Kolejna porażka Barcelony B

Piotr Guziński

5 grudnia 2021, 19:45

5 komentarzy

Barcelona B rozegrała dzisiaj piętnasty mecz ligowy i na wyjeździe zmierzyła się z Villarrealem B. W wyjściowym składzie pojawili się Alejandro Balde i Ilias Akhomach, a w linii pomocy i na środku defensywy Barjuan postawił na sprawdzonych zawodników. Rezerwy zostały rozbite przez gospodarzy 3:0 i poniosły kolejną porażkę.

Problemy w pierwszej połowie

Już w 3. minucie obrona nie poradziła sobie z prostopadłym podaniem w pole karne i piłkę do siatki wpakował Arana. Rezerwy starały się odrobić straty, ale trzy minuty później gospodarze byli blisko drugiego gola. W 15. minucie groźne dośrodkowanie w pole karne posłał Balde, ale zostało ono wybite przez obrońców. Kilka sekund wcześniej znakomicie w szesnastkę dograł Arnau Comas, jednak Matheus nie wykończył akcji. W 22. minucie w pole karne ponownie wszedł Alex, lecz atak rezerw został zatrzymany. W 26. minucie czerwoną kartkę za groźne wejście otrzymał Ilias i Barça B musiała grać w dziesiątkę, co nie ułatwiało i tak trudnej już sytuacji. W 35. minucie rezerwy Villarrealu trafiły w słupek i były blisko podwyższenia przewagi. Do przerwy rezultat nie uległ już zmianie.

Bezradna drużyna Barjuana w drugiej części

W 51. minucie prowadzenie podwyższył Carlos García, który oddał świetne uderzenie zza pola karnego i zmieścił futbolówkę pod poprzeczką. W 54. minucie Villarreal B miał okazję na kolejną bramkę, ale piłkę wybił Mika. Chwilę potem przed stratą gola uratował Barcelonę B Iñaki Peña. W 67. minucie niekryty w szesnastce był Tasende i szczęśliwie dla podopiecznych Barjuana Hiszpan oddał strzał obok lewego słupka. W 68. minucie nie pomylił się już Sergio Lozano, który oddał bardzo dobry strzał i powiększył przewagę. Barcelona B miała duże problemy z dochodzeniem do okazji bramkowych i dopiero w 81. minucie mocne uderzenie zanotował Balde. Nie sprawiło ono jednak problemów Ikerowi. W 85. minucie czerwoną kartkę otrzymał Aitor Galardo, który faulował Álvaro Sanza. Do końca spotkania Barça B nie była w stanie stworzyć zagrożenia i poniosła trzecią porażkę z rzędu.

Jednym z najlepszych zawodników na murawie był dzisiaj Alejandro Balde, który solidnie spisał się w defensywie i regularnie napędzał ataki rezerw. Alex mógł skończyć mecz z asystą na koncie. Z dobrej strony pokazał się również Álvaro Sanz, a kilka dobrych długich podań posłał Arnau Comas. Dobre wejście zanotował Kays-Ruiz.

Villarreal B - Barcelona B 3:0
1:0, Juan Arana (3’)
2:0, Carlo Adriano (50’)
3:0, Sergio Lozano (68’)

Barcelona B: Iñaki Peña - Guillem Jaime (60’ Peque Polo), Arnau Comas, Mika Mármol, Alejandro Balde - Matheus Pereira, Álvaro Sanz, Antonio Aranda (71’ Kays-Ruiz) - Ilias Akhomach, Ángel Rodado (60’ Lucas de Vega), Ferran Jutglà (83’ Zacarias).

Villarreal B: Iker Álvarez – Miguel Ángel (79’ Diego Collado), Adrian de la Fuente, Pablo Iniguez, Dani Tasende; Alberto del Moral, Sergio Lozano (72’ Alex Fores), Carlos García; Ahn June-hyuk (61’ Cabrera), Juan Arana (61’ Antonio Pacheco), Nikita Iosifov (72’ Aitor Gelardo).