Juan Carlos Unzué: Ronald Koeman wykonał dobrą pracę, a w tych okolicznościach nie było to proste

Maciej Łoś

7 czerwca 2021, 17:15

Mundo Deportivo, Que t'hi jugues

3 komentarze

Fot. Getty Images

Juan Carlos Unzué organizuje w czerwcu charytatywne wydarzenie o nazwie Unzuéla Pedalada Solidaria, podczas którego będą zbierane pieniądze na fundację pomagającą osobom z ALS. Były bramkarz i asystent w sztabie Barcelony wypowiedział się na ten temat w programie "Que t'hi jugues".

Juan Carlos Unzué chce zorganizować 20 czerwca w miejscowości Sant Vicenç de Montalt rowerową imprezę charytatywną o nazwie Unzuéla Pedalada Solidaria. Dzień później obchodzi się Światowy Dzień Stwardnienia Zanikowego Bocznego (ALS). Z tego powodu podczas wspomnianego wydarzenia będą zbierane pieniądze na Fundację Miquela Vallsa, która pomaga osobom z tym nieuleczalnym schorzeniem.

- Jestem bardzo podekscytowany, że mogę zaprosić wszystkich słuchaczy do wzięcia udziału w naszej rowerowej zabawie, której celem jest zebranie funduszy dla fundacji pomagającej osobom chorym na ALS w Katalonii - powiedział Unzué - Będą dwie trasy, jedna o długości 40 kilometrów, a druga o długości 23 kilometrów, którą będzie można pokonać wspólnie z rodzinami i ukończyć w miejscowości Sant Vicenç de Montalt.

Stwardnienie zanikowe boczne, na które chory jest także Unzué, jest nieuleczalnym schorzeniem, które stopniowo uniemożliwia poruszanie się. Z tego powodu były asystent w sztabie szkoleniowym Barcelony postanowił zsolidaryzować się z pozostałymi chorymi i pomóc jak największej liczbie osób. W programie Unzué wypowiedział się także na temat pracy Ronalda Koemana w Blaugranie.

- Cieszę się, że Ronald będzie dalej w Barcelonie. Wykonał dobrą robotę, a biorąc pod uwagę okoliczności nie było to proste. Sprawił, że drużyna znów zaczęła cieszyć kibiców podczas okresu przejściowego. W sierpniu bralibyśmy w ciemno możliwość wygrania Pucharu Króla i walki o LaLigę do samego jej końca. Nie ma co skupiać się tylko na dwóch czy trzech ostatnich meczach. Na pewno nowy sezon nie będzie łatwiejszy, ale jestem przekonany, że Barça skończy go z jakimś trofeum.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Mój ojciec zmarł na ALS, współczuję mu i jego rodzinie tej strasznej choroby, oby u niego postępowała jak najwolniej

Taka drobna uwaga, w celowniku pisze się "osobom", nie "osobą"

Unzue dobrze prawi, dobrze że udziela się charytatywnie i promuje tematykę zdrowotną - dużo zdrowia dla niego.
PS: niewątpliwie Koeman rośnie w siłę po takich wywiadach - dzisiaj Unzue i Guardiola, ostatnio Valverde i Enrique, oraz cała paleta byłych i obecnych zawodników. Lepiej późno niż wcale, bo bez względu na sympatie, należy mu się szacunek i trzeba jemu kibicować, bo jego sukces to sukces Barcelony, a szczególnie młodych zawodników.