• Polsat Sport News
  • Barcelona przegrała z Salzburgiem 1:2 w kolejnym meczu towarzyskim
  • Jedyna bramka dla gości padła po „bilardzie” w polu karnym rywali, w którym to Braithwaite był szczęśliwym strzelcem
  • Podopieczni Koemana rozpoczęli mecz w ustawieniu 3-5-2, a kończyli w standardowym 4-3-3

Po pierwszych spotkaniach sparingowych rozgrywanych w ustawieniu 4-3-3, Ronald Koeman tym razem postanowił wrócić do gry z trójką stoperów. Mecz z Red Bull Salzburg od pierwszej minuty rozpoczęli Araujo i Lenglet, wspierani przez De Jonga. Przed nimi na wahadłach wystąpili Dest i Alba, w środku pola Busquets, Nico oraz Gavi. Duet napastników stworzyli natomiast Depay i Griezmann.

Niestety bardzo szybko okazało się, że goście w tym ustawieniu mają problem z rozgrywaniem piłki. W 8. minucie groźnie uderzył głową Araujo po dośrodkowaniu Depaya, a po kolejnym stałym fragmencie już mniej udany strzał oddał Lenglet. Gospodarze odpowiedzieli w 15. minucie szybkim kontratakiem, jednak Adeyemi nie zdołał oddać strzału. W 24. minucie powinno być 1:0 dla Red Bull Salzburg. Podanie Alby do Neto przejęli gospodarze, ale ostatecznie Okafor nie trafił do pustej bramki.

W 33. minucie dobrą akcję przeprowadził Nico, ale kończący wszystko Griezmann został zablokowany. Chwilę później doskonale obrońcą urwał się Depay i wszedł w pole karne, jednak uderzył obok prawego słupka. W 37. minucie kolejny nieudany strzał oddał Griezmann. Odpowiedź Salzburga była dużo bardziej konkretna - Adeyami wyłożył piłkę Okaforowi, który po raz drugi w tym meczu fatalnie spudłował. Wreszcie w 43. minucie zza pola karnego uderzył Luka Sucić, a piłka po lekkim kontakcie z De Jongiem wpadła do siatki obok bezradnego Neto. W ostatnich 60 sekundach Lenglet kolejno zaliczył przechwyt i stratę, po którym Okafora na szczęście zatrzymał Araujo. Nastroje kibiców Barcelony po pierwszej połowie nie mogły być jednak dobre.

Gospodarze rozpoczęli lepiej także drugą połowę. Już w 52. minucie po raz trzeci zawiódł Okafor, który uderzył wprost w bramkarza. Barcelona próbowała przejąć inicjatywę, ale liczba strat była wręcz zatrważająca. Tymczasem Salzburg szybko atakował i brakowało jedynie dokładności. W 68. minucie wreszcie oglądaliśmy ładne uderzenie w wykonaniu Barcelony - zza pola karnego przymierzył wprowadzony chwilę wcześniej Balde, zmuszając golkipera gospodarzy do widowiskowej interwencji. Na kwadrans przed końcem meczu okazję do strzału wypracował sobie Depay, ale bramkarz nie miał problemów ze złapaniem piłki.

Wydawało się, że z taką grą trudno będzie Barcelonie wyrównać. Tymczasem w 83. minucie na bramkę uderzył Dest, a piłka po odbiciu od obrońcy i Braithwaita wpadła  do bramki. Salzburg. był blisko gola w 89. minucie, na szczęście w ostatniej chwili dobrze interweniował Dest. Już w kolejnej akcji piłka wpadła jednak do bramki. Adamu co prawda w doskonałej sytuacji trafił w słupek, ale do piłki dopadł Aaronson i wpakował ją do siatki. Chwilę później sędzia zakończył spotkanie. Barcelona nie zaprezentowała się dzisiaj dobrze. Rywale wyraźnie górowali fizycznie, a ustawienie 3-5-2 nie dawało przewagi w środku pola. Fatalnie spisywali się obrońcy, którzy dopuścili do wielu okazji bramkowych. Wśród pozytywów można natomiast wymienić Gaviego, który w pierwszej połowie pokazał kilka naprawdę ciekawych. zagrań. Przed zespołem wciąż jednak bardzo dużo pracy.

