Cadena SER: Barcelona ma zaplanowane spotkanie ws. Daniego Olmo

Dariusz Maruszczak

29 listopada 2021, 11:30

Cadena SER, Mundo Deportivo

45 komentarzy

Fot. Getty Images

  • W ostatnim czasie pojawiło się dużo informacji o zainteresowaniu Barcelony Ferranem Torresem, ale Dani Olmo też pozostaje na celowniku klubu
  • Jak podaje Cadena SER, Blaugrana ma już umówione spotkanie ws. zawodnika RB Lipska
  • W przypadku gracza Manchesteru City Barça liczy na obniżenie ceny transferu poprzez zaoferowanie swoich piłkarzy

Zgodnie z doniesieniami mediów Mateu Alemany i Ferran Reverter mieli udać się ostatnio do Manchesteru, gdzie sprawdzali wykonalność przeprowadzenia różnych operacji. Głównym celem Barcelony ma być Ferran Torres, ale pojawiały się też nazwiska Anthony’ego Martiala czy Edinsona Cavaniego. Na tym nie skończą się jednak działania przedstawicieli klubu. Jak informuje Cadena SER, Barça ma zaplanowane spotkanie również ws. Daniego Olmo pod koniec tego tygodnia. Duma Katalonii wciąż utrzymuje zainteresowanie piłkarzem RB Lipska, zachowuje kontakty z jego obozem i zamierza przeanalizować szanse na pozyskanie 23-latka w zimie lub w lecie.

Agent Olmo Juanma López ma już za sobą rozmowy z Mateu Alemanym, a nawet spotkanie w Madrycie, gdy Barcelona grała z Rayo. Problemem nie jest samo porozumienie z piłkarzem, ale z jego obecnym klubem. RB Lipsk wycenia go na 75 milionów, a ponadto chce go zatrzymać do lata ze względu na europejskie puchary. Podobnie jest w przypadku zainteresowania Ferranem Torresem, który miał wyrazić zgodę na przeprowadzenie operacji oraz gotowość do obniżenia pensji. Wymagania finansowe Manchesteru City mogą jednak okazać się zbyt duże dla Blaugrany, ponieważ Anglicy oczekują 70-80 milionów euro i nie zamierzają wypożyczać zawodnika.

W tym kontekście Mundo Deportivo donosi, że Barcelona ma nadzieję na zmniejszenie ceny Torresa poprzez wymianę graczy. Dziennik wymienia zawodników, których sprzedaży nie wyklucza Barca: Sergiño Desta, Sergiego Roberto, Clementa Lengleta, Oscara Minguezę, Philippe Coutinho, Neto czy Samuela Umtitiego. Trudno jednak oczekiwać, by Manchester City miał wyrażać zainteresowanie tymi piłkarzami, może z wyjątkiem Amerykanina. Mundo Deportivo nie wyklucza, że Barça wróci też do zainteresowania Raheemem Sterlingiem, choć wolałaby pozyskać Torresa, który podobnie jak Olmo cieszy się uznaniem Xaviego. Obaj Hiszpanie mają dość podobny profil wszechstronnego zawodnika, który z powodzeniem może występować na różnych pozycjach. Zdaniem dziennika Barcelona uważa, że pozyskanie Olmo i Torresa mogłoby być komplementarne. Ze względu na sytuację finansową klubu trudno będzie jednak sprowadzić choć jednego z nich.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

To za taką kase to latem Haland jest do wzięcia bez negocjowania z Dortmundem jedynie co to kasa dla Raioli i pensja do ugadania.
« Powrót do wszystkich komentarzy