Ronald Koeman: Pokazaliśmy, że nie jesteśmy słabsi od Realu

Mateusz Doniec

24 października 2021, 19:35

Barca TV

106 komentarzy

Fot. Getty Images

Trener FC Barcelony Ronald Koeman przyznał na konferencji prasowej po porażce w El Clásico, że zespół zasługiwał na więcej. Holender podkreślił, że Barça mogła wyjść na prowadzenie, lecz stało się zupełnie odwrotnie. 58-latek stwierdził, że drużyna wykonała dobrą pracę oraz powiedział, że to nie czas na użalanie się, ponieważ we środę Barcelonę czeka kolejny mecz.

[Barça TV]: Czy Real Madryt liczył na taki scenariusz meczu?

W pierwszej połowie graliśmy dobrze, kontrolowaliśmy grę i mieliśmy okazje bramkowe. Mogliśmy objąć prowadzenie, ale było wręcz przeciwnie, bo to oni strzelili nam gola. Real mógł wtedy się bronić, a my nie wykreowaliśmy wystarczająco dużo szans. Zrobiliśmy, co mogliśmy. Jestem bardzo zawiedziony wynikiem, ze względu na to, jak pracowaliśmy jako zespół.

[Marta Ramon, RAC1]: Mówiłeś przed meczem, ze trzeba będzie wykorzystywać okazję. Czy to zaważyło dziś na wyniku i czy Ansu Fati zszedł z boiska z konkretnego powodu?

Mecze pomiędzy Barceloną a Realem zawsze są „na styku”. My staraliśmy się grać nasza piłkę. To trudna sprawa. O wyniku zadecydowały detale. To wielka szkoda, bo mogliśmy objąć prowadzenie. Ansu ciężko pracował, aby pomóc drużynie. Miał okazję na gola, ale oni dobrze bronili i trudno było stworzyć dogodną szansę.

[Alfredo Martínez, Onda Cero]: Czy to coś więcej niż utrata trzech punktów?

To Barca, więc porażka w El Clásico znaczy coś więcej. Rozumiemy to, ale to nie czas na to, aby stracić motywację. W środę mamy kolejny mecz. Sezon jest długi i wydarzy się jeszcze wiele rzeczy. Musimy się poprawiać i wygrywać, aby skracać dystans do rywali. Dziś możemy być smutni, ale od jutra przygotowujemy się do środowego meczu.

[Adria Albets, Cadena SER]: Barcelonie trudno jest pokonać wielkie zespoły. To już normalne w tym klubie, czy uważasz, że tych zawodników stać na więcej?

Oczywiście, że musimy od siebie wymagać. Dziś pokazaliśmy, że nie jesteśmy słabsi od Realu, jednak zamiast 1:0 dla nas, zrobiło się 0:1 i to zmieniło wszystko. Zademonstrowaliśmy, że się poprawiamy i stać nas na dobrą walkę w wielkich meczach.

[Helena Condis, Cadena COPE]: W pewnym momencie Ansu Fati starł się z Alabą i złapał się za kolano. Chwilę później zmienił go Kun Agüero. Czy coś się stało?

Wszystko z nim w porządku. Nie chodzi o jego kolano. Coś mu dolegało, ale nie sądzę, że to coś poważnego. Rozegrał 70 minut, a to dla niego w tym momencie dużo. Musiał zejść z boiska, żeby odpocząć i przygotować się na środę.

[Ivan San Antonio, Sport]: Jak piłkarze odebrali tę porażkę?

Zawodnicy są rozczarowani, podobnie jak każdy kibic Barçy. Niestety taka jest sytuacja. To normalna reakcja. Musimy przeanalizować ten mecz i zobaczyć co zrobiliśmy dobrze. Dzięki wsparciu z trybun postawiliśmy się Realowi. To jednak nie czas na użalanie się, bo we środę gramy mecz.

