Ronald Koeman: Nie sądzę, by to był koniec

Maciej Łoś

22 maja 2021, 20:42

Barca TV, Marca

95 komentarzy

Fot. Getty Images

Ronald Koeman po raz ostatni w tym sezonie odpowiedział na pytania dziennikarzy po meczu ligowym. Barça wygrała dziś z Eibarem, a holenderski trener wierzy, że jego praca w klubie nie zakończyła się.

- Zawsze dobrze jest zakończyć mecz zwycięstwem. Jesteśmy Barceloną i od nas wymaga się wygrywania w każdym spotkaniu. Podeszliśmy do tego meczu na poważnie. W pierwszej połowie mieliśmy pewne problemy, ale poprawiliśmy się po przerwie, dzięki czemu strzeliliśmy gola.

- Staraliśmy się rozgrywać piłkę głębiej dzięki De Jongowi, ale Eibar stosował wysoki pressing i ciężko było przetransportować futbolówkę do przodu. Zmieniliśmy system w przerwie, ponieważ chcieliśmy mieć większą kontrolę i w środku, a także mieć trzech zawodników z przodu.

- To był ostatni mecz sezonu. Walczyliśmy o mistrzostwo w 2021 roku, ale przegraliśmy za dużo ważnych spotkań. Drużyna jest młoda, ale z każdym dniem rośnie, to optymistyczne. Chcieliśmy wygrać wszystko, ale w życiu tak jest, że czasem po prostu tak się nie da.

- Atlético zasłużyło, żeby wygrać to mistrzostwo. Było liderem przez najdłuższy czas, ma bardzo silną kadrę. Ogólnie było trochę lepsze niż Real i Barcelona. My byliśmy w trakcie zmian podczas sezonu, a tego nie da się przeprowadzić szybko, potrzebujemy na to więcej czasu.

- Mówiłem wczoraj, że problemem było to, że od stycznia 2021 roku zdobyliśmy bardzo dużo punktów i wygraliśmy Puchar, a potem nie wykorzystaliśmy możliwości, żeby zostać liderami. Musimy wyciągnąć z tego wnioski. Gdyby w sierpniu ktoś powiedział mi, że będziemy walczyć o mistrzostwo do przedostatniej kolejki, to bym brał to w ciemno. W trakcie sezonu nadzieje stawały się coraz większe. To nie były złe rozgrywki. Wiem, że to przykre, ale nie da się wygrywać dubletu co sezon, gdy drużyna jest w trakcie budowy.

- W momencie, w którym dołączyliśmy do zespołu, kadra była praktycznie zamknięta, potem dołączył do niej tylko Sergiño Dest. Ta drużyna nie jest jeszcze kompletna, chcemy silniejszej Barcelony. Wiele osób w klubie tak myśli. Chcemy poprawiać kadrę. Jest wielu starszych zawodników, który wciąż są kluczowi, a młodzi nadal potrzebują doświadczenia. Nie da się zmienić wszystkiego w rok. Musimy być lepsi w ataku. Strzeliliśmy najwięcej goli, ale nasz procent skuteczności nie jest satysfakcjonujący.

- Nie sądzę, by to był koniec. Mam ważny kontrakt, zobaczymy. Bardzo często poruszacie ten temat, ale ja jestem spokojny. Jeśli klub chce zmian, wtedy będziemy rozmawiać.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

CV-ka Rolanda Koemana:
1) odbudowa Feyenordu (przed nim 10 miejsce, za niego 2,3,2)
2) budowa świetnego Southampton (rekordowe 7 miejsce w lidze, rozpier*olenie Guardioli z City 4-0 i Chelsea w Londynie 3-1, wiele innych skalpów)
3) rekordowe 7 miejsce z Evertonem
4) kapitalna odbudowa kadry Holandii (zespół błaźniący się z Białorusią i Islandią z nim zaczął rozpier*dalać Niemców w Niemczech, Anglików, Francuzów i Portugalczyków)
Od 10 lat z wyjątkiem 2 sezonu w Evertonie same sukcesy

cv-ka Xaviego
1) wypasanie wielbłądów w Katarze
2) ... nic dalej

Kogo wybiorą ci mniej rozgarnięci young socios Barcy??? Wiadomo :)

