Mundo Deportivo: Oscar García kolejnym kandydatem do zastąpienia Ronalda Koemana

Julia Cicha

25 września 2021, 19:30

Mundo Deportivo

33 komentarze

Fot. Getty Images

W ostatnich dniach na liście kandydatów do zastąpienia Ronalda Koemana obok Xaviego Hernándeza i Roberta Martíneza pojawiło się nazwisko Oscara Garcíi.

Obecny trener Stade de Reims pracował w przeszłości z Jordim Cruyffem w Maccabi Tel Awiw, zdobywając mistrzostwo kraju. Barcelonie zależy, by jej nowy trener był związany z klubem, a García w przeszłości grał w stolicy Katalonii, co działa na jego korzyść w porównaniu choćby do Martíneza. Oscar zna i rozumie filozofię Barçy, a zdaniem Mundo Deportivo zawsze zerkał na jej ławkę trenerską, choć źródła z Francji informują, że jego obecny klub nie ułatwi mu potencjalnego odejścia.

Oscar García szkolił się pod okiem Johana Cruyffa pod koniec epoki Dream Teamu. Jako trener pracował w Maccabi, Brighton, Watfordzie, RB Salzburg, Saint-Etienne, Olympiacosie i Celcie. Dodatkowo prowadził juvenil A Barcelony w latach 2009-12. Jego drużyna prezentowała atrakcyjny styl, a w ostatnim sezonie triumfowała w lidze, Pucharze Króla i Młodzieżowej Lidze Mistrzów. Wszystko wskazuje więc na to, że należy traktować jego kandydaturę poważnie.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Nie ma takiej możliwości żeby dołączył do sztabu trenerskiego i współpracował z Koemanem? Póki co przecież nie zwolnią Ronalda

@Arnold1234 Prowadzi Stade de Reims, a wątpię, żeby klub zgodził się na 3 asystenta Koemana (ma ich już dwóch).
« Powrót do wszystkich komentarzy