[Mundo Deportivo]: Czy uważasz, że Real mógł zdobyć więcej bramek?

Mieli dwie szanse. Myślę, że w tak wyrównanych meczach bardzo ważne jest strzelenie pierwszego gola. Im się to udało i mogli dzięki temu grać swoją piłkę. Są bardzo niebezpieczni z kontrataku i trudno ich kontrolować. My chcieliśmy wyrównać, więc zostawialiśmy więcej miejsca, dlatego mieli więcej okazji.

[Borja Pardo, Sphera Sports]: Barcelona wykonała dużo więcej dośrodkowań. To dobry czy zły znak?

Często byliśmy przy piłce, ale rzeczywiście musimy poprawić się w ataku. Brakuje ostatniego podania, ostatniego dośrodkowania. Na ostatnie 10 minut wpuściliśmy Luuka de Jonga i muszę przyznać, że bardzo mi się nie podobały gwizdy. To nie wpływa dobrze na niego ani na całą drużynę. To jego rola. Gdy zostało niewiele czasu i przegrywasz, wprowadzasz takiego zawodnika. To członek zespołu i trzeba go wspierać.

[Radio Nacional]: Czy rozumiesz frustrację kibiców, wynikającą z tego, że zespół nie potrafi wygrywać wielkich meczów?

Tak.

[Josep Soldado, TV3]: Zgadzasz się z tym, że zespół jest w przebudowie?

Ja jestem z zawodnikami. Wszyscy ciężko pracujemy. To temat dla was.

[Barça Live]: Czy uważasz, że to było łatwe zwycięstwo Realu?

Myślę, że mecz stał na wysokim poziomie? Rozegraliśmy dobrą pierwszą połowę i zasłużyliśmy na gola. Oni dobrze się bronili, a my nie mieliśmy zbyt wielu okazji na wyrównanie. Trzeba atakować i ryzykować. Wiemy, że Real bardzo dobrze gra z kontry. Uważam, że zespół wykonał dobrą pracę. Nie o taki wynik nam chodziło, ale musimy iść dalej.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Takie teksty trenerzy tych średnich drużyn często walą po meczach, gdy uda im się choćby zremisować z takim zespołem jak Real.
A my jesteśmy Barca, nie porażka, nie remis a u siebie w domu zwycięstwo tylko się liczy w El Classico.

Wielu znawców twierdzi że ten trener nie ma kim grać (sam krytykując swoich piłkarzy) ale to że przegrał już trzeci mecz z Realem, gdy wcześniej mial Messiego, Griezmana a nawet w poprzednim sezonie przegrał wszystkie ważne mecze,a także kompromitacja z Granadą gdzie mieliśmy mistrzostwo w swoich nogach pokazuje że jest słabym liderem .Myslalem że w Barcy bez Messiego Kouman wprowadzi wreszcie swoje rządy ale ten gość absolutnie nie ma pojęcia jak prowadzić ta drużynę i chyba liczy tylko na odszkodowanie ze zwolnienia.

Odwiedzilem polska rodzinę, no i muszę przyznać, że Polska goscinnosc nie jest ani trochę przereklamowana. Niestety minusem tego jest, ze mecz pamiętam przez mgłę? Real był lepszy czy tylko wykorzystal sytuację? Mi się wydawało że to my graliśmy w piłkę, ale wiecie jak to jest :)

Przegrywasz na swoim boisku to raczej słabszy jestes. Jak jest to kolejna porażka z tym samym przeciwnikiem w kolejnym ligowym starciu to znaczy ze jestes słabszy. Koeman czego Ty nie chwytasz?

Brakuje nam napadziora z prawdziwego zdarzenia bo luk de drewno to może piłki podawać za bramką !brakuje nam Pomocnika bo Gavi z całym szacunkiem ale to nie ten rozmiar kapelusza... Nie wiem co się stało z Frankiem bo to cień zawodnika.