@LatajacyHolender socios qybieraja DNA barsy

@krzyrzak69 DNA Barcy tworzył Cruyff a kontynuował Koeman

@LatajacyHolender
Zrobiłeś takie porównanie jak mniej więcej trenera będącego 15 lat na rynku który nawet nie był blisko jakiegokolwiek sukcesu z młodym obiecującym trenerem który jest głodny sukcesów tylko jeszcze nie miał gdzie ich zdobyć ale ma wiekszy potencjał bo jako niedawny piłkarz jest bardziej na czasie i zdobył wszystkie możliwe trofea o których ten pierwszy może pomarzyć.

Tak mniej więcej jak Hidding i Pep Giardiola z tymże Hidding zdobył więcej niż obecny Koeman jako trenerzy i Xavi zdobył więcej niż Pep jako piłkarze.

W CV Koemana pominales epizody z Benfica, PSV, Valencia i Az Alkmaar z których najczęściej był ekspresowo zwalniany, taki to fachowiec :-)

@totalcrack Koleś jakie mają znaczenie porażki na początku kariery jak potem 10 lat są prawie same sukcesy? Allegriego 15 lat temu po 3 miesiącach wyrzucono z Grosseto a dziś jest w top3 najlepszych. I co mnie obchodzi że Xavi jest na początku kariery, na początku znaczy nic nie umie a bycie wielkim piłkarzem nie ma znaczenia w trenerce co udowodniło pierdyliard Maradonów, van Bastenów, Stoiczkowów, Pirlów, Lampardów, Henrych i innych. Jeszcze jakieś argumenty?

@LatajacyHolender
Koleżko, jakie same sukcesy ty widzisz jak on ani jednego poważnego sukcesu nie odniósł? Ani razu mistrza nie ma.
Tylko nie pisz o 2 PK.
Grosseto? Ty poważny jesteś czy urwany z choinki? Co tam miał niby wygrać, ligę, puchar? I z kim w składzie?
Nie odpisuj, nie potrzebuję nawet czytać co powiesz.

@LatajacyHolender
Sorry, wypadł mi czas gdy trenował Ajax i zdobył tam 3x mistrza, 1x pH, 2x sph ale z Ajaxem prawie każdy trener to wygrywa więc to nie jest wielki wyznacznik trenerski.
W Anglii, Portugalii i poprzednio Hiszpanii nic wielkiego nie pokazał i notował porażki a nie dane sukcesy jak piszesz.
Koniec tematu dla mnie.

@totalcrack Z kim on miał mistrza zdobyć z Southampton. Wymieniłem ci sukcesy, rekordowe w historii miejsca z Sou, Evertonem, wyciągnięcia z koziej dupy Feye i kadry Holandii. Jak to nie są sukcesy to nie jesteś poważnym rozmówcą. Nie odpisuj, niczego mądrego się nie spodziewam

@LatajacyHolender
No tak, poważny rozmówca to Ty a którego sukcesem jest 7 miejsce w Southampton albo podobne z Evertonem.
Feyenoord i bez niego miałby w końcu sukces bo w Holandii są tylko 3 teamy które wygrywają i ich czas by nadszedł.
A repka nic nie wygrała tylko poprawiła styl, bo doszło nowe pokolenie graczy.
No i na koniec jak dla Ciebie te wspomniane sukcesy to jest wielkie wow to jednak Ty nie jesteś poważnym rozmówca tylko zaślepionym w Koemana, Depaya i pewnie kogokolwiek innego związanego z Holandia fanboja, co już wcześniej widziałem.
W każdym razie osiągnięcia, które wymieniłeś nie są sukcesami dla trenera drużyny takiej jak Barcelona i powinieneś to wiedzieć.
Trzymaj się w zdrowiu.

