Długa lista Bartomeu i Zubiego

Looky

27 czerwca 2013, 12:50

Mundo Deportivo

156 komentarzy

Josep Maria Bartomeu i Andoni Zubizarreta mają pełne ręce roboty. Transfer Neymara nie rozwiązuje problemów Barcelony, która przede wszystkim musi kupić środkowego obrońcę i zająć się sprawami swoich zawodników, którzy niekoniecznie zgodzą się na rolę rezerwowych.

Transfer obrońcy
Tito Vilanova chce za wszelką cenę Thiago Silvę, ale klub twierdzi, że to piekielnie trudna, a nawet niemożliwa do wykonania misja. Alternatywą jest zakup Aggera lub Marquinhosa, ale żaden z nich w oczach trenera Barçy nie posiada klasy Brazylijczyka z PSG.

Zakup bramkarza
Mimo decyzji o pozostaniu Valdésa, dyrekcja sportowa bierze pod uwagę transfer piłkarza na tę pozycję. Pierwszą opcją jest Ter Stegen z Borussii Mönchengladbach, który po zakupie zostałby wypożyczony do klubu, którego barw aktualnie broni. Rozmowy są w toku. Jeśli Valdés jednak odejdzie (w klubie biorą pod uwagę każde rozwiązanie), Barça będzie musiała sprowadzić doświadczonego bramkarza. Kandydatem numer jeden będzie Reina.

Kupmy napastnika
Jeden z członków z zajmujących wysokie stanowisko w klubie, stwierdził, że Barcelona może sprowadzić jeszcze jednego napastnika, ale tylko pod warunkiem, że pojawi się ciekawa oferta. Wzmocnienie ataku nie jest jednak w żadnym wypadku priorytetem.

Sprawa Thiago
Barça czeka na deklarację piłkarza, który musi określić, czy chce zostać, czy woli odejść. Jeśli będzie chciał kontynuować karierę w innym miejscu, musi też określić w jakim. Jeśli Thiago odejdzie, dyrekcja sportowa zostanie postawiona przed dylematem, czy szukać zawodnika na jego miejsce, czy nie.

Wypożyczenie Deulofeu
Sprawa jest w toku i wydaje się oczywiste, że jeśli piłkarz opuści Barçę, to trafi do Anglii (to pierwszy wybór) lub Niemiec. W grę wchodzą takie kluby jak Liverpool, ale także Swansea prowadzona przez Laudrupa i Everton, którego trenerem jest Bob Martínez. Deulofeu zostanie wypożyczony bez możliwości wykupienia przez klub, w którym będzie grał.

Transfer Villi
Piłkarz musi dojść do porozumienia z klubem, a następnie przedstawić Barcelonie ofertę. Tottenham wydaje się być faworytem do zatrudnienia Guaje, ale w grę wchodzi także przeprowadzka do Arsenalu lub Fiorentiny. Otrzymanie dobrej oferty za Hiszpana będzie bardszo trudne, bowiem jego kontrakt kończy się już za rok.

Kolejne wypożyczenie Bojana
Milan zrezygnował, bowiem nie chce płacić 15 mln euro za wykupienie zawodnika, trwają więc poszukiwania klubu, który będzie zainteresowany wypożyczeniem.

Sprzedaż Afellaya
Holender jest dobrze oceniany w Anglii i w Niemczech, a Barça chce go sprzedać. Kosztował 3 mln euro, które klub chce teraz odzyskać, zdając sobie sprawę, że więcej na jego transferze nie zarobi. Afellayem interesuje się Tottenham.

Sprzedaż lub wypożyczenie Cuenki
To wyjątkowy przypadek. Był wypożyczony do Ajaksu, doznał kontuzji kolana i przeszedł operację. Sprzedaż do innego klubu wydaje się teraz tylko pobożnym życzeniem, dlatego najbardziej prawdopodobne jest kolejne wypożyczenie. Kolejny raz do Ajaksu.