FC Barcelona: Neto; Dest, Araujo (min. 63,  Comas), Lenglet. (min. 72, Umtiti), Jordi Alba (min. 63,  Balde); De Jong (min.  84, Rey Manaj), Busquets (min. 63, Sergi Roberto), , Nico González (min. 63, Braithwaite), Gavi (min. 72,  Puig); Griezmann (min. 72, Demir), Memphis Depay.

Nie usprawiedliwiam naszej słabej gry, bo to głównie nasze własne kłopoty z wyjściem z piłką, minięciem pressingu były przyczyną, ale Salzburg miał szczęście że to nie był oficjalny mecz, bo za każdym odbiorem ryzykowali, i każdy doskok to jak nie było odbioru to przynajmniej popchniecie gracza z piłką.
Sędzia po kilku takich akcjach w oficjalnym meczu by dał kilka żółtych i już trudno byłoby im w ogóle pressing zakładać. A tu 0 czajony, nawet jak Memphis oddawał strzał to był odepchnięty. Var by tu dał pole do dyskusji.
Ok, piłka to sport kontaktowy, ale gra się barkiem a nie odpychając, kopiąc przez nogi. To po prostu faul a za nadmierną ilość jest upomnienie wedle przepisów - słowne, albo kartka.

Po kilku meczach pressezonu trudno wyrokować kto się tak po prawdzie kwalifikuje do gry w pierwszym zespole. Można jednak wysnuć pierwsze wnioski.
Pozytywy: Depay, Demir, Nico Gonzalez, Gavi, Balde.
Moim zdaniem De pay na tle dużej części młodzieży już próbuje gwiazdorzyć. Nie zaprzeczalnie może dać nam spore wzmocnienie lecz jak dla mnie w zachowaniu to piłkarz podobny do Suareza; ostentacyjne wyrażanie niezadowolenia wobec pracy sędziego, ironiczne miny no i zbyt częste kładzenie się na boisku. Nie zmienia to jednak faktu, że ma piłkarską jakość i na tle takiego Griezmanna wydaje się „kimś” o klasę lepszym.
Jeżeli chodzi o trzech w/wym. młodzików to na chwilę obecną, na słabsze zespoły w zupełności wystarczą . Piłkarze te mają naprawdę duży potencjał. Jeżeli chodzi o Demira, to moim zdaniem winien mieć on na prawym skrzydle priorytet przed Dembele. Gonzalez to moim zdaniem pełną gębą następca Busqetsa i nie zmienia tego jego słabsza gra we wczorajszym meczu. Chłopak ma jeszcze co prawda braki, być może również jeszcze jest fizycznie słabszy lecz ma to coś co widzimy u Busqetsa gdy jest w dobrej formie. Gavi wczoraj miał różne okresy lecz moim zdaniem ocenić go trzeba na plus, zwłaszcza pamiętając na jego wiek. Balde – ten osiemnastolatek ma jeszcze duże braki w grze obronnej ale w jego gra do przodu już dzisiaj może się podobać. Wczoraj, przynajmniej moim zdaniem zagrał lepiej od bardzo słabego Alby.
Negatywy: gra bloku obronnego jako całości (z bramkarzem) oraz co oczywiste gra Griezmanna.
Jeżeli chodzi o Griezmanna to już nie wiadomo co powiedzieć. W jego przypadku jak w przypadku Dembele na jeden dobry mecz na kilka, z tym, że Antek chociaż stara się pomagać kolegom w defensywie. Już nie wiem co powiedzieć w odniesieniu do Griezmanna. Mam poważne obawy, że gdyby wrócił Messi czy Griezmann nie będzie dla klubu obciążeniem (zwłaszcza finansowy). De Jong – moim zdaniem wczoraj Holender zagrał tragicznie. Miejmy jednak nadzieję, że to przypadek przy pracy zważywszy na jego dobrą grę w minionym sezonie. Wszak nie bez kozery został uznany za najbardziej wartościowego piłkarza LL. Blok obronny: wczorajszy mecz pokazał, że Neto dużo brakuje do klasy Ter Stegena, zwłaszcza w zakresie kierowania