@totalcrack O kurfa koleś rządzisz. W Holandii są takie 3 teamy że przed przyjście Koemana Feyenord był 10-ty. Rozumiesz to... DZIESIĄTY. Jaka zmiana pokolenia w kadrze Holandii??? 90% zawodników było tych samych co za Blinda. Nie masz podstawowej wiedzy. Naprawdę myślisz że 7 miejsce z angielską "Stalą Mielec" nie jest sukcesem ponad stan? i że Guardiola doprowadziłby Southampton do mistrzostwa? Tragedia te twoje wypowiedzi

@LatajacyHolender
No twoje za to to czyste złoto :-)

Co z tego że był dziesiąty przez jakiś czas? Przyszedł Koeman i grał tam na boisku czy co, że tak się podnieciles sukcesem Feyenoordu?
I co on niby wygrał z tym Feye?
Konkrety proszę.

Zobacz lepiej co zostawił po sobie w tym Twoim Evertonie lub Southampton? Nic, a wcześniej nakupowal graczy i nic nie ugrał.
Tak samo w Sevilii, Benfice.
Była ulga jak odchodził i każdy to wie.
No ale dla Ciebie sukcesy z tą "Stalą Mielec" są przepustką i immunitetem dla trenowania Barcelony.
Brawo bardzo.
Kolejny inteligentny inaczej.
Najlepiej już jednak nie odpisuj..

@totalcrack Przed nim Feyenoord był 10, za niego 2,3,2. Pokaż trenera który z Feyenoordem dwa razy zostawił za plecami PSV. Southampton zostawił na rekordowym miejscu i świetnego van Dijka i Mane za których Sou dostało 120 baniek. REKORDOWE miejsce w historii, czytasz to REKORDOWE to samo z Evertonem. Dziś Ancelotti osiągnął 10 miejsce i mówi że to dobry sezon a ma w składzie świetnych Richarlisona, Rodriqueza i Calverta Lewina. Jak dla ciebie sukcesy w 4 kolejnych klubach i kadrze z topu światowego to za mało na Barcelone to jak może wystarczyć trenowanie wielbłądów w Katarze? Albo cyrkowców w rezerwach. Mogę ci to powtarzać 100 razy aż dotrze, bo widzę za bystry nie jesteś. Jakieś głupoty o nakupowaniu graczy w Sou albo Evertonie albo inne durnoty o zmianie pokoleniowej w kadrze Holandii się nadaje najwyżej na pudelka.

@LatajacyHolender
Zapamiętaj sobie, wygrał REKORDOWE NIC, zero trofeum z Everton, Southampton i Feyenoord i być może nie zrozumiałeś co mówię ale On tutaj też nie wejdzie na wyższy poziom trenerski czy Ci się to podoba czy nie bo nie ma personalnych predyspozycji.
Jest dobry na odbudowywanie, stawianie podstaw do rozwoju, ale nie na zwyciężanie.
Taka różnica.

Nawet gdy dostanie swego Depaya, Wijnalduma czy kogokolwiek tam sobie chce z Holendrów.

Wybacz ale reszty Twoich głupot nie będę komentował, bo jesteś jakimś fanatykiem i to zwyczajnie nie ma sensu.

Ps. Xavi to nie jest ktoś kogo chcę jako trenera, wiec w ch*ju mam te Twoje żałosne śmieszkowanie :-)

@totalcrack Kurfa mać kto jest lepszym trenerem Marcin Brosz z Górnika czy Mariusz Rumak co ma mistrzostwo z Lechem. Nie ma sensu rozmowy z tobą, pośmieszkowałeś, głupot parę było z niewiedzy, tego nie chcesz tamtego nie chcesz, żadnej sensownej kandydatury lepszej niż Roland, najlepiej Guardiola pewnie, tylko że się nie wybiera

@LatajacyHolender
Już Ci mówiłem co miałem powiedzieć. Mogę mieć inne zdanie niż Ty czy nie?
Mogą mnie śmieszyć Twoje argumenty? Muszę uznawać sukcesy które nie są dla mnie sukcesami chociaż dla Ciebie są?
Wg mnie mogę wiec po co się unosisz jeśli mam inne spojrzenie niż Ty?
Dla Ciebie jeśli Koeman jest wielkim trenerem to ok, dla mnie był wielkim ale piłkarzem, trenerem nie jest, tyle.
Nigdzie też nie mówiłem, że ponownie chce Pepa czy Xaviego, nie wmawiaj mi czegoś czego nie było.
Jeśli jednak pytasz z kogo bym się cieszył jako trenera to np. z Flicka, albo Ten Haaga ale nie mówię, że tu będą bo znam realia.

