Esport 3: Coutinho, Umtiti i Neto następni w kolejce do obniżenia pensji

Julia Cicha

25 września 2021, 15:35

Sport, MD, Esport 3

18 komentarzy

Fot. Getty Images

Busquets, Piqué, Alba i Roberto (w jego przypadku brakuje oficjalnego potwierdzenia) obniżyli swoje pensje, by pomóc klubowi w trudnej sytuacji. Teraz pora, by kolejni piłkarze poszli w ich ślady. Jak podaje Esport 3, Barcelona planuje spotkać się niedługo z Samuelem Umtitim, Philippe Coutinho i Neto.

Wspomniane medium zapewnia, że kiedy Barça przedstawiła zawodnikom plany grupowych obniżek pensji (rok temu) z powodu wpływu pandemii, tylko dwóch graczy było temu przeciwnych. Mowa o Neto i Coutinho. Pierwszy z nich od dłuższego czasu chce odejść z Camp Nou, ponieważ nie otrzymuje minut i żyje w cieniu Ter Stegena, a drugi nie odniósł na razie sukcesu w klubie i musiał radzić sobie z gwizdami, kontuzjami, a nawet z wypożyczeniem. Pensja Coutinho jest oczywiście znacznie wyższa od wynagrodzenia jego rodaka.

Teraz ma być podobnie – obaj gracze nie chcą zgodzić się na cięcia. Zobaczymy, czy klub będzie w stanie ich do tego przekonać. Nieco większy optymizm panuje w stosunku do Umtitiego, który zarabia 16 mln euro brutto na sezon. Obrońca nie zgodził się na transfer, ale podczas spotkania z Laportą miał przystać na obniżkę ze względu na swoją sytuację sportową oraz kondycję finansową klubu.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Dwa darmozjady xD Trzeba się ich pozbyć w miarę możliwości w zimowym okienku.

@CatalanDream Neto może i by się udało, ale Coutinho nikt nie weźmie. Gość pewnie odejdzie po wygaśnięciu kontraktu i na tym jego historia w czołowych klubach się skończy.
« Powrót do wszystkich komentarzy