Duży udział młodych piłkarzy we wczorajszym meczu Barcelony z Salzburgiem

Dariusz Maruszczak

5 sierpnia 2021, 09:35

Mundo Deportivo, Sport

21 komentarzy

Fot. Getty Images

• Presezon jest dla młodych piłkarzy doskonałą okazją do pokazania się z dobrej strony, a we wczorajszym meczu ci gracze dostali kolejną szansę
  • Nico i Gavi wybiegli na murawę od pierwszej minuty, a Demir, Comas i Balde pojawili się na boisku z ławki
  • Podopieczni Ronalda Koemana potrafili zademonstrować swój potencjał, mimo porażki Barcelony

Młodzi zawodnicy z dużą śmiałością walczą o zyskanie przychylności Ronalda Koemana w trakcie tegorocznych sparingów. Mimo porażki w spotkaniu z Salzburgiem i dość słabej postawy zespołu, można też było po raz kolejny dostrzec potencjał mniej doświadczonych graczy i impuls oraz entuzjazm, jakie potrafią wnieść do ekipy. Trener Barcelony od początku wczorajszego pojedynku postawił na Nico Gonzáleza i Gaviego, którzy najwyraźniej wpadli mu w oko podczas presezonu. Pomocnicy nie zawsze mieli łatwe momenty, zwłaszcza w trakcie intensywnego pressingu Salzburga, ale często próbowali dynamizować grę i posyłać podania między liniami. Nie unikali też twardej walki fizycznej, a 17-latek zanotował trzy faule już w pierwszej połowie. Nastolatkowie niewątpliwie znów pokazali swój potencjał.

Ronald Araujo ma większy staż w pierwszej drużynie, ale i jego można zaliczyć do młodszych graczy. 22-latek mimo mniejszego doświadczenia od pozostałych dwóch stoperów spisał się z nich najkorzystniej i często podczas ataków Red Bulla musiał przerywać akcję rywali, stanowiąc dla nich ostatnią zaporę. Z kolei 20-letni Sergiño Dest nie należał do wyróżniających się zawodników. 21-letni Arnau Comas popisał się kilkoma niezłymi interwencjami, jak wtedy, gdy zdołał zablokować rywala w polu karnym, ratując zespół od straty bramki.

Godna uwagi była też postawa zmienników w ofensywie. Alejandro Balde pojawił się na murawie na ostatnie pół godziny, a mimo to zdołał kilka razy błysnąć, przyćmiewając nawet występ Jordiego Alby. 17-latek oddał dobre uderzenie z dystansu i kilkakrotnie stworzył zagrożenie po szybkim ataku na lewym skrzydle. Grę Barcelony w ofensywie rozruszały też ofensywne wejścia Yusufa Demira. 18-latek był bardzo aktywny i stale szukał możliwości zdobycia bramki. Demir i Balde wykazali się odwagą, a zwłaszcza lewy obrońca może w tym sezonie wykorzystać lukę w kadrze zespołu.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Martwi mnie trochę Dest w kontekście ostatniego podania w polu karnym trochę taki przecinak z niego.
Araujo znakomity powinien grać jako podstawowy obrońca czasem wyprowadzenie kuleje i tu go Pique przykrywa.Czas może jest tu potrzebny.Ale defensywa widać było że obrońca nie wiedział jako ugryźć.A reszta młodych spotkała się z fizycznymi warunkami jakie stawia przeciwnik i muszą się przystosować.Też pogoda była słaba.Balde na plus jeśli coś pogra w przyszłym sezonie będzie ważny.

W ofensywie o Blade się nie martwię , jest znakomity, przebojowy. Jak ustabilizuje grę w obronie (nie będzie gubił krycia, ogarnie właściwe ustawienie i ułoży współpracę z całym blokiem defensywnym) to będziemy mieli sztos lewego obrońcę na lata, jest moc.

A to presezon Konrada de la Fuente sprzedanego do Marsylii. U nas Koeman mu wielu szans nie dał, a tam wejście do zespołu ma potężne.

https://youtu.be/Ar8nB1JIPuE

Wkradł się mały błąd, bo trafienie Braithwaite'a padło po rykoszetach przy strzale Desta, nie Demira.

A bramka Brajta nie padła czasem po strzale Desta?

Moim zdaniem Araujo zagrał wczoraj dobrze. Demir i Balde są dla mnie odkryciem tego presezonu. Mają bardzo fajne wejście do pierwszej drużyny i mam nadzieję, że będą dostawać sporo szans. Pokazali się zdecydowanie lepiej niż Trincao czy Firpo, wiem, że to tylko towarzyskie, ale bardzo fajne wrażenie mam po oglądaniu ich w akcji. Wiem, że temat o młodych, ale Depay ma naprawdę fajne wejście i na razie pokazuje się z bardzo dobrej strony. Jestem pozytywnie nastawiony do tego sezonu i wygląda to naprawdę dobrze.

Autor chyba celowo pominął postawę Puiga który wzbudza tyle kontrowersji wśród użytkowników portalu.

Wczoraj to bardziej Jordi Alba wyglądał jak junior, w pierwszej połowie dużo prostych błędów

I cyk, Alba na ławkę a Balde do podstawowego składu...;)