Sport: Barcelona nie jest już w stanie odwracać losów spotkań

Dariusz Maruszczak

21 września 2021, 15:00

Sport

5 komentarzy

Fot. Getty Images

Barcelona niemal przez cały mecz z Granadą goniła wynik, ale ostatecznie strzeliła tylko jednego gola i nie udało jej się dokonać remontady. Dziennik Sport zauważa, że Katalończycy od dawna nie są w stanie odwracać rezultatu na swoją korzyść.

Barça wygrała bowiem tylko jeden z ostatnich ośmiu pojedynków, w których przegrywała do przerwy. Ostatnim razem udało jej się to uczynić 7 lutego w konfrontacji z Betisem. Co ciekawe, gola na wagę zwycięstwa strzelił Francisco Trincão. Jak podaje na Twitterze statystyk MisterChip, za kadencji Koemana Barcelona wygrała jeszcze tylko jedno spotkanie, gdy rywale prowadzili po pierwszej połowie. Mowa o rywalizacji z Granadą (5:3) w Pucharze Króla. W tym sezonie Barça trzy razy musiała gonić wynik, a oprócz wczorajszego starcia jeszcze w konfrontacji z Athletikiem udało jej się zremisować, co nie może spełniać oczekiwań kibiców Blaugrany. Tym bardziej, że w przeszłości klub potrafił w trudnych okolicznościach przechylać szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Przyczyn braku remontad można upatrywać w wielu aspektach. Odesłanie na ławkę rezerwowych Clementa Lengleta nie spowodowało, że drużyna przestała łatwo tracić bramki. Błędy popełniane w obronie przekładają się na konieczność odrabiania wyniku, a brak siły ognia utrudnia odrabianie strat. Zwłaszcza w obecnym sezonie widoczny jest brak goleadorów. Memphis Depay w ataku bywa osamotniony i z pewnością czeka już na powrót innych napastników, zwłaszcza że sam nigdy nie był typem łowcy bramek, a raczej piłkarzem wyróżniającym się w różnych aspektach gry.

Kolejne problemy to brak planu i reagowanie ze strony trenera, który zmianami nie zawsze pomagał drużynie, a jego czytanie gry i brak umiejętności zaskoczenia rywala pozostawiały wiele do życzenia. We wczorajszym meczu Barça bardzo wcześnie próbowała odrobić straty nie poprzez rozegranie piłki, tylko wrzucanie jej w pole karne, czego skutek przyszedł dopiero w 90. minucie. Problem nie jest tymczasowy, ponieważ Barcelona wygrała tylko 3 z ostatnich 8 meczów ligowych.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

"Błędy popełniane w obronie przekładają się na konieczność odrabiania wyniku"
To jest jasne, tylko co się przyczynia do błędów. Wcale nie to, że obrońcy są wybitnie słabi, bo zdarzają się słabsi w klubach które tracą znacznie mniej goli.
Brak pressingu i oddawanie piłki rywalom. To nasze słabości, których Koeman nawet nie zbliżył się by rozwiązać. on wręcz kontrolę nad meczami oddaje walkowerem, bo z góry wiadomo że pod presją się pogubimy, więc każdy kto może to nas ciśnie, stwarzając naszym obrońcom okazje do błędu, a ze gramy formacjami hektary od siebie, to żadnej asekuracji nie ma.

A czego się spodziewać. Tutaj pozostaje tylko czekać aż młodzież ze szkółki osiągnie odpowiedni poziom do rywalizacji na najwyższym poziomie. Ale tu idzie zrozumieć są młodzi słabo zgrani, lub u schyłku kariery, brakuje napastników. Gorzej jak wybiegały w ostatnich latach setki milionów na boisko i prezentowali bezbarwny futbol.

Szczerze to oni już od kilku lat nie potrafią odwracać losów spotkań więc stwierdzenie mało odkrywcze.

najłatwiej jest po prostu nie dopuszczać do takich sytuacji, ale u nas to niemal tradycja. długie wejście w mecz. strata bramki albo dwóch i gonitwa za wynikiem... czemu od początku meczów nie tłamsimy rywala jak za Guardioli. wygrywając do przerwy 2 lub 3-0 w drugiej połowie przeciwnik ma mniejsze chęci do gry.