blokiem obronnym i wybijaniu piłki. Nie wiem czy klub miałby kogoś za niego w sytuacji jego sprzedaży ale jego dalsze trzymanie w klubie to chyba nie najlepszy interes. Moim zdaniem o ile znalazłby się ktoś, kto chciałby wydać na niego 20-25 mln to należałoby go sprzedać. Alba – myślę, że większość nas jego gra i zachowanie irytuje. Piłkarz ma niestety szczyt kariery za sobą więc i sprawność oraz szybkość już nie ta. Moim zdaniem obecny sezon winien być ostatnim, w którym Alba będzie naszym podstawowym lewym obrońcom. W tym sezonie sporo minut na ogrywanie winien dostawać Balde. Moim zdaniem chłopak ma zadatki na naprawdę dobrego piłkarza.- oby pełną gębą następcę Alby. Dest – moim zdanie Amerykanin wczoraj, jak i we wcześniejszych meczach pressezonu zaprezentował się dobrze; lepiej w ofensywie niż destrukcji ale za wczorajszy mecz plus jako jeden z nielicznych piłkarzy podstawowego, w minionym sezonie składu. Chłopak ma 20 lat i myślę, że przed nim przyszłość. Lenglet: moim zdaniem to właśnie on a nie Umtiti winien zostać sprzedany w pierwszej kolejności. Jak dla mnie gość ma poważne problemy z psychiką co wpływa na jego zachowanie na boisku. Jak dla mnie Lenglet powoduje powstawanie w linii obrony totalnego chaosu. Umtiti: jak dla mnie trener winien dać mu szansę w meczu o puchar Gampera i w zależności od tego jak zagrać określić jego dalszą przydatność dla drużyny (drugą kwestią jest jego Konieczn zgoda na obniżenie wynagrodzenia). Araujo: widać, że chłopak jeszcze nie wrócił na poziom reprezentowany przed kontuzjami ale wczoraj , na tle Lengleta zagrał nieźle, chociaż i on miał momenty słabe jeżeli chodzi o ustawianie się i krycie przeciwnika. Nie zmienia to faktu, że Araujo jeszcze wiele brakuje do Pique będącego w formie.
Pozostałych piłkarzy takich jak np. Roberto, Puig czy Brathweite za grę we wczorajszym meczu trudno oceniać, chociaż w stosunku do gry Sergi akurat za wiele uwag nie można mieć. Nie robił błędów ale i nic konstruktywnego nie wniósł do gry. Jeżeli chodzi o Duńczyka to poza przypadkowym golem to nie wiem czy on był 5 razy przy piłce. Brathweit był zagubiony i wg mnie był jeszcze gorszy od Griezmanna, chociaż z drugiej strony miał mniej czasu na pokazanie się. Jeżeli chodzi o Puiga, którego byłem zwolennikiem to powiem tak: o ile chłopak nie pójdzie na wypożyczenie już w tym sezonie to raczej sezon będzie miał zmarnowany, a jego kariera może się załamać. Jak się wydawało Puig mógł być naturalnym zmiennikiem dla Pedriego ale skoro w presezonie tak dobrze prezentuje się Gavi to jak się wydaje to właśnie ten 17 latek (dzisiaj urodzin) będzie pierwszym zmiennikiem naszego medalisty olimpijskiego, o ile oczywiście w klubie nie zostanie niejaki Coutinho, który jak dla mnie, niezależnie w jakiej wróci formie po kontuzji jest pomyłką transferową, a przy tym jego gra to finansowe straty w milionach euro.
Kończąc dodam, że klub musi zintensyfikować działania by nakłonić do odejścia z klubu: Coutinho (wiadomo z jakiego powodu), Brathweita, Lengleta/Umtitiego a być może kogoś z dwójki Griezmann/Dembele oraz dokonać jeszcze 1-2 zakupów wzmacniających skład drużyny, zwłaszcza, że nie łódźmy się Pique, a zwłaszcza Aguero nie za wiele dadzą drużynie.