W pełni zgadzam się z Koemanem.
1. Ciagle mamy problemy zdrowotne, przez co Dest gra w ataku, a Mingueza na PO.
2. Oprocz Depaya dalej nie ma zadnego pelnosprawnego w napadzie
3. Niestety, ale nasi gracze to juz nie top europejski, ale przecietniaki, wiec wiadomo, ze z Realami nie bedzie szału.
4. Co kibice maja do Luuka? Obwiniaja go, ze nie jest Messim? Przyszedl koles praktycznie za darmo, strzelil gola, zmarnowal kilka dobrych akcji, ale.. nie ma nikogo innego. Jakby go kibice zagrzewali, moze poczulby sie pewniej.
5. Barca zagrala bardzo przyzwoicie i mogla sprawic niespodzianke, ale nie wyszlo.
6. Sezon jest dlugi, gra wyglada co raz lepiej i jeszcze nic nie jest przegrane.

Uważam że nie jest aż tak źle, dzisiaj FdJ i Pique grali z dolegliwościami, fati zszedł z dyskonfortem w kolanie, kun nie jest gotowy na cały mecz a na trybunach Pedro i Dembele. Pozytywnie dzisiaj wyglądał Coutinho. Taki napastnik jak LdJ jest nam potrzebny ale taki o klasę lepszy. Gdyby dest trzecim mecz potoczył by się inaczej

Ja go trochę wezmę w obronę, wg mnie gra była naprawdę lepsza niż wielu się spodziewało przed meczem. Viniciuos kręcił Mingueza, ale jakich my mamy skrzydłowych? Gdyby Kun byk w grze i mógł zaczynać na szpicy z Fatimy i Memphisem to może może, ale nam grakuje, uwaga, Braitha de Limy w chwili obecnej. Stawiam tezę, że Kuman, poza własnymi błędami trenerskimi, jest kozłem ofiarnym Laporty. Przecież on nie miał żadnych wzmocnień, wszystko było wyprzedane, nie mówię o Messim czy Grizim, ale nawet Emerson z klauzula 300M. Nie mamy zamiennika LO, PO, skrzydłowych, za chwilę skończy się komedia z Dembele za 145M plus wynagrodzenie, pewnie ze 300M w błoto poszło. Jeśli chłopaki czegoś potrzebują to mentalu i wsparcia a dziś zabrakło trochę szczęścia głupiego.

Niech on się już lepiej nie odzywa

Pokazaliśmy że nie jesteśmy słabsi i po raz kolejny przegraliśmy. Po sezonie nikt nie bdz pamiętał tego liczy się wynik i pkt które pojechały do Madrytu.

Ale chlop jest odklejony od rzeczywistosci

Pokazalismy to ze mamy dobrych pilkarzy, ale niestety trener nadaje sie tylko do zwolnienia żebyśmy mogli wygrywac z takim srednim realem.

Solskjaer będzie rano do wzięcia

Najgorsze jest to że nie ma ktoś formy,ba gra źle a i tak co mecz dostaje minuty.!!!!!!!cou,Roberto,fdj,depay itd.
Riki,wiem,nie przykłada się w treningach,jest chuchrem robi wiatrak...ale strzelił 2 bramki w pre sezonie,zagra do przodu,kluczowe podania, wygra 1na 1 pojedynek,nieprzewidywalność w 2 strony!!!dobrą i złą ale jak inni dostają szanse co chwile i je nie wykorzystują, to czemu nie dotyczy to wszystkich zawodników?
rUDY out

Gówno nas obchodzi co pokazujecie, możecie grać beznadziejnie ale wygrywać, za tydzień nikt nie będzie pamiętał że Dest zmarnował sytuację tylko że Real wygrał

„Mieli dwie szanse. [...] My chcieliśmy wyrównać, więc zostawialiśmy więcej miejsca, dlatego mieli więcej okazji”.

