Poranny przegląd prasy FCBarca.com

Dariusz Maruszczak

30 listopada 2021, 07:37

32 komentarze

Zapraszamy do krótkiego przeglądu dzisiejszych wydań hiszpańskiej prasy. O czym piszą Mundo Deportivo, Sport, L'Esportiu, Marca i AS? Przekonacie się poniżej.

„Złota Blaugrana” – Mundo Deportivo informuje, że Alexia Putellas jest pierwszą zawodniczką Barcelony, która wygrała Złotą Piłkę, a jej koleżanka Hermoso zajęła drugie miejsce na podium. Leo Messi zdobył swoją siódmą nagrodę, a Pedri zgarnął Trofeum Kopy dla najlepszego piłkarza na świecie poniżej 21. roku życia. Neymar będzie poza grą przez około 6-8 tygodni. Pogacar powiedział, że chce być szanowany, a nie wzbudzać strach. Na samym dole zapowiedzi felietonów: „Barça gwiazdą w Paryżu”, „F-51 Cholo Simeone”, „Alexia i Messi, to niemożliwe wymarzone zdjęcie kapitanów”.

„Złoty tryplet” – Sport donosi, że Barça była całkowitym bohaterem podczas gali w Paryżu. Alexia zdobyła Złotą Piłkę w kategorii kobiet: „To nie będzie ostatnia nagroda dla piłkarki Barcelony. To dopiero początek”. Leo Messi zwyciężył w klasyfikacji mężczyzn: „Wygranie jej ponownie jest niewiarygodne. Chcę dalej walczyć, ponieważ kocham futbol”. Pedri sięgnął po Trofeum Kopy: „Dziękuję kapitanom i Messiemu za wszystko, w czym mi pomogli, żebym mógł dotrzeć do tego miejsca”. Dziennik informuje, że Barcelona nie wyklucza transferu Hålanda. Na górze felietony: „Potrójna nagroda talentu Barçy”, „Premier League zagrożeniem ws. Araujo”, „Trzeba wykorzystać tę nową dynamikę”.

„Czyste złoto” – L’Esportiu podkreśla, że Alexia Putellas wygrała Złotą Piłkę i jest pierwszą katalońską zawodniczką oraz piłkarką Barcelony, która stała się najlepszą na świecie. „Siódma Messiego” – argentyński napastnik pokonał Roberta Lewandowskiego i nadal tworzy historię. „Pedri najlepszym młodym” – pomocnik Barcelony zgarnął Trofeum Kopy dla najlepszego gracza na świecie poniżej 21. roku życia.

Marca przedstawiła podwójną okładkę z okazji wręczenia swoich nagród, a także ze względu na galę Złotej Piłki. „Najlepsi” – dziennik przyznał wyróżnienia gwiazdom sezonu 20/21 podczas wielkiej fiesty futbolu. Otrzymali je m.in. Jan Oblak, Leo Messi, Luis Suárez i Diego Simeone. „Historyczna” – prawa część okładki informuje o sięgnięciu przez Alexię Putellas po nagrodę dla najlepszej piłkarki na świecie, detronizując Megan Rapinoe. Wchodzi ona do hiszpańskiego klubu Złotej Piłki, gdzie jest Luis Suárez Miramontes. „Messi w siódmym niebie” – dopełnienie nieporównywalnych osiągnięć Argentyńczyka. Lewandowski zajął drugie miejsce i został najlepszym strzelcem, a Benzema był czwarty. Pedri zdobył Trofeum Kopy.

„Są ze złota” – AS podaje, że Złota Piłka przeżyła historyczny dzień: Messi otrzymał swoją siódmą nagrodę, a Alexia Putellas pierwszą dla hiszpańskiej piłkarki. Pedri sięgnął po Trofeum Kopy. Złe odczucia w Madrycie z powodu czwartej pozycji Benzemy. „Mundial będzie miał stadion Lego” – dziś inauguracja obiektu złożonego z 974 elementów. „Król remontad” – Real zdobył dziesięć punktów w meczach, w których przegrywał, więcej niż ktokolwiek inny. Hiszpańscy koszykarze po zwycięstwie z Gruzinami przybliżyli się do awansu do drugiej rundy. „Almeida nie może zapominać o igrzyskach” – Alejandro Blanco rozpoczyna swój piąty mandat na czele Hiszpańskiego Komitetu Olimpijskiego.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

A niby za co Benzema miałby dostać złota piłkę? Przecież nic nie wygrał. Czwarte miejsce dla niego to już jest kpina, jak i cały ten cyrk ze złotą piłką.

