Goal: Pośrednik umowy z Nicestream zaprzeczył, że Bartomeu zlecił utworzenie zniesławiających profili

Dariusz Maruszczak

30 listopada 2021, 19:00

Goal.com

21 komentarzy

Fot. Getty Images

Kolejny rozdział afery Barcagate. Dziś przed sądem w Barcelonie zeznawała osoba pośrednicząca między katalońskim klubem i firmą Nicestream. Jak podaje Adria Soldevila z portalu Goal.com, potwierdziła ona niektóre zarzuty, ale nie zlecenie przez byłego prezydenta Josepa Marię Bartomeu dyskredytowania w mediach społecznościowych osób związanych z Blaugraną.

Jaime Malet był pośrednikiem między FC Barceloną a firmą Nicestream, a dziś zeznawał przed sądem ws. afery Barcagate. Przyznał on, że polecił Josepowi Marii Bartomeu zakontraktowanie usług związanych z monitorowaniem mediów społecznościowych. Za pośrednictwo jego firma Telampartner otrzymała 15% z umowy, czyli 382 tysiące euro. Malet zaprzeczył jednak, że podczas jedynego spotkania Bartomeu z właścicielem Nicestream prezydent FC Barcelony poprosił o utworzenie profili, które zniesławiałyby osoby związane z katalońskim klubem. Ponadto dodał, że gdyby tak było, zrezygnowałby z pośrednictwa między stronami.

Potwierdzone zostały jednak inne zarzuty. Malet przyznał, że istnieje dokument opracowujący strategię Nicestream zorientowaną na ingerowanie w wybory prezydenckie. Zdaniem mediów celem było osłabienie niektórych kandydatów. Pośrednik nie potwierdził jednak posiadania przez Nicestream spisu socios, z którego firma miała skorzystać przy okazji tych działań. Co więcej, Malet tłumaczył, że właściciel firmy Carlos Ibanez miał go prosić o kontakty do kandydatów, dla których mógłby pracować w trakcie kampanii, ale nie znał żadnego z nich.

W zeznaniach potwierdzono też, że podzielenie faktur na kwoty poniżej 200 tysięcy euro zostało wykonane przez wzgląd na prośbę klienta, czyli FC Barcelonę. Klub zrobił to w celu uniknięcia wewnętrznych kontroli. Malet zeznał, że nie pamięta pierwszych maili od Ibaneza, które miały przedstawić Bartomeu projekt ochrony cyfrowej. Proces dotyczący nieuczciwej administracji i korupcji z pewnością będzie miał swoje kolejne odsłony.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Czyli jednak pomowienia

Kiedy ten człowiek odpowie za to, co zrobił z Barceloną?

Mam nadzieję, że w pierdlu tak się będziesz uśmiechał to współtowarzyszy i kochanków jednocześnie.

Zglaszam ten artykul, czuje sie sprowokowany obrazkami smiejacego sie szeroko Bartka.
To juz kolejny raz.