@totalcrack Mnie nie bolą twoje argumenty bo je rozumiem tylko wymysły jak zmiana pokoleniowa w kadrze Holandii i fakt że 7 miejsce z angielską Stalą Mielec to nie sukces. Roland Koeman nie jest wielkim trenerem, jest bardzo dobrym, półka Emeryego, Lopetegui, Pochettino ale jeżeli ma odejść to musi go zastąpić człowiek z topu lub choćby z tego samego poziomu a kandydatami są miernoty lub koty w worku, na zasadzie może się uda a może sie nie uda. Naprawdę wystarczy spojrzeć na Juventus a jeszcze bardziej Chelsea żeby wiedzieć co znaczy kot w worku nawet z wielkim nazwiskiem

@LatajacyHolender
A co ja mówię? Nie ma jakości na ten klub czyli nie jest najlepszy lub bardzo dobry i to moja opinia.
Ma nazwisko i to jego przewaga ale średniaków już mieliśmy w ostatnich latach i źle poszło.
Ja chcę aby trener dał ten gen przewagi od siebie, czy to taktyczny czy motywacyjny a tego Koeman nie ma i nigdy nie miał.
I już gdzieś pisałem wcześniej że jeśli na zostać to musi się zmienić, dobrać jakiegoś speca od taktyki, może poszerzyć sztab o psychologów bo tak jak obecnie to nie pójdziemy wyżej.
Zwróć uwagę na dwuznaczność Koemana. Czasami potrafi wspomóc piłkarza jakimś gestem słowem, a czasami jak ostatnio może przez swoją prostolinijność lub zła ocenę co można a czego nie można powiedzieć coś co wprowadzi zdziwienie, zamęt.
Już taki Klopp umie się lepiej w tych sprawach poruszać a tutaj też jest to potrzebne przy takiej prasie, presji na graczy, nawet Zidane to ma.
I nie chce tu Kloppa czy Zidana tylko pokazuje gdzie Ronald ma braki.
Co do tego co mówisz to widzę że jesteś mocno zapatrzony w Holendrów, Koemsba, Depaya Wijnalduma i trochę nieobiektywny, tzn bardzo ich nobilitujesz a nie jestem pewien czy na to aż tak zasługują.
Pamiętam wcześniejsza rozmowę o Depayu i Kunie i jest tak że Kun przyjdzie co mnie cieszy bo widzę w nim pozytywy a z Depayem nie wiem czy będzie ale jeśli nawet przyjdzie to dalej mam obawy czy się takie odnadzie jak Ty jesteś tego pewny.
Dla mnie liga francuska nie jest miernikiem jakości.
Obejrzałem trochę materiałów z gry OL i widziałem jak kończył akcje Depay i tutaj takiej swobody raczej nie będzie miał.
Tak uważam i jak będzie czas pokaże, ale daje mu mniej szans na sukces niż na to że zgaśnie w tym klubie.
W sprawie Koemana jeśli zostanie to myślę że będzie to rok kolejnej straconej szansy i będziemy znowu to przechodzić.

