Mundo Deportivo: Barça nie chce powrotu Daniego Alvesa

Maciej Łoś

16 października 2021, 09:15

Mundo Deportivo, Esports3

33 komentarze

Fot. Getty Images

Dani Alves przebywa w Barcelonie na wakacjach, dlatego media zaczęły zastanawiać się, czy może mieć to też związek z ewentualnym powrotem zawodnika do klubu. Według dziennikarza Oriola Domenecha Brazylijczyk zaoferował się Blaugranie, ale Mundo Deportivo twierdzi, że dyrekcja nie rozważa jego zatrudnienia.

Dani Alves od pewnego czasu pozostaje bez klubu, ponieważ rozwiązał kontrakt z São Paulo z powodu niewypłacania mu pensji. 39-letni zawodnik wciąż jest dostępny za darmo i według Oriola Domenecha z Esports3 miał zaoferować się Barcelonie.

Wydaje się jednak, że jego powrót do Barçy jest mało prawdopodobny. Mundo Deportivo podaje, że choć kibice byliby za tym, by Alves zagrał znów na Camp Nou, to dyrekcja klubu nie ma takich planów. Byłoby to sprzeczne z obecną filozofią Barcelony, która stawia na młode talenty, co udowodniła podpisując nową umowę z Pedrim.

Brazylijczyk grał dla klubu z Camp Nou od 2008 do 2016 roku, w międzyczasie stając się jednym z najlepszych prawych obrońców w XXI wieku. W sumie dla Barçy rozegrał 391 meczów, zdobywając 21 goli i zaliczając 101 asyst. Jest także najbardziej utytułowanym piłkarzem w historii.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

101 asyst... matko boska:o" target="_blank" rel="nofollow">boska :o

Umowa chociażby na rok dopóki finanse nie wstaną trochę z kolan - co im szkodzi...

Alves więcej by wniósł niż Dest i Roberto razem wzięci, jednak wolałbym aby do tego nie doszło :) Wolałbym opcje sprzedania Roberto i sprowadzenie kogoś innego w jego miejsce

No fakt filozofia a nasz holender na napadzie ma 15 lat .

Ale by były tarcia z rudym;)
A tak serio to nie wiem nad czym tu się zastanawiać... Dani przykrył by desta czapką.

"Byłoby to sprzeczne z obecną filozofią Barcelony" - rany... to od kogo mają ciągnąć wiedzę te młode talenty jak nie od bardziej doświadczonych kolegów? Mimo, że nadal dręczą mnie koszmary z jego bezsensownych wrzutek z czasów końcówki gry w barcelonie, to i tak w obecnej sytuacji dałby więcej drużynie niż ten bob Roberto.

Może stawiać na młode talenty ale Alves jako zmiennik młodego skarb.

101 asyst dla Barcelony... Kosmos!

Brać go na prawe skrzydło, ewentualnie wahadło. Choćby był w stanie grać tylko 30 minut na odpowiednim poziomie, to może zrobić różnicę w tym czasie. Depay miałby z kim pograć z przodu.

Wolą podpisać umowę ze średniawym Roberto XD
Tam w zarządzie niezłe gówno palą.

101 asyst jak na prawego obrońcę to kosmos.

Skoro klub nie zamierza przedłużać umowy z Roberto to taki Alves nie byłby zły na te ponad pół roku...

Zawsze zastanawiało mnie to, jak słynącym z imprezowego trybu życia brazylijczykom udało się wychodować takich weteranów jak Cafu, Dani Alves czy Roberto Carlos. W ich wieku na tym poziomie to chyba jeszcze tylko możnaby wymienić Zanettiego. Jest to zaskakujące

też bałbym się kompromitacji że prawie 40 latek, byłby najlepszym prawym obrońcom w klubie XD

Z miejsca stałby się obecnie najlepszym prawym obrońcą Barcelony, a Dest miałby się od kogo uczyć.

A ja bym go chciał, po pierwsze mental, po drugie weteran z ogromnym doświadczeniem od którego mogliby sie uczyć młodzi, podejście no i ze jest najbardziej utytulowanym piłkarzem w historii, to tez wplynelo by na mlodzież pozytywnie, na plus przyjscie nawet na pol roku

Brać go chociaż na rok dwa

Przy niskim wynagrodzeniu jest to zdecydowanie dobry ruch. Dest miałby nie tylko konkurencję ale przede wszystkim od kogo się uczyć. A w zespole pojawiłby się mega doświadczony zawodnik, który nie będzie psioczył, bo z góry wie, że nie jest pierwszym do grania.

Jak dla mnie jak najbardziej na plus przyjście Alvesa . Dlaczego? gość ma mentalność zwycięzcy przydałby się taki ktoś aby podwyższyć morale zespołu.
Nie musiałby grać od deski do deski i od Roberto gorszy by nie był.

Na samej młodzieży nic nie zbudują

bez sensu taki ruch.
Pozbywanie się Emersona, a z drugiej strony branie Alvesa