Barcelona - Betis: najlepsze, najgorsze wg FCBarca.com

Błażej Gwozdowski

4 grudnia 2021, 18:37

22 komentarze

FC Barcelona

FCB

Herb FC Barcelona

0:1

Herb FC Barcelona

Real Betis Balompié

RBB

  • 79' Juanmi Jimenez 

Jakie były najlepsze i najgorsze aspekty dzisiejszego meczu przeciwko Betisowi zdaniem Redakcji FCBarca.com. 

Najlepsze: Araujo i wejście Dembélé

Od początku swojej pracy w Barcelonie Xavi postawił na odzyskanie skrzydeł i uporządkowanie gry w obronie oraz w środku pola. Przeciwko doświadczonym rywalom wciąż widać wiele wad, natomiast da się już wytypować zwycięzcę ostatnich tygodni. Araujo wszedł bowiem na taki poziom, że trudno będzie go odstawić i kwestą decyzji jest jedynie jego partner w środku obrony. Urugwajczyk gra pewnie, odważnie i niemal nie popełnia błędów. Wiele zyskał dziś u jego boku także Lenglet. Trzeba docenić również Dembélé, który wszedł w drugiej połowie i odpowiadał za większość dobrych akcji zespołu. Oddał kilka dobrych strzałów, posłał doskonałe podanie do Alby i w niemal każdej akcji stwarzał zagrożenie. Choć w obecnej sytuacji to oczywiście myślenie życzeniowe, to skrzydła oparte na Fatim i Dembélé mogłyby dać kibicom Barcelony wiele radości. Na kolejne szanse może liczyć także Abde, którego nieszablonowość jest dla ekipy Xaviego cenna.

Najgorsze: wykończenie akcji nadal szwankuje

Barcelona stworzyła dzisiaj kilka okazji, a najlepszą zmarnował w drugiej połowie Abde. W akcjach ofensywnych brakowało jednak nie tyle wykończenia, co dobrego ostatniego podania. Gra wyglądała szczególnie słabo po zejściu Gaviego, a przed wejściem na boisko Frenkiego de Jonga i Dembélé. Fatalne spotkanie rozegrał dziś Depay, który nawet po dobrym przyjęciu piłki z rywalem na plecach czy wyjściu na pozycje zwykle za długo zwlekał z podaniem i spowalniał akcje. Nie dochodził też do sytuacji strzeleckich, co w przypadku napastnika jest niepokojące. Jeżeli dodamy do tego brak wsparcia ze strony pomocników, to trudno jest wygrać mecz. Przed Xavim jeszcze bardzo dużo pracy.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

jak słabego pomocnika jak Riki Pig to świat nie widział

@LatajacyHolender Andre Gomes. Ten to był dopiero geniuszem w kreacji i brylantowym technikiem :D

@Coutinho007 A.Gomes to się obsrywał jak zakładał koszulkę Barcelony, wcześniej w Valencii grał świetnie. Riki Pig nigdzie nie grał świetnie

@LatajacyHolender Nie grał świetnie, miał w jednym sezonie tylko momenty tam i tyle, kupili go bo chcieli zrobić Realowi psikusa i koleś poruszał się jak wóz z węglem nie dając nic ani w kreacji, ani w obronie, ani w ataku.
« Powrót do wszystkich komentarzy