Jeżeli chodzi o porażkę to nie wolno tłumaczyć jej że nie grali ten czy tamten bo większość składu to topowi zawodnicy. Każdy na swojej pozycji teoretycznie lepszy od graczy z Salzburga. Nie oglądałem meczu więc się nie wymądrzam, natomiast nie lubię gdy przegrywają z takimi drużynami w sparingach. Uważam też że zdecydowana większość naszych też nie straciła rytmu meczowego poprzez udział w EURO, więc to że RB gra już w lidze nie ma większego znaczenia pod tym kątem. Ale mimo wszystko nie roztrząsam i patrzymy co się będzie działo dalej.

Zastanawia mnie czego dest kolejny raz jest piłkarzem z największą liczbą minut podczas meczu, druga uwaga mam nadzieję że depay nie będzie teraz każdego meczu grał od deski do deski bo koeman go lubi itd

Większość tutaj spina się jak gdyby Barca grała wczoraj półfinał lm, nie wiedzą że to sparing i nie do końca chodzi tu o wynik ani piękna grę, jest dużo innych aspektów do zweryfikowania niż wynik i piękna gra, żeby zadowolić znawców z tej strony. Ludzie ogarnijcie się, TO SPARING! tu nie chodzi o wyniki!

Nie ma co się spinać - to tylko sparing - przeciwnik w gazie, a my rozpoczynamy ligę za 2 tygodnie.
Kilka wniosków można wyciągnąć po tym sparingu - kto daje jaką perspektywę na nowy sezon, ale jedna rzecz nie zmienia się od bardzo dawna - brak jakościowych pomocników - ja wiem że wróci Pedri itd ale żeby taki klub jak Barcelona nie miał chociaż jednego wyjadacza środka pola w najlepszym wieku piłkarskim czyli 26-30 lat z kilkuset meczami na najwyższym poziomie to szkoda wielka. Ja rozumiem młodzieńczy entuzjazm, ale nie mamy kim straszyć bo dzieciaki tylko są w większości przypadków do odgrywania.

Średniak europejski zagrał intensywniej i już gwiazdki młode pogasły... Balde nie ma pojęcia o obronie, Nico biega w tempie Busquetsa, skończą jak Muniesy w II angielskiej na ławce. Do pomocy trzeba kogoś z jajami, odbiorem, potrafiącego grać pełnym pressingiem cały mecz, Griezmann za Saula to dobra wymiana, trzeba tylko zastrzec że przeciwko Barcelonie grać nie może

Meczu nie oglądałem ale od tych komentarzy idzie się przekręcić. Ci sami ludzie co parę dni temu pisali, że Barcelona w tym roku walczy o wszystko, że nie do powstrzymania, że wszyscy są kozakami, dzisiaj piszą, że Barcelona gra dno, Rudy do zwolnienia, piłkarze nic nie grają, drużyna do piachu. Przecież to jest patologia. Chorągiewki to jest jakaś plaga 21 wieku. Gorsze niż Covid.

Jak mają grać takie dno, to niech ustawia się 4 4 2.wtedh chociaż nie przegraja

Griezmann to jest crack i robi roznice na boisku

Przy takiej obronie proponuję ustawienie 6-5-4.

