Sport: AS Roma chce ściągnąć Riquiego Puiga

Maciej Łoś

16 października 2021, 12:00

Sport

72 komentarze

Fot. Getty Images

Riqui Puig nie ma raczej szans na grę w Barcelonie, dlatego różne kluby sondują możliwość jego sprowadzenia zimą. Jednym z nich jest AS Roma, której trener José Mourino interesuje się młodym Hiszpanem.

Riqui Puig nie jest w stanie przekonać do siebie żadnego z ostatnich trzech trenerów Barcelony. Choć już w zeszłym roku Ronald Koeman dał mu jasno do zrozumienia, że nie będzie mógł liczyć na wiele minut na boisku i powinien szukać sobie nowego klubu, ten zdecydował się pozostać w Barcelonie i walczyć o swoje miejsce. Niestety, jego pozycja w hierarchii nie zmieniła się. Co więcej, ostatnia eksplozja talentu Gaviego spowodowała, że Puig ma jeszcze mniejsze szanse na występy w klubie.

Niewykluczone zatem, że Hiszpan w końcu zdecyduje się zmienić otoczenie w zimowym oknie transferowym i spróbować swoich sił w innym zespole. Sport donosi, że zainteresowany jego usługami jest José Mourinho. Portugalski szkoleniowiec widziałby Puiga w swojej Romie, która walczy w tym sezonie także w Lidze Konferencji.

Największym zwolennikiem Riquiego Puiga w Barcelonie jest Joan Laporta, który chciałby, żeby wychowanek grał częściej. Jednak Ronald Koeman ma na ten temat inne zdanie. Być może Hiszpan zdecyduje się odejść przynajmniej na wypożyczenie.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ja bym na jego miejscu jeszcze ze 4 lata poczekał....

Puig ma szybkość i odwagę, ale nie ma ostatniego podania. Notuje za dużo strat. Podejmuje za dużo złych decyzji. To jest klasyczna gorąca głowa.

To właśnie dlatego, Koeman proponował mu w poprzednim sezonie, aby znalazł słaby klub i tam nabrał doświadczenia. Inną opcją powinno być - wysłanie go do klasztoru w Chinach lub indiach na dwumiesięczny kurs technik opanowania emocji ;).

Tylko nie nasze ZŁOTE DZIECKO.

Puig to diament. Jak przyjdzie Xavi, Puig będzie naszym najlepszym pomocnikiem. Chłopak ma niebywały talent, kreatywność, odwagę, przebojowość, ciągotę do przodu. Ma wszystko, czego nam akurat brakuje. To niezrozumiałe, że nie gra. Mourinho to jeden z najlepszych trenerów wszechczasów (mimo, że go nie lubię), nie dziwię się, że widzi u siebie Puiga.

Powinien zostać, Koeman już niedługo odejdzie xD Potencjał chłopak ma, charakterek też ponoć

Nie wiem czy to dobry pomysł. Za duża szansa na to, że Mourinho zrobi z niego kota, który pobije na głowę tych Pedrich i Gavich.

Puig ma kontrakt do 2023 roku - sprzedać jeśli ktoś go chce i zapomnieć bo odejdzie za darmo, a nie ma opcji aby Barcelona przez całą karierę go utrzymywała nic z tego nie mając.

Dopóki rudy,albo inny trener nie da mu szansy,dopóty nie można go skreślić.Aha,zapomniałem podkreślić,szansy!!!!10 min mecz,nastepny 8 min,następne 7 meczów 0 min,później 26 min,dalej 6 meczy 0 min i.....Tak dalej,NIE!!!!
Chodzi mi o szanse jaka dostał,pedri,gavi,mingueza,araujo itd,czyli.kilka meczów pod rząd od 1 minuty do ostatniej(no dobra do 70,80)nieważne,wiadomo o co chodzi.
Wtedy wydajmy opinię,a nie ze gość ma średnią 3 minuty z 40 meczów,to z taką średnią to chyba co najwyżej MESSI mógłby się wykazać.

On w seria A by zginął.. tam obrońcy by go połamali... a dodatkowo nie miał by pleców w zarządzie... to jest nasza maskotka... taka pocieszna :) on zaraz będzie miał problem z dostaniem się do składu w Barcelonie B.

Koeman wdaję się w konflikty na tle innym niż sportowy (nie pozwalając Riquiemu regularnie grać z powodów osobistych) i to kolejny z wielu powodów dla którego musi odejść. Trzeba być ślepym żeby nie zauważyć, że Riqui prezentuje poziom na miarę gry w pierwszym składzie.

kurła lece do Barcy bo i tak mam zaproszenie na mecz z Valecia i na zebranie soci jako jeden z nich i im dopłacę zeby w styczniu go wzięli. Przecież to średniak jakich wielu .

Kompletnie nie wierzę, aby Mourinho chciał takiego piłkarza. Żałosne plotki w mojej opinii.

Niech odejdzie i pokaze czy trenerzy sie mylili

"Riqui Puig nie jest w stanie przekonać do siebie żadnego z ostatnich trzech trenerów Barcelony." Do tego należałoby dodać kilku trenerów reprezentacji Hiszpanii w różnych kategoriach wiekowych.

Jeszcze pozamyka gęby niektórym jak u Xaviego stanie się kluczowym graczem w drużynie.

na wypozyczenie to powinien isc juz conajmniej w ostatnim okienku, skoro wiedzial ze nie bedzie gral

Juz czas zeby opuscic cieplutki kur..dołek.

Niech idzie - Mourinho zrobi z niego mężczyznę…

Moglby w koncu pokazac cojones i opuscic strefe komfortu. Moze naprawde dobrze by mu to zrobilo i pokazal, ze jednak drzemie w nim talent.

Puiga musi uciekać z Barcelony ale zrobić to z głową, liga włoska jest zbyt fizyczna na tego typu gracza. Powinien szukać drużyny w Hiszpanii, Portugalii lub Holandii. Chłopak potrzebuje minut żeby rzeczywiście po roku można powiedzieć czy coś z niego będzie czy nie. Już stracił 3 lata w Barcelonie, za chwilę bedzie za późno.
konto usunięte

To nasze dziewictwo. Dziewictwo Barcelony, lapcio go nie pusci

Ja to wierzę w jego talent i potrzebujemy teraz kogoś kto gra w stylu Iniesty lub Xaviego

Niestety wątpię że to dobry kierunek dla rozwoju jego kariery ponieważ Social media as Romy są zdecydowanie na niższym poziomie niż te Barcelony.

Coś nie wierzę. Według rambli on nie mógłby grać w trzeciej lidze.

Dziwny typek który woli marnować karierę zamiast grać.
Nie grajac nie tylko się nie rozwija ale i cofa.

Gdzie podpisać?