Miguel Ángel Nadal: Cieszę się, że Ronald Koeman zostaje w Barcelonie

Maciej Łoś

7 czerwca 2021, 19:15

Mundo Deportivo

6 komentarzy

Fot. Getty Images

Miguel Ángel Nadal wypowiedział się na temat pozostania Ronalda Koemana na stanowisku trenera Barcelony. Były partner Holendra z boiska twierdzi, że 58-latek zasługuje na zaufanie ze strony klubu.

- To oczywiste, że poprzedni sezon nie wyglądał tak dobrze, a niektóre okoliczności spowodowały, że zawodnicy mogli być zdezorientowani. Na początku nie wszystko było tak, jak chciał Koeman, ale potem były momenty, że Barça prezentowała wielki futbol. Na końcu liczą się tytuły, Barcelona zdobyła jeden, ale wiadomo, że LaLiga i Liga Mistrzów też są bardzo ważne. Następny rok będzie lepszy.

- Szatna w Barcelonie odgrywa ważną rolę, ale Ronald dobrze zna klub, na pewno nie jest trenerem, który nie radzi sobie z zawodnikami. Klub musi zaufać Koemanowi, on zasługuje na szacunek, tak samo jak piłkarze. Wątpliwości wobec szkoleniowca nikomu nie pomagają.

- Cieszę się, że Mallorca wróciła do LaLigi, a także z tego, że Mateu Alemany rozpoczął pracę w Barcelonie. Nie będzie miał łatwego zadania, ale ma bardzo duże doświadczenie, dlatego Barça dokonała świetnego wzmocnienia. 

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Pamiętam jak grał u nas
Zawsze go lubiłem

Zauważcie że mówi o szacunku nie tylko do trenera, ale również do piłkarzy. Trochę pstryczek w Laportę aby zaczął bronić także zawodników, ale dobrze że następuje normalność. To ważne aby Barcelona znowu była silna, wszyscy muszą patrzeć w tym samym kierunku.

Już 4 osoba dzisiaj o Koemanie to lekka przesada. Zachowują się jakby to był drugi Guardiola. Zobaczymy co w trakcie sezonu będą śpiewać. Za pewne, że jednak 2 sezony przejściowe są potrzebne ;D