• Samuel Chukwueze 76'
  • 48' Frenkie de Jong
  • 88' Memphis Depay
  • 90' (k.) Philippe Coutinho

Przypominamy zasady, którymi kierujemy się podczas wystawiania ocen, zawarte w regulaminie oceniania zawodników. Pamiętajcie, że jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości lub uwagi związane z artykułem i zamierzacie zadać pytanie w komentarzu, zajrzyjcie uprzednio do działu FAQ – bardzo możliwe, że znajdziecie tam gotową odpowiedź. Życzymy owocnego zapoznawania się z tekstem oraz zachęcamy do pozostawiania komentarzy.

Oceniający: Piotr Guziński

90

• 6
  • 6

Dobre zawody Niemca. Warto zauważyć, że w tym spotkaniu zanotował znacznie więcej długich podań (np. 9., 16., 39., 59. minuta) niż w poprzednich meczach. Celność tych zagrań nie była na najwyższym poziomie, jednak dogranie w 88. minucie skończyło się udziałem przy bramce Depaya. Wyróżnić trzeba też interwencję w 39. minucie i wyjście przed pole karne i powstrzymanie ataku Villarrealu z 51. minuty. Doczepić można się do niezbyt pewnego wybronienia uderzenia z 34. minuty.

0 0 0 0 0 10
49 75% 0 13 0 2

Eric García

90

• 3
  • 4

Wystawienie go po prawej stronie defensywy przyniosło mu tylko szkodę. Już w 6. minucie źle podawał, co o mały włos nie skończyło się bramką gospodarzy. Wyprowadzenie piłki, które jest jego największą zaletą, też wyglądało słabo. Niecelne zagrania notował w 31. czy też w 35. minucie. W defensywie nie zanotował zbyt wiele interwencji, ale z pewnością należy odnotować zablokowany strzał w 82. minucie. Bardzo możliwe, że blok ten uchronił Barcelonę przed utratą gola. Większość ataków Villarrealu przechodziło jego stroną, nie zanotował żadnego odbioru i do tego Eric trzynaście razy stracił posiadanie. Mecz do zapomnienia dla Hiszpana.

0 0 0 1 2 8
35 77% 0 3 1 2

Ronald Araujo

90

• 7
  • 7

Jeśli chodzi o grę w defensywie, to Urugwajczyk był praktycznie bezbłędny i wyglądał w tym aspekcie znakomicie. Regularnie odbierał futbolówki, przerywał akcje, notował przechwyty i wygrywał pojedynki z Pedrazą i Danjumą. Można tutaj wyróżnić interwencje w 6. (x2), 10., 11. (x2), 18., 24., 32., 35., 36., 46., 61., 72., 74. i 96. minucie. W 24. i 35. minucie popisał się przechwytami, ale chwilę po nich zepsuł podania. Do tego można dołożyć akcję w polu karnym Villarrealu w 39. minucie. W 74. minucie nie zablokował dośrodkowania, a dziesięć minut później Ronald został ograny przez Arnauta. Pozostaje liczyć, że wkrótce przedłuży kontrakt.

0 0 0 0 1 7
41 83% 0 3 0 12

90

• 5
  • 5

Solidnie. Już w 6. minucie uratował Barcelonę przed stratą gola, gdy zablokował uderzenie wślizgiem. W 23. minucie wybił piłkę, a w 45. minucie przejął podanie w polu karnym i inteligentnie dał się sfaulować. Wyróżnić można też kilka innych interwencji (46., 48., 57., 90. minuta). Do tego w 78. i 79. minucie rozciągnął grę długimi podaniami.

0 0 0 0 1 7
56 87% 0 6 1 6

71

• 5
  • 5

W ofensywie nie pokazał niczego ciekawego i tutaj zwrócić uwagę można jedynie na groźne dośrodkowanie w 53. minucie. W defensywie solidnie. W 11., 13., 46. minucie zanotował przechwyty, a w 25. minucie wybił piłkę głową. Plus także za zablokowane dogranie Villarreal w 33. minucie i powstrzymanie Chukwueze w 78. minucie. W 34. minucie został dość prosto ograny i dzięki temu gospodarze stworzyli sobie groźną okazję bramkową.

2 0 0 1 2 12
47 77% 1 3 1 4

Frenkie de Jong

90

• 6
  • 6

Dobry występ i zdecydowanie najlepszy z pomocników w sobotnim meczu. Na największy plus bramka otwierająca wynik spotkania w 48. minucie, a także niezła gra w kreacji. W 9. minucie Holender dobrze zagrał do Depaya, a w 19. minucie wyłożył piłkę Memphisowi i Frenkie powinien zanotować asystę. Wyróżnić trzeba też jego rajd i zagranie do swojego rodaka w 56. minucie oraz przyspieszające podanie do Dembele w 85. minucie.

