Rafael Yuste: Mamy bardzo odważnego trenera

Łukasz Lewtak

4 sierpnia 2021, 21:45

Barça TV, Mundo Deportivo

14 komentarzy

Fot. Getty Images

Wiceprezydent FC Barcelony ds. sportowych Rafael Yuste udzielił wypowiedzi dla Barça TV, w której ocenił przedsezonowe zgrupowanie drużyny Ronalda Koemana w Niemczech i Austrii.

- Były chęci, intensywność, koleżeństwo, zaangażowanie, bardzo dobre chwile, które spędziliśmy z zawodnikami, sztabem trenerskim i dyrektorami - krótko podsumował zgrupowanie Rafael Yuste.

- Było to doświadczenie, którego nie miałem od dawna, ale daje mi to bardzo dobre przeczucia na ten sezon, zwłaszcza gdy widzę młodych piłkarzy z ogromnymi chęciami oraz weteranów, którzy pomagają im zintegrować się z drużyną. Widzę, że mamy zespół na przyszłość i jesteśmy bardzo szczęśliwi - dodał wiceprezydent FC Barcelony ds. sportowych.

- Jesteśmy pewni siebie, ponieważ mamy bardzo odważnego trenera, zawsze to podkreślałem, i ten trener daje szanse tym młodym zawodnikom. W meczu przeciwko Stuttgartowi widzieliśmy, że piłkarze w wieku 16, 17 i 18 lat prezentują już inny poziom i tworzą konkurencję, która pochodzi z naszej szkółki. To jest to, czego chcemy jako zarząd i co podkreśla nasz prezydent. Wzmacniamy rodzimych graczy i to jest wiadomość, którą kibice muszą zrozumieć. Musimy obdarzyć ich uczuciem, ponieważ czeka ich jeszcze długa droga. Zespół rośnie w siłę, a dzięki radości i nadziei odnosi się zwycięstwa - zakończył Rafael Yuste.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Z zadowoleniem podzielam stanowisko Wiceprezydenta i władz klubu

Kuman zue, przegral weic zue #kumanaut

Trener do dawania szans młodym idealny, bo potrafi ich tak zmotywować oraz uwierzyć w swoje umiejętności że grają lepiej niż ktokolwiek może od nich wymagać. Mimo wszystko warto podkreślić że to proces wieloletni i nikt nie może oczekiwać od dzieciaków że będą "udawać" dojrzałych i jakościowych piłkarzy przeż cały sezon.

A temu co, pan Amor sie załączył ?

W sensie bardzo odważnego, że po tak słabym meczu mówi, że było idealnie? xD

Na początku myślałem że tytuł brzmi potrzebujemy lewonożnego stopera, też by było git i się rymuje :)

...bardzo słabego trenera*, ale co zrobić - nie było lepszych albo nikt nie chciał tu przyjść. No i na odprawkę nie było.

No oby sie nie musiał pakowac w połowie sezonu