

Jak informowało w poprzednich dniach Mundo Deportivo, Barça już jakiś czas temu osiągnęła porozumienie z samym zawodnikiem, co okazało się kluczowe w sprawnym i skutecznym przeprowadzeniu negocjacji. Pozwoliło to bowiem uniknąć licytowania się z innymi zainteresowanymi klubami oraz sprawiło, że główny konkurent Barçy w staraniach o podpis El Pistolero, Real Madryt, zrezygnował z dalszych negocjacji, chcąc uniknąć kolejnego przykrego niepowodzenia transferowego, jak miało to miejsce w zeszłym roku z Neymarem.

Co dalej z Alexisem?

Liverpool odrzucił możliwość włączenia w całą operację Alexisa Sáncheza i ostatecznie zażądał wyłącznie pieniędzy. Nie jest jednak wykluczone, że kataloński klub zdecyduje się pokryć większą część kwoty za Suáreza z pieniędzy zarobionych na sprzedaży Chilijczyka. Po udanym występie na mundialu wartość Alexisa oraz zainteresowanie nim znacznie wzrosły. Obecnie Barça oczekuje za swojego gwiazdora ok. 40 mln euro i wydaje się pewne, że znajdą się kluby skłonne tyle zapłacić.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

a co ze słowami prezesa Bartomeu?
jak sprzeda automatycznie wychodzi na kłamcę, niedawno 2 razy osobiście powiedział że Alexis zostaje, wtedy już istniał temat Luisa o przejściu do Barcy, więc co mam myśleć o nim? prawdziwy facet czy niesłowna baba?

@goldmetaxa: Słowa Bartomeu warte tyle co słowa Tuska
« Powrót do wszystkich komentarzy