Sprzedaż dos Santosa
Jonathan cały sezon przesiedział na trybunach i ławce rezerwowych, licząc na występy w mniej ważnych spotkaniach. Nie doczekał się, a teraz klub chce go sprzedać, mając nadzieję na przyzwoitą ofertę. Dos Santosem zainteresowane są m.in. Anderlecht, Sevilla czy Betis.

Wypożyczenie Rafinhi do Celty
Sprawa jest mocno zaawansowana, młody pomocnik prawdopodobnie trafi do Vigo, gdzie mieszka jego matka i siostra. Nowy trener Celty, Luis Enrique, bardzo chce mieć go w swoim zespole.

Transfer Oiera
Podobnie jak w przypadku Rafinhi, w nadchodzącym sezonie powinien zostać włączony do kadry pierwszej drużyny. Gwarantuje mu to jego umowa. Tito Vilanova nie widzi jednak dla niego miejsca w składzie, dlatego klub chce sprzedać obecnego bramkarza Barçy B.

Przedłużenie kontraktu Bartry
Umowa młodego obrońcy wygasa w czerwcu 2014 roku, klub oferuje jej przedłużenie, ale sam zainteresowany ma poważne wątpliwości czy zaakceptować propozycję. Jeśli strony nie dojdą do porozumienia, Bartra za rok odejdzie za darmo. Barça chce podpisać z nim nowy kontrakt i jeszcze tego lata wypożyczyć.

Nowa klauzula w kontrakcie Tello
Cristian ma umowę ważną do 2016 roku, ale klauzula w niej zapisana wynosi tylko 10 mln euro, co sprawia, że jest łakomym kąskiem dla europejskich klubów. Barcelona chce zaoferować mu lepsze zarobki, a przy tym podnieść klauzulę odejścia. Agent zawodnika, Josep Maria Orobitg, czeka na telefon.

Sprawa Montoyi
Orobitg czeka także na telefon w sprawie Martína Montoyi, któego umowa wygasa w czerwcu 2014 roku. Barça chce ją przedłużyć, ale piłkarz może trafić na wypożyczenie. Interesują się nim różne europejskie kluby.

Nowe kontrakty dla Iniesty, Piqué i Busquetsa
Sprawa Iniesty nie jest pilna (umowa do 2015 roku), ale czas działa na niekorzyść Barçy. Sukcesy w klubie i w kadrze, tytuł najlepszego gracza Euro 2012 i podium Złotej Piłki sprawiają, że klub chce przedłużyć umowę Andrésa co najmniej do 2017 roku. Podobnie wygląda sprawa Gerarda Piqué, jednego z liderów drużyny oraz Sergio Busquetsa, idealnego defensywnego pomocnika do stylu gry Barcelony. Zarobki tego ostatniego są obecnie niewspółmierne do odpowiedzielności, jaką ponosi na boisku.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Bartra na wypożyczenie, Montoya na wypożyczenie, Deulofeu na wypożyczenie, Cuenca na wypożyczenie, Rafinha na wypożyczenie, Bojan na wypożyczenie, dos Santos na sprzedaż, Oier na sprzedaż, Thiago nie wiadomo - no pięknie, pięknie. a później będzie wielka katastrofa jak któryś z podstawowych graczy odniesie kontuzję. będzie wielkie zaskoczenie i szok. i kto będzie grał wtedy? bo jakoś na następne, sensowne transfery DO klubu się póki co nie zanosi. i skończy się że Fabregas będzie grał na prawej obronie.

Dokładnie jestem tego samego zdania ! Wszystkich na wypożyczenie albo na sprzedasz ?! Nie daj Boże Xavi dozna kontuzji i kto za niego wejdzie ?!

Pewnie sergi Roberto/ Rafinha którzy grają również Na Srodku Pomocy
« Powrót do wszystkich komentarzy