@totalcrack No to posłuchaj co ja ci mówię i zakończmy to:
1) Ma świetną jakość i udowadnia to od 10 lat, w kadrze Holandii nie grają gorsi zawodnicy niż ma obecnie Barcelona. Winą jest skład, słaby, wypalony, drepczący, ze słabą obroną, bez 9-tki, bez zmiennika dla Busquetsa, bez zmiennika dla Alby, z przestrzelonymi transferami graczy którzy nie pasują albo sprawdzają się u 3 trenera.
2) Valverde podobnie jak Koeman to żaden średniak, skład miał jaki miał, dziś jego orły Vidal i Arthur zostały wybrane największa porażką Serię A a on musiał grać nimi w z najlepszą wersją Liverpoolu. Wspomniałbym też o Rakiticiu i jego beznadziejności ale za tą bramkę z Realem ostatnio mu odpuszczę
3) Coś się uroiłeś i nie masz żadnego poważnego kandydata. Flick to trener który sprawdził się w jednym klubie, w swoim kraju, z zawodnikami których zna, na pewno to poważniejsza kandydatura niż Xavi ale ciągle ryzyko. Do tego 90% jest w kadrze Niemiec, dla tego odszedł z Bayernu a nie dla urojeń o Barcelonie. ten Hag już lepiej, 2 klub z rzędu sukcesy ale też żadnej rewelacji, po jednym sezonie genialnym porażki z bardzo przeciętnymi zespołami w LE Getafe i Roma. Do tego jak sobie przypomnę jak Messi duka angielski, albo Busquets to słabo widzę komunikację.
4) Klopp kupuje zawodników jakich chce, walczaków, fighterów a potem z nich wyciska co mają najlepszego. Nie wiemy co będzie jak dostanie wypranych graczy Barcelony po drugiej stronie rzeki którzy już nie biegają. Jak zastosuje swój gejgenpressing jak w zespole ma 3-4 graczy do takiego biegania. Nie wiemy jakby zareagowała na niego np. "impreza paryska", pewnie tak samo jak na równie dobrego trenera Tuchela czyli "gadaj sobie a my mamy cię w dupie"
5) Nieprawda że jestem zapatrzony. Z wyjątkiem początku nie chciałem Wijnalduma w Barcelonie, po pierwsze miejsce zajmowałaby młodym, po drugie ten sezon ma dużo groszy niż wcześniejszy, po trzecie jest bardzo zmienny, był np. świetny za Koemana a beznadziejny za Blinda czy Hiddinka. Depaya za darmo chce każdy myślący człowiek. Nie jestem pewny że się odnajdzie w klubie, wiem że ma umiejętności by grać w pierwszym składzie, w głową jest u niego problem, ale jest za darmo. Nawet jakby był katalońskim Hazardem to za rok lub dwa można go sprzedać z zyskiem, rzecz niepojęta w obecnej Barcelonie. Po kolejne nie jestem zwolennikiem Koemana, jest za Marcelo Bielsą, trenerem mentorem Guardioli, świetnym człowiekiem, motywatorem, trenerem który z gówna bat ukręci (lub też polegnie z kretesem, jest ryzyko), bez problemów aklimatyzacyjnych, który zagwarantuje wyciśnięcie maxa z Aguero i pozostanie Messiego. Trener z półki Koemana, też bardzo dobry który miał w życiu swoje porażki ale nigdy nie dostał wielkiego klubu do prowadzenia. Śmieszy mnie tylko oczernianie Koemana który do kwietnia wykonał kawał świetnej roboty i gdyby nie beznadziejna końcówka to byłbym za tym żeby został.