1 1 1 0 0 4
28 86% 3 2 1 0

90

• 5
  • 6

Cichy występ defensywnego pomocnika. W 34. i w 55. minucie (chwilę po tym spróbował górnego zagrania do Depaya, ale okazało się ono za mocne) pokazał się w defensywie i zanotował przechwyty, a w 46. minucie dobrze zagrał nad głowami obrońców. W 57. minucie świetnie przyspieszył akcję podaniem między liniami. Nota wyjściowa.

0 0 0 0 2 4
37 89% 0 3 2 5

Nicolás González

81

• 5
  • 5

Zagrał poniżej poziomu, który prezentował w poprzednich meczach. Jeśli dryblował, to skutecznie. Regularnie pracował w pressingu (odbiory w 8. i 18. minucie), a w 43. minucie zanotował przerzut na prawą stronę do Abde. Na minus strata z 46. minuty. Poza tym niewiele więcej.

0 0 3 0 3 3
32 91% 0 1 2 2

Abdessamad Ezzalzouli

66

• 6
  • 6

Nie wszystkie dryblingi mu wychodziły i notował straty, jednak sobotni występ Marokańczyk i tak może zaliczyć do tych udanych. Już w 4. minucie zmylił przeciwnika i dograł w pole karne, lecz jego dogranie nie dotarło do Depaya. Kilka sekund później trafił głową w poprzeczkę, a w 11. minucie wygrał pojedynek, ale późniejsze zagranie zostało przejęte. Podobnie było w 14. minucie. W 43. minucie kolejny raz zademonstrował swoją technikę, a pięć minut później dobrze dograł w pole karne. Do tego na plus dochodzi wywalczony rzut wolny w 66. minucie, kiedy to skrzydłowy minął obrońcę. Warto docenić też jego pracę w defensywie. W 21. i w 23. minucie przeciął podania, a chwilę później przerwał atak Villarrealu. Dodatkowo w 41. minucie interweniował w polu karnym, a w 48. minucie zanotował odbiór. Wniósł sporo dynamiki na skrzydło i Pedraza miał z nim mnóstwo problemów. Kilkukrotnie jego indywidualne akcje nie przyniosły korzyści i Ez tracił posiadanie w 5., 7., 18. i 43. minucie. Czekamy na więcej.

1 1 3 0 1 12
16 50% 1 0 2 6

Memphis Depay

90

• 6
  • 5

Mecz mógł rozpocząć od asysty, jednak strzał Abde po jego dośrodkowaniu zatrzymał się na poprzeczce. W 8. minucie uderzył mocno obok bramki, a w 19. minucie zmarnował świetną okazję na gola dającego prowadzenie. W 56. minucie również mógł lepiej uderzyć. Największe brawa za wykończenie akcji i gola z 88. minuty. Wspomnieć można też o dobrym zgraniu głową do Coutinho w 96. minucie.

5 3 1 2 1 5
20 85% 2 0 1 0

Gavi

90

• 5
  • 6

Bez fajerwerków, ale solidnie. Już w 9. minucie był blisko gola, jednak jego strzał przeleciał obok słupka. W 11. minucie młody Hiszpan odebrał piłkę, a w 34. minucie ruszył z akcją i wywalczył rzut wolny. W 48. minucie oddał mocny strzał, a w 72. minucie Gavi zablokował dośrodkowanie Villarrealu w pole karne. Na plus również interwencja w 85. minucie. Straty (m. in. 79. i 82. minuta) i zachowawcza gra nie podwyższają oceny. Nota wyjściowa.

1 0 1 0 2 8
25 80% 0 0 2 2

24

• 5
  • 5

Praca w pressingu w 76. minucie, strata po dryblingu w 85. minucie i dobre dośrodkowanie do Depaya w 96. minucie to jedyne momenty, które można wyróżnić. Nota wyjściowa dla Francuza.

0 0 0 0 1 4
4 100% 0 0 0 2

Óscar Mingueza

19

• 3
  • 3

Słabe wejście. Zaczął od przechwytu, lecz chwilę później zanotował niecelne długie podanie, a w 76. minucie był spóźniony w akcji, po której padł gol dla Villarrealu. W 81. minucie przejął piłkę, ale wybił futbolówkę wprost pod nogi rywala. W 90. minucie stracił posiadanie podczas wyprowadzenia. Wyróżnić można jedynie przecięte zagranie w 92. minucie i powstrzymanie Chukwueze w 95. minucie.

