Mundo Deportivo: Powoli widać już, na których piłkarzy będzie stawiał Xavi

Julia Cicha

29 listopada 2021, 16:21

Mundo Deportivo

65 komentarzy

Fot. Getty Images

Xavi Hernández poprowadził już Barcelonę w trzech meczach, więc powoli można zacząć wyciągać pierwsze wnioski dotyczące składu drużyny. Widać tendencję opierania składu na 9-10 stałych piłkarzach, do których dołącza 4-5 zmienników. Zaczyna się też klarować grupa graczy, którzy nie liczą się dla trenera.

Podstawowi zawodnicy

W wyjściowej jedenastce Xaviego oglądaliśmy do tej pory właściwie tych samych piłkarzy co u Koemana, z tą różnicą, że do zdrowia wrócił Ronald Araujo. Pozostałe nazwiska nie ulegają zmianie, a warte podkreślenia jest sześć występów z rzędu Nico i Gaviego.

 

Espanyol

Benfica

Villarreal

Alba

90 minut

90

71

Araujo

2

86

90

Busquets

78

90

90

Frenkie de Jong

90

90

90

Éric García

90

4

90

Gavi

70

90

90

Memphis

90

90

90

Nico

90

90

90

Piqué

90

90

90

Ter Stegen

90

90

90

Zmiennicy

Gracze z tej grupy zazwyczaj pojawiali się na boisku w więcej niż jednym meczu. Niektórzy z nich wychodzili nawet po razie w wyjściowej jedenastce, a następnie byli zmieniani. Dotyczy to m.in. Clementa Lengleta i Oscara Minguezy. W tym zestawieniu można umieścić także Iliasa oraz Abde, którzy zgromadzili odpowiednio 46 i 130 minut, ale formalnie są piłkarzami rezerw.

 

Espanyol

Benfica

Villarreal

Dembélé

Kontuzjowany

24 minuty

24

Demir

2

66

ławka

Lenglet

2

86

ławka

Mingueza

88

ławka

19

Coutinho

20

ławka

10

Zawodnicy, którzy na razie się nie liczą

Poniżsi gracze pojawiali się do tej pory na murawie rzadko lub wcale. Zaskakuje obecność na tej liście Sergiño Desta, który do niedawna był kontuzjowany, ale ostatnio znalazł się na ławce decyzją trenera. Po raz kolejny minut nie dostaje też Riqui Puig i wydaje się, że pomocnik w końcu będzie musiał poszukać sobie innego klubu. Brak gry Luuka de Jonga nie jest z kolei zaskoczeniem.

 

Espanyol

Benfica

Villarreal

Balde

ławka

ławka

bez powołania

Dest

kontuzjowany

4

ławka

Luuk de Jong

ławka

ławka

ławka

Riqui Puig

12

ławka

ławka

Umtiti

ławka

ławka

ławka

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ma co ma w składzie. Trudno przypuszczać aby miał takie rodzynki których inni do ciasta dawać nie chcieli. Tu raczej o przygotowanie, taktykę czy mentalność zespołu chodzi. Klocki ma ciagle te same co Koeman tylko co innego moze z nich złożyć.

Bez sensu teraz jest wyciąganie takich wniosków. Xavi przyszedł w ciężkim momencie mając przed sobą perspektywę bardzo ważnego meczu z Benfica. Logiczne było, że będą grać ludzie , którzy są w rytmie meczowym i mają ze sobą zgranie. Niedługo dojdzie PK i teoretycznie łatwiejsze mecze więc każdy swoją szanse na pokazanie się dostanie o czym Xavi sam niedawno mówił.

Jeszcze poczekamy na to. Póki co wybiera co może więc tytuł mocno nie trafiony...


Z czasem 3 miejsca się pojawią Alba , busi Pique to 2- 3 lata gry. Tego Balde powinien go wprowadzać.

Ile warte są te wszystkie newsy pismaków:

AS: Samuel Umtiti wywarł pozytywne wrażenie na Xavim

Tymczasem Umtiti:
- ławka; ławka; ławka

Pozdro xdddd

Za wcześnie na takie opinie. Niech wszyscy wrócą do zdrowia wpierw

Moim zdaniem bezsensowna jest ta polemika związana z Destem. Będzie kluczowym graczem u Xaviego bo jest unikalnym zawodnikiem na PO, nie tylko u nas, ale na całym rynku europejskim. Nie zagrał do tej pory, bo jest po kontuzji, po co mamy ryzykować nawrót skoro można na spokojnie go wdrożyć do zespołu żeby był gotowy na Bayern. Po prostu pismaki wyłapały moment i go nagłaśniają dla lepszego rozgłosu, ale to się skończy jak Xavi wystawi w paru meczach pod rząd. Wtedy się zamkną i znając życie skupią się na kimś innym, dlatego na niektóre newsy trzeba patrzeć z przymróżeniem oka

Stara gwardia a tak się zarzekal

Ale jak to Xavi nie daje szansy Puigowi?!?!?!? Przecież to Koeman się na niego uwzial więc po jego odejściu powinien grać

A Riki Tiki u kolejnego trenera nie gra, przypadek?

Mingueza do Getafe i brać Pau Torresa.