@LatajacyHolender
Nie będę już odpisywał bo jestem zmęczony, mam inny punkt widzenia.
Odpowiem tylko na ostatnie - nie chodzi o oczernianie bo już mówiłem ze wprowadził grupę nowych graczy, trochę stabilizował sytuacje w mediach, zwłaszcza na początku sezonu, ale miał też minusy, odstawił część graczy, popełniał błędy i nie reagował taktycznie na zmienną sytuacje w meczu i to mnie irytowało.
Najbardziej jednak mnie podkurzyl rezygnacja z Suareza i tym że ewidentnie kłamał na konfach i wywiadach że nie była to jego decyzja.
Rozumiem że może mieć innych do gry ale niech to powie a nie ściemnia i zwala na zarząd.
Tak samo ostatnio, wiadomo że zawalił końcówkę ale wychodzi i mówi że ma ważny kontrakt, w domyśle chce dalej być trenerem.
Ale czy Suarez nie miał ważnego kontraktu i nie chciał zostać?
Też chciał ale trener i zarząd mieli inne plany i teraz analogicznie zarząd może nie chcieć Koemana, na takiej samej zasadzie, i ważny kontrakt nie ma nic do tego.
Czyli razi mnie jego dwuznaczność.
Tak samo to gadanie o sezonie przejściowym i ostatnio o słabej kadrze a wcześniej chwalił graczy gdy szło dobrze i buła szansa na mistrza.
Teraz tak jakby szukał usprawiedliwienia.
Opowiem Ci że miałem przeczucie że tak będzie przed sezonem, i nawet o tym pisałem.
Dlatego mówiłem i mówię że nie jest to trener na Barce, co najwyżej na średniaka z którego może wyciskać ile będzie potrafił.
Tak to widzę.
Co do trenera to Bielsa jest dla mnie super wyborem i bardzo bym go chciał tylko to raczej trudne a szkoda.
Żadnych Kloppow i Xavich z takim nikłym doświadczeniem.
Chciałbym aby spróbowano po ME namówić Deschampsa albo rozważyć L. Blanca albo tego Gallardo z Argentyny.

@totalcrack Przeczytaj dzisiejszy news z wywiadem z Suarezem " będę na ciebie liczył w spotkaniu z Villarrealem". Nic nie kłamał. Słowa Luisa potwierdzają to co wskazywała logika a nie nędzne pomówienia. Gallardo jako kandydatura młodego, gniewnego, super, Laporta to pokerzysta, moim zdaniem jeżeli Messi nie narzuci mu Bielsy to wymyśli kogoś nieoczywistego, więc tu szansa właśnie dla Gallardo.

@LatajacyHolender
Tylko że ten wywiad jest dziś i Luis mówi że dziś odbiera słowa Koemana jako narzucone a wtedy mówił że Koeman mu powiedział że go nie widzi , nie będzie grał i żeby nie przychodził na treningi.
Dlatego też Messi był na początku tak sceptyczny wobec Koemana.
Dzisiejszy wywiad pokazuje że Bartomeu posłużyć się Koemanem aby pozbyć się Luisa i być czystym.
I to też mówiłem, że sytuacja była dla niego idealna.
Sam fakt jak to rozegrał Koeman słaby, zadzwonił zamiast spotkać się i jasno powiedzieć że takie dostał polecenie.
Dla mnie jasne jest też że musiało być również ze strony Koemana oczekiwanie na nową 9 gdy pozbędzie się Luisa. I stąd te słowa, zachowanie.
Nawet później zresztą sam mówił że nie żałuję że oddano Suareza co jak się okazuje było gwoździem do braku tytułu przy dużej nieskuteczności.
Ale trudno,bylo minęło, Suarez pokazał że nie jest skończony i kto tak mówił rok temu dla mnie pokazuje że nie ma pojęcia o piłce.

@totalcrack A Suarez by poleciał z płaczem do mediów i powiedział że prezes kazał Koemanowi do niego przyjść? Po co ryzykować relacje z szefem dla zawodnika którego zaraz nie będzie. Jest to słabe ale rozsądne. Wina jest prezesa nie trenera

@LatajacyHolender
Wszystko rozumiem ale nie to jak traktuje się gracza który jest legendą.
Można takie sprawy załatwić normalnie na linii pracodawca-pracownik. A tego nie było i to jest dla mnie niewybaczalne.
I nikt nie musiałby latać po mediach, wyjeżdżać z klubu ze łzami i świat nie musiałby tego oglądać i patrzeć z niesmakiem.
Takie pozbywanie się gracza to może jest dobra dla jakiegoś głębokiego rezerwowego ale nie gracza który grał tu z kontuzjami bo nie było zastępstwa i liczby kręcił jak nikt poza Messim nawet teraz.
Szacunek, tego brakuje władzom tego klubu w ostatnich latach.

@totalcrack Najlepsze że wszyscy winią Bertolomeu a nie tych co nieudacznika wybrali

@LatajacyHolender
Dramat, ale jeszcze większy to ci co go nawet teraz bronią
« Powrót do wszystkich komentarzy