0 0 0 0 0 4
13 69% 0 0 0 4

Philippe Coutinho

9

• 6
  • 6

Chwilę po wejściu stracił piłkę i Villarreal przeprowadził groźną akcję. Potem było znacznie lepiej. W 90. minucie Brazylijczyk pokusił się o zagranie prostopadłej piłki do Dembele, ale podanie okazało się za mocne. Minutę później popisał się sombrero przy bocznej linii i wywalczył rzut wolny. W 93. minucie zanotował przechwyt i kilka sekund później wywalczył rzut karny, który zamienił na bramkę i tym samym zamknął mecz. Na sam koniec Philippe spróbował strzału przewrotką, ale jego uderzenie przeleciało nad poprzeczką.

2 1 0 0 3 2
6 67% 0 0 1 3

Nico i Gavi rozegrali tragiczny mecz, zdecydowanie najsłabszy w tym sezonie i obaj mają 5-6? No trochę powagi… obaj dostali 6 od czytelników czyli o 1 mniej niż Araujo.

Arujo nasz nowy Crack wciąga resztę zespołu nosem

Strasznie zawyżone oceny pomocników. Przypominam że przez 50 minutt byliśmy gnieceni i zepchani do rozpaczliwej obrony pod swoim polem karnym. Pressing w ogóle nie istaniał i jak Xavi z tym nic nie zrobi to będziemy regularnie tracić gole z drużynami top10 ligi.

Araujo to jest materiał na najlepszego stopera świata

jak tak dalej pójdzie to wyjdę na fun boya De Jonga ale serio mam wrażenie że chłopak ma jakąś inną skale. Zalicza dobry występ, strzela bramkę wypracowuje przynajmniej 2 świetne okazje bramkowe i nota 6 ... Coutinho za 9 minut na boisku i wypracowanie karnego ma taką samą ocenę, Abde który zrobił trochę wiatru ale nie dał żadnych konkretów również taka sama ocena, jak przypomnę sobie w jaki sposób był oceniany Nico w poprzednich meczach a chłopak wciąż ma 0 bramek i 0 asyst to zwyczajnie mam wrażenie że mamy tutaj jakieś dwie skale. Albo skomplikowany system przeliczania oczekiwań na punktu. No bo jeżeli przyjmiemy że bramka podnosi ocenę o 1 to wychodzi na to że Frankie zagrał jak Nico i gorzej od Busquetsa.

Wychowankowie mają chyba notę wyjściową 8 , szczególnie środek pola gdzie oprócz De Jonga żaden z pomocników Busi-Nico-Gavi nie zaliczyli ani jednego kluczowego podania .

Nico grał na innej pozycji i miał inne zadania niz w poprzednich meczach..... słaba analiza.

Niestety za ten mecz słabą ocenę winien otrzymać również trener. Moim zdaniem błędem Xaviego było wystawienie Minguezy na lewej stronie i Garcii na prawej obronie, chociaż w zasadzie on nic nie robił na boku obrony a jedynie pilnował jednego z piłkarzy przeciwnika. Smutnym w tym jest to, że Xavi widząc co w/wym. piłkarze wyprawiają nie zareagował, a mógł wprowadzić Lengleta lub Umtitiego i przesunąć Araujo bardziej na prawą stronę obrony.
Nota dla trenera: 4 plus 1 dodatkowy punkt za zwycięstwo

Araujo powinien być priorytetem jeśli chodzi o nowy kontrakt. Gość jest jak ściana.
Garcia przy nim to jak Najman przy Furym.

Może Araujo nie jest wirtuozem rozgrywania, ale to jest praktycznie nie nie do przejścia! Daj mu Boże zdrowie!
Poza tym nasza obrona w ostatnim meczu bardziej przypominała tą za najgorszych czasów Koemana gdzie nie było meczu bez straconej bramki. Garcia bardzo dużo błędów, Alba również nic specjalnego, Pique jeszcze znośnie, ale Mingueza? Chłop wchodzi i popełnia tyle błędów, że masakra. Widać od dobrych kilku meczy, że albo skończyło mu się szczęście, albo całkowicie jest pod formą. Sama determinacja teraz mu nie wystarcza. Miejmy nadzieję, że ten mecz to wypadek przy pracy, lub delikatne zmęczenie po treningach/LM

Na pewno o drużynie Xaviego nie można powiedzieć, że odpuszczają, bo grają do końca i to pozwoliło wyszarpać te 3 punkty.

Garcia powinien mieć ocenę niżej. Grał tragicznie, podał przy swoim polu karnym piłkę do przeciwnika, podawał niecelnie, dawał się minąć i zaliczył 0 odbiorów.
Z kolei Araujo powinien mieć ocenę wyżej. Zacznijmy doceniać jego grę defensywną bo gość z Villarealem nie przegrał żadnego pojedynku i w dużej mierze to jemu zawdzięczamy te punkty.

Garcia, Alba i Mingueza - kryminał. Deapaya ratuje tylko sytuacja z golem. Grając 4 pomocnikami tracimy środek pola.
Cóż, 3 pkt są, ale gra niektórych pozostawiła wiele do życzenia.