Wyłączyłem mecz w 60 minucie. Koeman przekombinował, 3-5-2 zamiast 4-3-3 nie dawało nic. Mieliśmy dziurę w środku pola co ciągle wykorzystywali przeciwnicy. Balde powinien wejść za Albe zaraz po trzecim podaniu do przeciwnika. Nie wiem co się dzisiaj z Jordim działo. Mógłbym pisać i pisać o tym meczu ale mi się nie chce. Po prostu mnie znudził.

Wszyscy grali jak gamonie, jedynie brajtlajt grał jak crack

Oglądałem 2 połowę i wg mnie było OK. Dobrze, że na tym etapie przygotowań, było zderzenie z takim przeciwnikiem i pogodą. Wygrana była by miła, ale nie ona była najważniejsza.

Barcelonie brakuje jednego meczu towarzyskiego przed Juventusem. Dobrze by było zacząć korektę błędów jeszcze przed silnym przeciwnikiem.

Generalnie bez np. Messiego czy Pedriego to ta drużyna optymalna nie jest tym bardziej, że grają dwie różne jedenastki. Oby na mecze o punkty Koeman to poukładał, a Laporta porobił transfery wychodzące.

Tych gamoni z Salzburga to nieźle pogieło - mecz towarzyski, a grali więzienną piłkę bardziej, niż Getafe... W 20 minut jakichś 5 kos na Busquetsie, kopanie po nogach Depaya, a sędzia co? "Oj tam, to tak po koleżeńsku, przecież to mecz towarzyski". Debile.

To tylko mecz towarzystki.
Rywal juz gra w lidze, sa na innym etapie przygotowac, co wiecej Barca grala mlodzieza, rezerwa 5-6 graczy nie zagra w 1 druzynie Barcy w tym sezonie.
Spokojnie.
Bayern juz 4 sparingii przegral i nikt nie płacze.. Real ostatnio z Glasgow tez..

Lepiej teraz niz w meczu o punkty.

15 sierpnia 1 mecz sezonu!!

Leo Messi ma dziś wylądować w Barcelonie. Argentyńczyk podpisze z klubem nowy kontrakt na pięć lat.

To sie liczy!!!

Neto jest beznadziejny sprzedać raz dwa

własnie sprawdzałem kiedy zaczyna się liga austriacka i okazuje się że oni mają już rozegrane 2 kolejki. w takim wypaku nie ma wogóle co oceniać tego meczu...

"Chwilę później doskonale obrońcĄ urwał się Depay i wszedł w pole karne, jednak uderzył obok prawego słupka."
Raczej obrońcOM!

Jak na sparring to by to mecz na bardzo dużej intensywności, chyba nasi się takiej nie spodziewali. Przegraliśmy ten mecz w środku pola, pomocnicy pod presją tracą głowy. Jednak na pochwałę zasługuje Gavi, bardzo dynamiczny zawodnik, nie dziwi mnie że Koeman tak bez żalu odpuścił Collado.
Boczni obrońcy dzisiaj jak kurczaki bez głowy, Alba zupełnie niewidoczny (Balde zjadł go w ataku dzisiaj), Dest podobnie, prócz dwóch akcji - strzał zza pola karnego z golem po rykoszecie i zablokowanie wślizgiem. Araujo jak zwykle szef.
Napastnicy bezradni, odcięci od podań i osamotnieni, Memphis sporo próbował, ale potem na długo znikł, z Griezmannem to dajmy sobie spokój, bo jak tylko mamy silniejszego rywala to gramy w dziesięciu.
Bardzo przydatny mecz, pokazał że nadal nie dajemy sobie rady pod presją, jeszcze tak dobrze nie jest.

Emerson, Garcia, Pedri, Messi, Aguero czyli prawie polowa druzyny nie grala. Do tego Dembele, Fati. Oczywiscie najwazniejszy jest i tak moment, bo Barca jeszcze w przedbiegach a RB już na pełnym gazie. No i do tego dochodzi test taktyki. Wniosek? Czy wygramy 6:0 czy przegramy 0:6 nie można wyciągać zadnych wniosków ;-)