Sport: Umtiti nie zdołał przekonać do siebie sztabu szkoleniowego i będzie musiał odejść z Barcelony

Dariusz Maruszczak

3 sierpnia 2021, 19:30

Sport

8 komentarzy

Fot. Getty Images

Samuel Umtiti od początku lata stał na stanowisku, że chce chociaż spróbować przekonać do siebie Ronalda Koemana przed podjęciem ostatecznej decyzji o swojej przyszłości. Jak donosi dziennik Sport, Francuz nie zdołał skłonić sztabu szkoleniowego do zmiany zdania co do niego i niezależnie od wszystkiego odejdzie z klubu.

Barcelona uszanowała chęć Umtitiego, żeby rozpocząć przygotowania z drużyną, a piłkarz solidnie pracował w trakcie presezonu, aby rozwiać wątpliwości co do swojego stanu zdrowia. Według Mundo Deportivo o sprawności jego kolan może poświadczyć nawet doktor Ramon Cugat. Ponadto Francuz wystąpił od pierwszej minuty w dwóch sparingach z Nàstikiem i Gironą, w których spisał się solidnie. Sport informuje, że piłkarz wygląda lepiej niż w poprzednim sezonie, ale to wszystko nie wpłynęło na decyzję Barcelony. Sztab szkoleniowy nie zmienił zdania co do Umtitiego, co widać było też w meczu towarzyskim ze Stuttgartem, w którym obrońca nie pojawił się na murawie nawet na minutę.

Według Sportu Barça ma wręcz w najbliższych godzinach potwierdzić piłkarzowi, że musi odejść. Barcelona oczekuje, że Umtiti będzie teraz bardziej otwarty na odejście z klubu, skoro dostał szansę spędzenia części presezonu z drużyną. Lepszy stan zdrowia Francuza może też zdaniem Blaugrany nakłonić go do wyrażenia zgody na odejście, ponieważ w przeciwnym wypadku byłby problem z zainteresowaniem ze strony innych klubów, a sam zawodnik mógłby zadowolić się pozostaniem na Camp Nou.

Tymczasem Sport donosi, że Umtiti ma kilka interesujących propozycji z Francji, które zbliżają się do oczekiwań obrońcy. Sam 27-latek też jest coraz bardziej otwarty na odejście i być może tego lata wróci do ojczyzny.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Czyli zostaje pograć w golfa jak bale

Sevilla by go nie wzięła?

Real już czeka, że go podpisze za darmo za dwa lata :)

Nie będzie musiał i nie odejdzie bo nie ma chętnych na jego kontrakt. Koniec kropka. Inaczej dawno byl by poza klubem.

Oj a kto pęsje mu zaplaci

No takie komunikaty z strony gazety też mają pomóc klubowi w pozbyciu się, więc czesto za nimi stoi ktoś z zarządu. Nawet trener dostał przykaz aby g posadzić. Oby go sprzedali i zmniejszyli płace i to szybko.

Typowe dla Sportu oraz Mundo Deportivo lanie wody... Te dzienniki są chyba najmniej wartościowymi i odkrywczymi dziennikami w Hiszpanii.