To jest złoto. Mieli według Koemana dwie szanse, ale po strzeleniu pierwszej bramki mieli... więcej okazji. Jedna to więcej niż jedna? :P

Patrząc trzeźwo Real był poprostu lepszy (przede wszystkim kadrowo). Pomimo porażki widać progres w naszej drużynie, gramy coraz lepiej.

Kur... przegraliśmy czyli byliśmy gorsi !!! Co za Rudy cep

Czy on właśnie przegrał El Clasico i powiedział, że nie jesteśmy słabsi od Realu? XDDDDDDD

Co mecz te same Gadki a jak było słabo tak jest nadal i każdy mecz prawie w plecy ,tu nic się nie zmieni z tym trenerem ,ale wiem nie ma kasy na jego zwolnienie i tak się wszyscy męczą ze sobą a prowadzi to donikad ta cała sytuacja

Koeman chyba był na innym meczu a na klasyk przysłał dublera skoro twierdzi że nie jesteśmy słabsi. Chociaż nie... dubler by lepiej poprowadził ten mecz.

Powoli też mnie to zaczyna irytowac. Kolejny mecz Gaviego i DeJonga w którym oni nie wiedzą po prostu co mają robic. Dlaczego Frankie nie dostaje piłek kiedy próbuje wbiegac. Dlaczego nie gramy trójkątów na bokach. Dlaczego Gavi nie był plastrem Modrica. Dlaczego Busquets wycofuje piłkę choć potrafi ją tak super dograć. Dlaczego Depay nie grał z Albą. Dlaczego środkowy obrońca Realu przebiega cale boisko i strzela gola. Dlaczego Luuk tu gra nie potrafiąc przyjąć, strzelić, podać. Czas na zmianę. Koemann chyba dotarł do muru. Potrzebny impuls. Aha, jeszcze pressing. Wyjdzie raz od bólu, poza tym, wiecznie spóźnieni są :(

Pany a jak tam ten Gavi gram bo oglądałem 3/4 meczu i nie słyszałem żeby coś zrobił . Taki talent podobno , może jak nie oglądałem tego kawałka meczu to coś pokazał i ktoś mi podpowie , że grał jednak dobry mecz

Kibice pokazali swoje zdanie Koemanowi
http://fangol.pl/view/324613/kibice-barcelony-nie

Niestety ale grając piłka to musi mieć w ataku lepszych zawodników. Drużyny się z nami cofają a my nie mamy pomyslu bo brakuje Leo Iniesty i innych crackow których nie mamy. Real nas kontrolował i wypunktował przy odrobinie szczęścia. Trzeba zmienić system bo granie wolno piłka nie przynosi efektów

Pokazaliście że jesteście słabsi od Realu.

heheh, no tupet ronalda jest epicki, Koeman- czas zrozumieć jesteście słabsi niz Real

Niech przestanie gadać głupoty ... To że strzelili gola w ostatnich minutach to nie jesteśmy gorsi ? :/

Ten mecz wyglądał dokładnie tak jak poprzedni klasyk. Real go totalnie kontrolował mimo, że nie miał piłki. Koeman miał u mnie duży kredyt zaufania ale chyba czas go podliczyć i wezwać do zapłaty...

Dajcie mu spokój, przecież okazje były zabrakło odrobinę szczęścia. Weźcie też pod uwagę że na przeciwko nie grali amatorzy tylko solidny zespół.

