Araujo: Drużyna jest w bardzo dobrej dyspozycji, jestem zadowolony z tego meczu

Łukasz Lewtak

4 sierpnia 2021, 21:20

Barça TV

15 komentarzy

Fot. Getty Images

Ronald Araujo udzielił wypowiedzi dla Barça TV tuż po przegranym przez Barcelonę 1:2 towarzyskim meczu z Red Bullem Salzburg.

Przegraliście, ale był to mecz na naprawdę wysokim poziomie.

Tak, to był wspaniały mecz przeciwko bardzo dobremu rywalowi. Najważniejsze było to, że mogliśmy zagrać kolejne spotkanie w trakcie przygotowań do sezonu. Drużyna jest w bardzo dobrej dyspozycji. Idziemy wytyczoną drogą. Jestem zadowolony z tego meczu.

Czy czułeś dreszczyk emocji, grając ponownie na stadionie wypełnionym kibicami?

Tak, oczywiście. Mogę sobie wyobrazić, ża na Camp Nou byłoby szaleństwo. Mamy nadzieję, że w tym sezonie kibice będą mogli pojawić się na stadionie, ponieważ to dla nas bardzo istotne.

Czy mecz rzeczywiście był dla was tak ciężki, jak to wyglądało z boku?

Tak, to był wielki mecz od pierwszej minuty. Rywale szybko wychodzili do kontrataków, mieli szybkich zawodników z przodu. To było dobre spotkanie testowe podczas presezonu. Grają prawie wszyscy w drużynie i to jest ważne.

Opowiedz coś o tej akcji, w której widzieliśmy prawdziwego Ronalda Araujo, w której interweniowałeś, rzucając się na murawę.

Napastnik wchodził z tyłu, miałem szczęście, że rzuciłem się i wyłuskałem piłkę. To było ważne dla mnie i dla zespołu. I tak jak mówiłem, idziemy wytyczoną drogą, za nami tydzień ciężkiej pracy fizycznej, myślę, że to istotne w kontekście nadchodzącego sezonu. Teraz w niedzielę Puchar Gampera, a potem początek ligi.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Sezon temu wszystko się posypało gdy go zabrakło.
Zbieg okoliczności być może ale zdecydowanie był najlepszym obrońcą w zeszłym sezonie. W okresie przygotowawczym udowadnia że to nie przypadek i powinien grać w pierwszej 11.

Najpewniejszy punkt obrony. W przeciwieństwie do Pique i Lengleta biegnie do piłki, a nie jak najdalej by nie było na niego po straconej bramce

Kupić mu do pary jakiegoś dobrego, najlepiej lewonożnego środkowego obrońcę, Pau Torres lub Laporte to chyba 2 najbardziej oczywiste kandydatury. Ale przede wszystkim należy pozbyć się Lengleta i Umtitiego bo żaden szanujący się klub na tym poziomie nie ma tak tragicznie obsadzonej obrony

No ty jesteś w super, ale drużyna to tak średnio xd

Świetny mecz... Nasza, przyszłość.
Kurcze. Jestem nielicznym któremu podobają się te stroje.

Faktycznie trzeba zrobić eksperyment i go wystawić z Garcia by obydwaj bronili.

Araujo to mur nie do przejścia.
Komentarz usunięty przez użytkownika

Jedyny pilkarz,który ma prawo być zadowolony z występu w tym meczu. VAMOS Araudziku :)

Świetny mecz Ronalda. Nasz najlepszy zawodnik dziś. Niech zdrowie dopisuje a szykuje nam się prawdziwy lider tej kulawej do tej pory defensywy