Gavi promykiem nadziei Barcelony na Wanda Metropolitano

3 października 2021, 15:15

Sport, Mundo Deportivo

14 komentarzy

W trudnej sytuacji Barcelony i przy słabej postawie zespołu w ostatnich tygodniach głównie młodzi piłkarze mogą być powodem do optymizmu dla kibiców Blaugrany. Po wczorajszym meczu z Atlético katalońskie media chwalą Gaviego.

17-latek po raz trzeci z rzędu pojawił się na boisku w wyjściowym składzie w spotkaniu ligowym, a na początku rozgrywek jest jedną z postaci, które mogą stanowić nadzieję Barcelony na lepszą przyszłość. Mundo Deportivo i Sport podkreślają charakter Gaviego, który mimo młodego wieku i mało imponujących warunków fizycznych nie miał żadnych kompleksów w rywalizacji z silniejszymi i bardziej doświadczonymi rywalami. Pomocnik Blaugrany ochoczo angażował się w fizyczne starcia z graczami Atlético, o czym świadczy sytuacja z pierwszej połowy, gdy twardo zaatakował Thomasa Lemara, za co otrzymał żółtą kartkę. Nienagannie pracował też w pressingu.

Gavi był również aktywny w rozegraniu piłki. Do momentu zejścia z boiska w 75. minucie zanotował 57 podań, z czego 52 dotarło do adresata (91% skuteczności). Wygrał 3 z 9 pojedynków z rywalami. Swoją najważniejszą akcję zanotował w drugiej odsłonie, gdy odebrał piłkę i pomknął kilkadziesiąt metrów, nie pozwalając rywalowi przerwać akcji, a następnie bardzo przytomnie odegrał do wbiegającego w pole karne Philippe Coutinho. Brazylijczyk nie wykorzystał jednak najlepszej okazji Barcelony w tym meczu, która mogła dać nadzieje na urwanie punktów obrońcom tytułu.

Gavi może nie będzie dobrze wspominał swojego pierwszego starcia na Wanda Metropolitano, ale to spotkanie z pewnością posłuży mu do dalszego rozwoju. 17-latek robi systematyczne kroki do przodu, a wkrótce będzie miał okazję do wyciągania kolejnych lekcji podczas zgrupowania reprezentacji Hiszpanii. Barcelona wiąże swoją przyszłość m.in. właśnie z Gavim i dlatego zdaniem Sportu zamierza wkrótce spotkać się z jego agentem, aby porozmawiać o przedłużeniu kontraktu 17-latka, który obowiązuje do 2023 roku.

Oby nasz trenejro nie spalił jemu i innym młodym psychiki, szczując na nich w mediach...

Mam nadzieje ze jesteśmy świadkami nadejścia „nowego” Iniesty

Wezcie mi powiedzcie - jaki Puig? Gavi ma 5 lat mniej i robi 10x wiecej na boisku jak dosjae szanse. A Riqui dostal swoje, malo, ale dostal i nie wykorzystal. Oby przyszedl nowy trenwe ktory go wyciagnie. Niemniej Gaviego nie trzeba ciągnąć. On już jest w pierwszej drużynie

" gdy twardo zaatakował Thomasa Lemara, za co otrzymał żółtą kartkę. " i absolutnie bzdurna decyzja, zwłaszcza wobec zignorowanie stempla na De Jongu chwilę wcześniej.
Na obronę sędziego, mnóstwo starć bark w bark gwizdał jako faule, choć żadnego nie nagrodził kartką jak pamiętam.
Ale to nie był dobry wybór by nie pozwalać na coś takiego, choć w przeciwieństwie do kolegów po fachu, konsekwentny.

Pablo nie powinien być rzucany na głęboką wodę, tylko naturalnie wprowadzany. Widać, że wnosi wiele ożywienia do gry Barcelony, będąc z miejsca głównym rozgrywającym. Chętnie bym zobaczył jego oraz Puiga grających obok siebie. Vamos Gavi!

Myślicie, że gracze pokroju Gaviego będą chcieli zostać jeśli przez najbliższe kilka lat gra/wyniki będą wyglądały tak jak teraz? Ok, fajnie, że są tacy piłkarze jak on u nas, ale co z tego, skoro połowa z nich pewnie odejdzie w najbliższych 2-3 sezonach, jeśli się nic u nas nie zmieni na lepsze

Otwieram lodówkę a tam Gavi. A tak poważnie to jeśli będzie się tak dalej rozwijać to czeka go świetlana przyszłość,oby w Barcelonie ;)

Bardzo fajny zawodnik. Żeby go tylko nie zajechali. Przydałby się też trener dla którego druga linia to nie jest przestrzeń przez którą piłka leci do Depaya...