A ja tak na gorąco to się pod wieloma opiniami nie podpiszę. Co do Koemana - czy ktokolwiek miał jeszcze nadzieję, że ten gość czymś taktycznie zaskoczy przeciwnika?! Nie jest w stanie i to zmianie nie ulegnie. Z uporem godnym lepszej sprawy forsuje teorię ciągłych dośrodkowań na Luuka. Powtórzę głośno: NIE PANIE KOEMAN - TA DRUŻYNA (SZCZEGÓLNIE WYCHOWANKOWIE, ALE I DEPAY I KUN) CHCĄ GRAĆ PIŁKĄ, CHCĄ KONSTRUOWAĆ AKCJE A NIE RZUCAĆ LAGI NA LUUKA.
Kolejna herezja - FdJ już wyczerpuje moją cierpliwość. Gość jest w klubie 3 sezon, zapłaciliśmy za niego ponad 70 mln a ten jest chyba słabszy niż był przychodząc. Nie gra w destrukcji, nie zakłada presingu, w ataku nie zagrywa czegokolwiek nieszablonowego. Z TOP3 najgorszych transferów ratuje go tylko mniejsza suma wykupu niż miało to miejsce w przypadku Połamańca (sorry - Dembele), Cou czy Griezmanna.
Wieczne narzekania na powolność Minguezy już mnie irytują - ani dziś nie przegrał pojedynku biegowego z Vinim, a jak podali przebieżkę zaliczył z prędkością 33,9 km/h a Vini 34,0 km/h.
Z Desta może być sporo pożytku ale bramka Alaby to i jego dość mocno obciąża - od połowy boiska sobie truchtał licząc, że akcja jednak się nie rozwinie. A Alaba biegł strzelić gola...
Kolejna herezja i możecie mnie zbanować ale nie mamy bramkarza. W naszej grze często i gęsto to bramkarz ma dawać coś ekstra. Marc nie daje niczego w rozegraniu, a i od dawna niczego drużynie nie wybronił. Co ma wpuścić to wpuszcza, co leci w niego to złapie (choć często "na raty"). Ale nawet strzał Alaby był do wyłapania. Spokojniejszy byłem jak był Bravo i w 3-4 ostatnich sezonach Valdesa. Może czas dać szansę Peni lub Tenasowi?
A narzekań na sędziego to już nie rozumiem - jeden z lepiej prowadzonych klasyków ostatnich lat.
Z sensownym trenerem ta drużyna (po korektach) ma szansę dać kibicom radość. Pod warunkiem, że przestaniemy ratować wynik Luukiem czy Roberto...

Nasze podania w ogóle są nie produktywne. Większość drużyn z nami gra pressingiem, bo gubimy się przy nim niemiłosiernie. ale dziś Real udowodnił, że nawet jak się nam zostawi 70 metrów to i tak mamy problem ze skonstruowaniem akcji.

ile jeszcze mamy czekać na "Thank You and Good Luck"?

Czy on jest pijany? zmień dilera Koeman ! Out

Może i słabsi nie jesteśmy ale 3 punkty to oni zgarnęli a o to tu chyba w końcu chodzi

Koeman: "Nie użalajmy się, mamy kolejny mecz". No super podejście, mam już tego gościa po dziurki w nosie

A ja myślałem że on ma problemy tylko z sercem , a tu proszę, jeszcze i z głową coś nie tak ...

Rudy OUT, ktokolwiek IN
Komentarz usunięty przez użytkownika

Mam nadzieje że jutro gościa nie będzie dostał czasu tyle ile chciał wrócili kontuzjowani miało być lepiej a dalej gramy ten sam syf . On nie ma taktyki to jest poziom okregowki motywacja B klasa nie wiem co on jeszcze tam robi ! Tylko pyskówki do dziennikarzy . Z nim nic nie ugramy - patrząc na nazwiska jakie mamy to remis dzisiaj to było minimum ale pan Koman wie wszystko najlepiej czy tylko ja widzę ze Depay się cały czas kopie po głowie on nic nie kreuje to jest dziewiątka niech rozbija obrońców szuka miejsca gdzie maja mu dograć tak jak robił to pan piłkarz Luis Suarez !

Na słaby Real Koeman wystawił bardzo słabą Barcelonę...