' Neymar będzie poza grą przez około 6-8 tygodni."
O cho, urodziny siostry się szykują ?

Wielkie gratulacje oraz podziękowania dla Alexii Putellas i Pedriego. Z jednej strony bowiem zdobyli prestiżowe nagrody indywidualne a z drugiej przysporzyli chwały i radości klubowi i kibicom. Visca el Barca!

" Neymar będzie poza grą przez około 6-8 tygodni. " On co chwile jest po za grą, dobrze, że go sprzedaliśmy swego czasu za konkretną sumę.

Ciągle mam żal do Leo, że wybrał akurat ten żenujący klubik, głównie chyba dla kasy ale ZP wygrał mimo wszystko zasłużenie, choć od dawna pierwsze miejsce nie wywoływało tylu kontrowersji. I i II kwartał tego roku miał naprawde świetny, no i zdobył wreszcie upragniony tytuł z reprą, co w głównej mierze przeważyło w zdobyciu tejże nagrody. Lewy nastukał sporo bramek ale za to już jest inna nagroda, czyli ZB. To nie wina Messiego, że z niewiadomych powodów zeszłoroczna gala sie nie odbyła. Mogli spokojnie ją zorganizować w ścisłym reżimie sanitarnym. Gdyby chcieli, to by mogli, ale nie chcieli. Szkoda, bo za ubiegły rok Robertowi należała sie ta nagroda jak psu buda, ale za ten Lewy nie zasłużył na nią bardziej, niż Leo.

A Alexia jest cudowna, wiele razy już to mówiłem ;-)

Alexia jest podobna do tej laski z Casa del papel xD

Fajnie że zawodnicy Barcy zdobyli te nagrody a papierowi nie istnieją puku co.

Rozumiem, że wszyscy prawdziwi fani Barcelony są szczęśliwi z powodu Złotej Piłki dla Messiego, bohatera Barcelony XXI wieku i najlepszego piłkarza na naszej planecie ale zapominają o tym napisać

Strasznie mi szkoda Lewandowskiego, mogliśmy mieć Polaka ze złotą piłką, po tym co odwalili rok temu była szansa, że w tym roku się zrehabilitują, nigdy nie sądziłbym że ZP dla Messiego będzie dla mnie tak smutna...

Nawet w Football Managerze został stworzony algorytm, na podstawie którego wszystkim zawodnikom przyznawane są oceny za każdy mecz, a tu dalej plebiscyt popularności, poprzez głosowanie jakichś dziennikarzy na ich ulubionych zawodników, żeby przyznać nagrodę dla NAJLEPSZEGO ZAWODNIKA.
Przecież to jest proste, wszelkie statystyki w najlepszych ligach są już obecnie tak zliczane, że na ich podstawie można wyliczyć kto był OBIEKTYWNIE najlepszy w danym roku.

'Barcelona nie wyklucza transferu Halanda' made my day. Oni jeszcze nie wiedzą że Borussia go nie wymieni za Umtitiego i Pucia

Dlaczego halland nie wygrał złotej koopy?

Alexia niezła jest. Niezła naprawde. Podoba mi się. Na temat pedriego niech lepiej wypowiedzą się klerycy.

Nie chcę rozdzierać szat ale powtórzę słowa które napisałem wczoraj,na złotą piłkę najbardziej zapracował Lewy...
Nadmienię tylko że oglądałem finał Copa America i Messi niczym się w nim nie wyróżnił natomiast cały mecz był brzydki i raczej była to gra w kości a nie futbol.
Widzę w tej decyzji tylko jeden pozytyw,Leo odbierając tę nagrodę po raz siódmy odjechał wyżelowanemu narcyzowi tak daleko że ten choćby stawał na uszach już Argentyńczyka nie przeskoczy.

Ja się najbardziej cieszę z młodziutkiego talencika Pedriego. Ta nagroda doda mu skrzydeł. A Messi? Gratuluję mu, ale te słowa o tym, że jest szczęśliwy w PSG trochę mnie w serce trafiły. Ja Messiemu i każdemu innemu życzę szczęścia, ale gdy to szczęscie oparte jest na pieniądzach, to jest źle. Tak samo słowa, że Lewy powinien dostać za 2020 rok. Dla mnie to typowe zagranie pod publiczkę, pewnie jego asystenci od pijaru, ci co mu Instagrama prowadzą, podsunęli mu taki pomysł, bo zobaczyli wściekłą grupę fanów Lewego.