Mundo Deportivo: Nowy system zapobiegania kontuzji szansą dla Barcelony

Mateusz Doniec

15 listopada 2021, 11:00

Mundo Deportivo

13 komentarzy

Fot. Getty Images

Znani hiszpańscy lekarze Pedro Luis Ripoll i Mariano De Prado przedstawili "GO5D", czyli system do zapobiegania, analizy i diagnozy urazów układu ruchowego. Barcelona może wykorzystać go podczas restrukturyzacji sztabu medycznego, aby przeciwdziałać kolejnym kontuzjom w zespole.

FC Barcelona jest w tym sezonie nękana przez plagę kontuzji, z których większość to urazy mięśniowe. Oprócz przebudowy sztabu medycznego, którą Xavi Hernández chce przeprowadzić zarówno na poziomie medycznym, jak i fizjoterapeutycznym w celu zapobiegania urazów, istnieje również bardzo nowoczesny system technologiczny, który jest w stanie zapobiegać, analizować i diagnozować kontuzje układu ruchowego. Znani lekarze Pedro Luis Ripoll i Mariano De Prado po ponad 8 latach badań przedstawili "GO5D", czyli system do zapobiegania, analizy i diagnozy urazów układu ruchowego. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszej technologii 5G bardzo dokładna analiza biomechaniczna może być przeprowadzana w czasie rzeczywistym i z odległości nawet tysięcy kilometrów od pacjenta.

System ten pozwala na pobieranie obiektywnych danych z układu ruchowego (ramię, kolano, stopa, biodro, itp.) i ich matematyczną analizę przy pomocy Big Data. W ten sposób uzyskuje się wyniki, które umożliwiają postawienie dokładniejszej diagnozy i zastosowanie najskuteczniejszego leczenia u każdego pacjenta. Jest to niewątpliwie wielki wkład do świata medycyny i społeczeństwa w ogóle.

Systemem "GO5D" wspieranym przez FIFA leczy się coraz więcej elitarnych sportowców. Biorąc pod uwagę sytuację Barçy, może to być dobre rozwiązanie, aby zmniejszyć liczbę kontuzjowanych zawodników. Do tej pory przez klinikę lekarzy Ripoll i De Prado w Madrycie przewinęli się między innymi Pau Gasol, James Rodríguez i Keylor Navas.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Może Dembele w końcu zacznie grać bo pomyśli, że to jakiś system do gry :)
« Powrót do wszystkich komentarzy