Dużo innych drużyn z młodymi piłkarzami grają dobrze tak jak Ajax , we Francji Lille a czemu my taki piach , chyba wszyscy znają odpowiedź panie Koeman

hej,
Zarząd Klubu, kończcie już tę żenadę...

https://twitter.com/aPartidoUnico/status/1452310635660857355?s=20

To był zupełnie przyzwoity mecz w naszym wykonaniu. Oczywiście doświadczenie jest nieocenione, a my go mamy nie za wiele. Dest mógł zupełnie zmienić mecz mimo słabszych zawodów. Główka Pique czy nawet akcja Ansu. Bramki sie same nie strzelą, ale czasami potrzeba szczęścia. Alaba na codzień nie oddaje takich strzałów. Akcja na 2:0 to chwila wcześniej powinna być nasza na 1:1. Bolą te wyniki, ale opowiadanie, że tu Real był nie wiem jak lepszy to bzdury. Oni dostawali manity, 5:1, 6:2 czy 4:0 i tez musieli to przełknąć. Taka jest piłka. Nie sądzę, że nerwowe ruchy tutaj coś zmienia, a potencjalny Nowy trener będzie miał jeszcze gorsze zadanie niż Koeman, bo jak widać tutaj panuje przekonanie, że zmiana moze być tylko na +. Kilka meczów i będzie może do końca sezonu być spalony całkowicie.

Koeman co ty bredzisz ...

W ataku możemy klepać sobie piłkę do usranej śmierci a i tak nic nie wpadnie chyba, że po farcie tak jak dzisiaj ta jedna bramka. To pokazuje, że ci zawodnicy nie mają pojęcia co robić i nie mają żadnych pomysłów taktycznych... Klepek składnych szybkich akcji na zaskoczenie rywala, czymkolwiek. Sama gra Frenkiego de jonga myślę, że też ma dużo wspólnego z tym trenerem. Podziękujemy już serio bo to nie jest gra o to kto będzie bil kolejne rekordy złej passy....

Przez chwilę łudziłem się, że facet poda się do dymisji... ale nie, ta pijawka będzie siedzieć na ławce do końca sezonu!!

Liczyłem bardziej cos w stylu. Komean zwolniony z roli trenera...

Tak naprawdę to graliśmy bardzo słabo. Jedyny pozytyw to całkiem niezły pressing i zmuszanie rywali do cofnięcia i błędów. Z tym, że nic nie kreowalismy praktycznie. Od Barcelony oczekuje przede wszystkim szybszej gry, a nie trzymanie, brak ruchu i gra po obwodzie.

Po raz kolejny udowadniamy, że nie umiemy wykreować sytuacji strzeleckich, pchamy się gdzie ich najwięcej stoi i po stracie idą bramki.

Dzisiaj de Jong, Frenkie zagrał katastrofalnie. Zmarnowane kontry, podania do rywali, straty. Brak wychodzenia do piłek w środku pola.

Trener na dobrą sprawę wszystkich pociąga w dół. Mingueza też już gra co raz gorzej. Demir i Puig nawet nie grają. Ciężko to widzę.

Nie lepiej przeanalizować to co zrobiliście źle?

"Zademonstrowaliśmy, że się poprawiamy i stać nas na dobrą walkę w wielkich meczach."
Zabierzcie go z tego klubu....

Ronald cytując klasyka : "skończ pan wstydu oszczędź"
konto usunięte

Wyrownales rekord 3 porazki z realem w el clasico . sztos

Boże jedyny niech on już odejdzie :(

Trener z takim żałosnym mentalem nigdy nie powinien się znaleźć w tym klubie!!! Dla niego porażka z lepszymi zespołami jest już wliczona przed meczem

"Zademonstrowaliśmy, że się poprawiamy i stać nas na dobrą walkę w wielkich meczach."
Ej serio ?! xD

Ile klasyków jeszcze nam przegrasz?

#KoemanOut dawać Xaviego.
Komentarz usunięty przez użytkownika

Przegrana jest wygraną. Czego ni rozumisz?! XD